האם התוכנה CrystalDiskInfo מדוייקת? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם התוכנה CrystalDiskInfo מדוייקת?

SPONER

Recommended Posts

שלום התוכנה למטה מראה לי שהדיסק קישיח בין 19 יום

וכשאמרתי את זה למישהו בעל ידע תכני ובעל חנות מחשבים , הוא אמר לי שתוכנות כאלו הן בכלל לא מדוייקות,

אני רוצה לדעת האם התוכנה הזאת מדוייקת וניתן לסמוך עליה או שבעל החנות צדק?

תודה.

phpIQudJr.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרה היחיד שנתקלתי שהתוכנות שקוראות את נתוני הסמארט מזייפות זה כאשר כונן שאחרי ששהה במארז חיצוני (כמו BOOK פורק והותקן כפנימי) אז השעות "התאפסו".

הכי טוב שתוריד את כלי האבחון של עצמו תוכנה שנקראת Data Lifeguard Diagnostic for Windows

ומשם תקרא את נתוני הסמארט,אם כי אני מאמין שימסור מידע זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - זה לא גיל הדיסק הקשיח אלא מספר השעות שבהן הדיסק הקשיח פעל. במקרה שלך - 482 שעות, שהן כ 20 יום (482/24), מה שאומר שהדיסק הקשיח עבד לפחות 20 ימים במצטבר. זה אומר שהדיסק הקשיח הוא לפחות בן 20 יום (בהנחה שהמחשב היה דולק מהרגע שהדיסק הקשיח חובר אליו).

בקשר לקריאת הנתונים - אני אישית משתמש בתוכנה בשם Acronis Drive Monitor, שמציגה את נתוני ה S.M.A.R.T של הדיסקים הקשיחים, הטמפרטורות שלהם וזמן העבודה המצטבר שלהם. במקרה שלי הנתונים נראים לי נכונים (דיסק אחד עובד כבר 834 ימים והשני - 1325 ימים, מה שדיי מסתדר עם זמני הרכישה שלהם ועם העובדה שאני כמעט לא מכבה את המחשב). אני לא חושב שהתוכנה שלך מזייפת, אבל תנסה לבדוק עם תוכנות נוספות שמציגות את מאפייני ה S.M.A.R.T בכדי לאמת את הנתונים.

הערה: בהנחה שהנתונים אכן נכונים, ואין ממש סיבה שהם לא יהיו נכונים, אז אם מדובר בדיסק קשיח חדש שקנית היום, כנראה מדובר בדיסק מעט משומש. אם זה הדיסק הקשיח שלך, ויש לך אותו כבר זמן מה, אז כנראה קיבלת אותו חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם,

ו smalul לא רק שהדיסק יתכן שהוא משומש קצת ,אלא שהמעבדה שיקרה לי בעניים.

המחשב נשלח למעבדת סרב פרו ,למטרת החלפת המחשב (לא ארחיב על זה ) קבלתי את המחשב בחזרה מהמעבדה והוא לא הוחלף ולא שום דבר. בטופס של המעבדה היה רשום שהמחשב עבר בדיקות ונמצא כתקין ..

המחשב אצלי בפועל בערך כמעט 3 חודשים אצלי ,במחשבה שניה אני לא יודע באמת כמה זמן המחשב שלי עבד , בהתחלה כשהוא היה ממש במהלך החודש הראשון הוא היה עובד לא כל יום וגם מספר שעות מצומצם ..

ככה שאני לא באמת יכול לדעת האם החליפו לי דיסק קשיח חדש והסתירו את זה. כי אני לא יודע באמת כמה זמן הוא בשימוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק הבעיה? לדבריך, הם לא החליפו כלום במחשב אלא פשוט בדקו אותו והוא נמצא תקין. במקרה כזה סביר מאד להניח שהם החזירו לך בדיוק את מה ששלחת. אני לא מבין איפה בדיוק שיקרו לך.

אם אמרו לך שהם החליפו דיסק קשיח, אתה צריך לדעת שבארץ לא תמיד מחליפים לחלקים חדשים, מה שאומר שלפעמים אתה מקבל חלקים "מתוקנים" (חלקים שתוקנו והם תקינים), ויכול להיות שזה מה שקרה גם במקרה שלך.

בכל מקרה, אתה אומר שהמחשב היה אצלך 3 חודשים, שהם כ-90 ימים. הדיסק הקשיח עבד כ-20 ימים בסה"כ, זה אומר שבממוצע המחשב עבד כל יום כ-5 שעות וחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות הם לא שיקרו ..

אבל כמו שאמרתי המחשב אצלי בערך 3 חודש. כמו שאמרתה בערך 90 יום הוא בשימוש.

וכשהמחשב חזר מסרב פרו ,בטופס המעבדה היה כתוב שהמחשב עבר בדיקות והוא תקין.

אבל אני קבלתי דיסק קשיח שעבד 20 יום ..סה"כ

עכשיו אם הייתי יודע כמה בפועל הייתי משתמש ביום במחשב אז יכולתי לדעת אם הם עבדו עליי(כן החליפו חלק כשצויין או שלא)

אבל זכור לי שבחודש הראשון לא הייתי משתמש כל יום ואם משתמש ,אולי שעתיים שימוש .. עם הזמן השימוש גדל .. והוא היה גם במעבדה 8 ימים (בפעם הראשונה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...