גופות חילוניות בחלקת כופרים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גופות חילוניות בחלקת כופרים

st379

Recommended Posts

rroonnii אני אצא מנקודת הנחה שאתה לא דתי ולא קראת לי הרגע גזען, שקרן ושמאלני למרות שאם לא שמת לב אני מסתובב עם דתיים והמשפטים שאמרת לי כרגע זה הקריאות גנאי הכי גרועות שדתיים קוראים לחילונים בחוגים הסגורים לא מה שמפורסם בחדשות, אבל שוב אני אתן לך להנות מהספק שאתה לא דתי ורק אתקן את הטעויות שלך, ואבקש שתיזהר פעם הבאה כי זה מעליב למי שמבין מה כתבת ואני שוב מאד מקווה שאתה לא דתי כי אם כן תגובה הבאה שלי תהיה קצת פחות עדינה, את האמת המשפטים שלך הם בדיוק ההעתק הדבק שהרבנים מעבירים לתלמידיהם בישיבות ובשיעורי תורה, אבל שוב נצא מנקודת הנחה שהיית תמים ולא התכוונת לפגוע ורק במקרה פגעת בול.

א. אין בית קברות אחר וזה הפרדה מגעילה וגזענית שמטרתה היא לא לקבור רשע לצד צדיק, הבעיה היא לא העובדה שהם רוצים מקום נפרד מבחינת צניעות או כל דבר אחר אלא הם לא רוצים שנזהם להם את החלקות וזה מה שמגעיל ומעצבן אותי.

ב. המשפט שלך שאנחנו החילונים גאים בדרך שלנו שוב אני נותן לך להנות מהספק שהמשפט הזה היה תמים וזה לא המשפט ששמעתי כשכמעט חזרתי בתשובה על כך שאנו החילונים רוצחים, אנסים, שמאלנים אוהבי גויים ובטוח נגיע לגיהנום, נגיד שזה היה תמים אני מבטיח לך שכשאני נוסע ומבלה בשבת זה לא כדי לנקום בכם הדתיים אבל שוב נניח שלא לזה התכוונת וזה לא ההעתק הדבק שהדתיים רגילים להגיד גם אם אין להם בכלל ומחשב והם לא קוראים את העיתונים שלנו.

ג. אני מקווה בפעם השלישית שכוונתך לא הייתה שאני שמאלני אוהב גויים בכך שכתבת שלפי השקפתי אין הבדל בין יהודי לערבי למרות שדעתי מאד מסובכת בנושא הזה זה לא המקום, בכל מקרה אני מקווה שלא התכוונת להעליב אותי בכך שאמרת שאני אוהב את הגויים שלפי אמונתך הם פסולים לעדות שקרנים, שטופי זימה ואם רואים גוי גוסס בשבת אין לחלל את השבת כדי להציל אותו ועוד מלא הלכות של ואהבת לרעך כמוך שלא ניכנס אליהם עכשיו, למרות שאני די חושד שידעת מה אתה כותב אני אמנע מלרדת לרמה אישית, אם אתה דתי אתה יודע ואני יודע בדיוק למה התכוונת במשפטים האלה אבל נצא מנקודת הנחה שלא הייתה לך שום כוונה ואתה לא דתי.

יש לי עוד הרבה מה לכתוב על הדרך ארץ שבה הרב טיפל בקישור הראשון שכל מי שדתי שם לב בדיוק מה הרב אומר אבל לזה צריך עוד איזה 4-5 סעיפים לפחות.

יכול להיות שתחשוב שאני טיפה רגיש ומגזים, אבל פשוט נמאס לי מהעתק הדבק של הדתיים והרמיזות העקיפות והגזעניות שלהם, אם שמת לב הדברים שהבאתי הם לא מהחדשות אלא היכרות קרובה וגועלית עם הדת היהודית, אם תרצה יש לי עוד הרבה הלכות של דרך ארץ קדמה לתורה ואהבת לרעך כמוך ואפילו ציטוטים של היטלר שיפתיעו אותך אם אתה דתי, אבל אני יוצא מנקודת הנחה שלא היית כוונה נסתרת מאחורי הדברים שלך ואין צורך לעשות השוואות בין תורה כזאת ואחרת כמובן שאני אמנע מהערות גזעניות כי זה בניגוד לחוקי הפורום אבל אין חוק בפורום שאוסר לצטט קצת היסטוריה והלכות ויש לי גם הרבה להגיד על תנאי הקבלה בחלק מהבתי ספר הדתיים ועל הדרישות המאד מטרידות שהם דורשים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיה אחי. לא קראתי לך בשום דרך גזען וכדו'. וכופר,אתה קראת לעצמך ככזה לא אני.

א'. אז אני יכול לומר שאתה חי באשליות. זה עניין הלכתי. יש מקום בהלכה לכבד את בקשת הנפטר- יש הרוצים להיקבר באזור של שומרי שבת... ויש עניין כזה בהלכה. מצד שני אין חלקות אחרות כמו שאתה ציירת של כופרים.

ב.קצת ציניות .. וחילוני לא מוגדר ככופר. אתה אמרת שאתה כופר, דווקא נראה אחי שאתה זה שמכליל. יש גם דתים עם טלוויזיה וכדו'. ואמירה כמו "זה עתק הדבק מה שהרב אומר"- זה גם נפוץ באופן אוטומט אצל מי שמכנה עצמו היום כופר (אגב בענין היהדות היום קשה מאוד להגדיר על מישהו כופר).

ג. לקחת לעצמך פינה קבועה להשיב שהיא 1 -לא קשורה לנושא.ב' שמבחינתי באמת זה היה סתם בציניות . ציינת שאתה כופר..וככזה אין תפיסה דתית בעולם ולכן אין ערך ליהודי כיהודי מאשר לא יהודי -ולכן אין הבדל בין ערבי ליהודי (מבחינה דתית) . אם אתה לא סגור על עצמך. חבל שאתה מכנה עצמך כופר. כרגיל מצאת פינה שלווה לחפש דברים שלא כתבתי/כוונתי. איפה ראית שציינתי שאתה מעדיף גוי על פני יהודי וכל דבר דומה?. גם בעניין השבת ,אתה טועה- להלכה מצילים כל אדם. רק שאת האינו יהודי זה נלקח ממקור אחר בתורה . שהרי בקיום המצוות שאחת מהן שמירת שבת הוא אינו חייב לקיימה . http://www.inn.co.il/News/News.aspx/260755 .

הכל תלוי בהתנהגות של האדם עצמו- יש גוי שיותר טוב מיהודי ויש יהודי שיותר טוב מגוי- הכל תלוי במעשים. כך שהלכת רחוק לדעה שלי או של היהדות.

אני חייב לציין שאתה פשוט מכליל אחי. קצת משהו שלא נראה לך ואתה זורק כל מה שעל ליבך . שתה כוס מים -ותירגע. לא כל הדתיים הם אותו דבר כמו שלא כל החילונים. אותו הדבר.

יתכן שישנם דברים שאינם טובים גם באוכלוסיה הדתית או חרדית. לא הכל מושלם ולא כל אחד נוהג על פי התורה. יש לדוגמה דתי רוצח, זרקו עלייך אבן וכו'..אז נכון יש .. אך זה עדיין לא להשקפת התורה. פתחת נושא על חברת קדישא.. תצמד לשם. אגב ..אתה יודע לכתוב כותרות.. מתאים לגייס אותך לאיזה עיתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אתה בכוונה מעוות את הטיעונים, או שאתה באמת טיפש מספיק בשביל לא להבין את ההבדל. דבר אחד הוא לא לרצות להקבר ליד חילונים - הזוי בעיני, אבל לרצות או לא לרצות לעשות משהו זו זכותו של כל אחד. זכותי לא לרצות לגור בשכנות למישהו ששמו רוני, ואף אחד לא ימנע ממני לחפש בניין בו אין דיירים בשם הזה. דבר אחר לחלוטין הוא לא לרצות שחילונים יקברו לידך - זה כמו שאני אגור בבניין כלשהו אליו במקרה עבר מישהו בשם רוני, ואז אתחיל מלחמת חורמה על מנת לסלקו מהבניין.

מה שכן, לפחות אתה עקבי עם הקושי שמציגים רוב הדתיים בלהבין שיש הבדל תהומי בין "זכותי לעשות X" ובין "זכותי למנוע ממך לעשות Y".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בחרת לחלק את הקטגוריה לשני חלקים.. כ-לא שייכים זה לזה . הרי מי שחפץ להיקבר באזור של שומרי שבת (יש גם חילונים ששומרים שבת,כך שאין כאן עניין נגד חילונים כמו שפותח הדיון מנסה להיתפס על גב זה) משמע שלא יהיה ניתן לקבור לידו מי שלא שומר שבת . אתה זה שמעוות את המציאות לכיוון השקפתך..

אם בחרת לגור בניין או אזור ללא תנאי קבלה... זכותי לגור לידך. אך אם בחרת לגור באזור בעל מתן אישור קבלה (נפוץ באזורים חרדיים, ישובים לא חרדיים ,מקומות יוקרה) ואני לא מתאים. אז איני יכול להיות שכן שלך. ואנו מדברים על קבורה יהודית אז הולכים על פיה. מי המעוניין במשהו אחר- יש לו את האפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עוד פעם מנסה להוציא אותי מפגר ושקרן? אני הסתובבתי עם אנשים מהסוג שלך שנתיים ואני יודע שלחלקכם יש אל תוציא אותי מפגר.

אין לי זמן לענות לך כרגע אבל אתה עוד תשלם על הגזענות שהפגנת פה כלפי ברגע שאני אחזור הביתה אני הולך להרביץ בך קצת תורה ולהיכנס לחלק מהנושאים שלא נגעתי בהם מקודם, כמובן לא לכולם למה אין לי 40 עמודים להרביץ בך תורה ולדבר על ההרצאות המקסימות שאתם מנהלים בדלתיים סגורות.

נתתי לך להנות מהספק שאתה לא גזען וזה היה בתמימות מה שכתבת אבל אתה באמת עושה העתק הדבק ממה שהרב ששטף לך את המוח אמר לך חבל שאתה לא מספר מה הוא אמר לפני המשפטים התמימים שאתה תוקע פה על ימין ועל שמאל. בכל מקרה אני ארביץ בך תורה כשאני אחזור הביתה. (תתכונן לציטוטים ממיין קאמף של היטלר כמובן לא בקטע גזעני אני הולך ללמד אותך היסטוריה בנוסף לתורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכת רחוק אחי. אם אין דבר ענייני לכתוב בנושא.. למה אתה מפיל עלינו דברים שאינם קשורים .כמעט חזרת בתשובה (ציינת בהודעה הקודמת ) אני מקווה שהטעם שלא חזרת לא בא מהקטעים שאתה כותב לנו כאן .

ציינת שיש גם דתיים ללא וכדו'.(משמע שלחלקם גם נמצא )- קבל את טעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג אני לא אתקוף אותך אישית ואני גם לא מתכוון להחזיר אותך בשאלה למרות שיש לי עשרות הוכחות לטעויות בהלכה ובתנ"ך.

אני אסתפק בזה שפעם הבאה הרב שלך או כל אחד אחר יגיד את הדברים הגזעניים שאתה אומר אתה תעיר לו ותסביר לו שזה לא לעניין, ואני הולך לתת לך לא מעט הסברים לתת להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על המאמץ. קצרה היריעה מלהכיל.ואני לא הולך להשיב לך על 40 נושאים שונים ואפילו לא על 4 .תביא מה שבא לך - רק שיהיה שתיים ...שייקל עלייך ועליי. אבל בא תאמר לי ,מה הטעם שאתה עושה את זה?לנסות להצדיק את דרכך בחיים -בכל מחיר. הרי פתחת נושא על חלקת כופרים בית הקברות היהודי בארץ.ואתה עכשיו קצת יותר רגוע שאין חלקה לכופרים,וסתם עשית רעש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג יהיה רק נושא אחד התורה היהודית מול התורה של היטלר בוא נראה מי יותר גזען. כמובן הפוסט יהיה ללא דעות כדי שלא ינעל והציטוטים יהיו מדוייקים ומבוססים. וגם אגע קלות בנושא טוהר הדם שמספר בתי הספר הדתיים דורש אבל אני לא אגע בנושאים שגם עליהם אפשר לכתוב עמודים שלמים כמו גוי של שבת, תשקורת (זו לא טעות כתיב), למה אסור לאכול ממה שהגוי מציע (כדי למנוע קירוב לבבות וחס וחלילה נחשוב שהגוי הוא גם בן אדם), וטעויות בהלכה ובתנ"ך אני בכלל לא אגע. יהיה רק נושא אחד שאני אגע בו. עוד הלכות מצחיקות ונחמדות על נושא היין ועוד, באלה לא אגע.

קודם כל יש כזו חלקה, והנושא הוא לא חלקת כופרים אלא הגזענות הבלתי פוסקת שלך ושל החברים שלך והרמיזות המקסימות על דעותיי שנלקחו במדויק מהרב שלך ללא דעה עצמאית משלך, אני באתי לתקן את הגעזנות הנוראית שמחמירה משנה לשנה ואלי לפתוח עיינים של כמה אנשים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה טעויות בהלכה? זאת אומרת שאתה צריך להציג את ההלכה הקיימת כלא מתאימה לתוכן התורה. ישנם אולי דברים מצחיקים אך מה זר (אחד שאף פעם לא למד) מבין.

אני רואה שאמת ואתה לא הולכים יחדיו. היכן יש חלקה של כופרים? מה הקטע של התוכי כל פעם -ה"רב שלך"."החברים שלך". אני שואל בכנות סיימת כבר תיכון?

בוא ותצמד לעיקר( כיוון שאדם שבורח מנושא אחד,יברח אחר-כך מכל נושא אחר ) שזה חלקת כופרים לטענתך. אתה ישר עם עצמך? נו. מה הטעם להכניס לעצמך שקרים ועצבים סתם. איפה השלט/המקום המיוחד של חלקת הכופרים?

גזענות אתה אומר? אדם אחד מעוניין להיקבר באזור של שומרי שבת. אדם שני לא שומר שבת לכן לא יכול להיקבר שם. זה משהו אישי לאותו אדם הוא על רקע השבת ,מה הקשר גזענות? גם כומר לטענתך יכול לבוא עכשיו ולומר -"לא קוברים את אישתי בבית קברות יהודי" אז גזענות? לא קיבלו אדם לעבודת נגרות (עץ) כי הוא נפח ,אז זו גזענות?

אז לא רק שאין חלקת כופרים.. חילוני ששומר שבת יכול להיקבר באיזור של שומרי שבת -משמע אין קשר להיותו חילוני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...