ריכוז כל המידע לגבי מעבדי AMD (מעודכן ל 2014) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ריכוז כל המידע לגבי מעבדי AMD (מעודכן ל 2014)

smalul

Recommended Posts

tXiyS26.jpg

חברי הפורום שלום,

בכל פעם שרציתי למצוא מידע לגבי מעבדי נתקלתי בקשיים - המידע לא היה מרוכז במקום אחד ולעיתים מקורות שונים נתנו מידע סותר ולא ברור. בימים האחרונים ניסיתי "לעשות סדר בבלאגן" וישבתי לסכם את כל החומר שהצלחתי למצוא לגבי מעבדי , כאשר המטרה היא לעזור לכל מי שמחפש מידע לגבי מעבדים של . ניסיתי להתמקד רק במעבדים מהשנים האחרונות (החל מסוקט AM2), שכן אין ממש טעם להתמקד במעבדים ישנים יותר, וכמו כן החלטתי שלא להתמקד במעבדים לניידים או לשרתים, אלא רק במעבדים שמיועדים למחשבי desktop.

אני חייב לציין שאני לא יכול להבטיח שכל המידע נכון ומדוייק ב-100% (למרות שהשתדלתי), ובנוסף אני לא יכול להתחייב שלא חסרים פרטים. אם יש מידע חסר או/ו שגוי, אשמח אם תגיבו ותוסיפו או תתקנו. אני רוצה גם להבהיר שהמטרה כאן היא לא לבדוק איזה מעבד יותר טוב או לבצע השוואות מול מעבדים של (או של כל חברה אחרת), אלא פשוט להציג מידע.

סוגי הסוקטים השונים למעבדי AMD:

הדבר שהחלטתי לפתוח איתו הוא פירוט סוגי הסוקטים השונים למעבדי וקצת הסברים על ההבדלים בינהם. לצורך כך הכנתי את הטבלה הבאה:

1zof9xu.jpg

הסברים לגבי ההבדלים בין הסוקטים השונים:

• השיפור בסוקט +AM2 מסוקט AM2 הוא מעבר ל HyperTransport 3.0 (בסוקט AM2 נעשה שימוש ב HyperTransport בגירסה 2.0).
  • בין סוקט AM2 לסוקט +AM2 אמורה להיות תאימות מלאה - לסוקט AM2 אמורים לעבוד בלוחות לסוקט +AM2, ומעבדים לסוקט +AM2 אמורים לעבוד בלוחות לסוקט AM2 בהינתן עדכון ביוס מתאים, אך הבעיה היא שלא כל יצרני הלוחות שיחררו עדכון כזה. בלוחות המיועדים לסוקט AM2 שבהם ניתן להתקין מעבד לסוקט +AM2, המעבד יעבוד כמובן ב HyperTransport 2.0.
  • השיפור בסוקט AM3 הוא בבקר הזיכרון, שכעת תומך גם ב וגם ב (בסוקט AM2 ו +AM2 בקר הזיכרון המובנה במעבד תומך רק ב DDR2).
  • מעבדים לסוקט AM3 יכולים לפעול בלוחות בעלי סוקט AM2 או +AM2 (בהנחה שהביוס מעודכן), אבל לסוקט AM2 או +AM2 לא יכולים לפעול בלוחות לסוקט AM3, מכיוון שאין להם את בקר הזיכרון המתאים.
  • סוקט +AM3 הוא שיפור לסוקט AM3, והוא תומך בכל המעבדים המיועדים לסוקט AM3.
  • בין סוקט +AM3 וסוקט AM3 יש תאימות מכנית מלאה (לכל הפינים יש אותו תפקיד), ולכן מעבד לסוקט +AM3 יכול לעבוד בלוח המיועד לסוקט AM3, בהנחה שיש עדכון ביוס מתאים ושהלוח מסוגל לספק את הזרם הנדרש (מעבדים לסוקט +AM3 דורשים יותר זרם מאשר לסוקט AM3, ולכן לא מובטח שלוח המיועד לסוקט AM3 יצליח להפעיל מעבד לסוקט +AM3).
  • סוקט FM1 משמש את מעבדי ה המבוססים על ליבת ה Llano ואת מעבדי ה II המבוססים על נגזרות של ליבת ה Llano.
  • סוקט FM2 משמש את מעבדי ה- המבוססים על ליבות ה Trinity וה Richland, וכן את מעבדי ה II המבוססים על נגזרות של ליבות אלו.
  • אין תאימות בין סוקט FM1 וסוקט FM2 (מעבדים לסוקט אחד לא מתאימים ללוחות בעלי הסוקט השני).
  • סוקט +FM2 משמש את מעבדי ה- המבוססים על ליבת ה Kaveri, המורכבת מ ליבות CPU מסוג Steamroller.
  • עדכון (4/2/2014): מעבדים המיועדים לסוקט +FM2 לא מתאימים לסוקט FM2 מבחינה פיזית (בסוקט +FM2 יש שני פינים נוספים לעומת סוקט FM2), אולם לסוקט FM2 אמורים לעבוד על לוחות בעלי סוקט +FM2.

אני רוצה לציין שלא ברור לי מדוע היה צורך לעבור מסוקט FM1 לסוקט FM2 או לסוקט +FM2, אבל אני מניח שהיו אילוצים טכניים כלשהם וזה לא נבע מרצון כלשהו לגרום להחלפת לוחות עם כל דור של מעבדים, שכן נראה לי שהמגמה היא דווקא לאפשר תמיכה גדולה ככל האפשר במעבד בין סוקטים (לפחות לפי המעברים מ AM2 ל +AM2, ל AM3 ול +AM3).

עדכון (31/1/2014):

הייתי בטוח שלסוקטים FM2 ו FM1 מתאימים רק מעבדים מסוג , אבל לפי האתר של AMD קיימים מספר מעבדי המתאימים לסוקטים אלו (לסוקט FM1 מתאימים המעבדים II X4 631, Athlon II X4 638 ו Athlon II X4 641, ולסוקט FM2 מתאימים המעבדים Athlon X4 740 ו Athlon X4 750K). למעשה, מחיפוש ברשימת המעבדים הנתמכים ע"י לוחות בעלי סוקטים אלו עולה כי קיימים מעבדים נוספים שאינם מעבדים מסוג APU, ושאינם מופיעים באתר של AMD, המתאימים לסוקטים הנ"ל (רובם שייכים למשפחת ה Athlon, אך קיים גם מעבד Sempron 198 המתאים לסוקט FM1).

המעבדים הנוכחיים של AMD:

AMD מציעים למכירה כיום 5 סוגים של מעבדים:

• APU (הנקראים גם A-Series או Fusion), שהם מעבדים הכוללים גרפית מובנית.
  • FX, שהם מעבדים בעלי מכפלה פתוחה (Black Edition).
  • Phenom II
  • Athlon II, שהם למעשה מעבדי Phenom ללא cache מסוג L3 (לא ראיתי הבדל אחר בינהם).
  • Sempron, שהם מעבדים לשוק הנמוך.

הסבר לגבי מבנה המעבדים של AMD:

המעבדים של AMD בנויים מאוסף של ליבות CPU ובחלק מהמעבדים - גם מליבות GPU, כאשר לכל ליבת GPU יש שם קוד מהצורה XXXX (כמו כרטיסי המסך המוכרים), ובדומה - גם לכל ליבת CPU יש שם קוד (כמו K10, Piledriver, Steamroller, Bulldozer).

לליבת המעבד המשולבת (ה die), שכוללת מספר ליבות CPU ואולי גם כמה ליבות GPU, גם כן יש שם קוד משלה (לדוגמא - למעבדי ה APU השמות הם Llano, Trinity, Richland ו-Kaveri, למעבדי ה FX השמות הם Vishera ו-Zambezi).

העובדה שיש שמות קוד גם לליבות ה CPU (במספר מקורות קראו לסוג הליבה גם מיקרו-ארכיטקטורה), גם לליבות ה GPU וגם לליבה הכוללת אוסף כלשהו של ליבות CPU ו GPU דיי בילבלה אותי בהתחלה, ואני מניח שזה המצב גם אצל חלקכם.

הסבר קצר לגבי ליבות ה CPU:

ליבת ה Bulldozer, המוגדרת ע"י AMD כ"מודול" (module), היא ליבת CPU הבנויה למעשה משתי ליבות עיבוד, אשר חולקות זיכרון המטמון L2 בנפח של 2MB. כל המודולים חולקים ביניהם את זיכרון המטמון L3 (בנפח של עד 8MB למעבדי desktop) ואת בקר הזיכרון. הזיכרון הנתמך הוא בתדר של עד 1866MHz (אם מותקנים 2 מודולי בתדר של 1866MHz בתצורה של Single Channel, תדר הזיכרון יורד אוטומטית ל 1600MHz). זו מחייבת שימוש בסוקט +AM3.

Piledriver הוא הדור השני של המיקרו-ארכיטקטורה הזו, ולמעשה מדובר בשיפור של ליבת ה . עבור מעבדים מסוג APU, העושים שימוש במיקרו- זו, הסוקט הוא FM2 ועבור מעבדים מסוג FX הסוקט הוא +AM3.

Steamroller הוא הדור השלישי (שיפור של ליבת ה Piledriver). הסוקט עבור מעבדים המשתמשים בליבה זו הוא +FM2.

הכנתי מספר טבלאות המפרטות את הליבות השונות עבור מעבדי ה Phenom II, Athlon II וה Sempron 100:

מעבדי Phenom II:

x2q4xj.jpg

מעבדי Athlon II:

29fp0ll.jpg

מעבדי Sempron 100:

259bfh5.jpg

שימו לב כי חלק מהליבות הן בעצם נגזרות של ליבות אחרות - פשוט לקחו ליבות מסוג אחד וביטלו בהן את ה L3 cache או/ו חלק מליבות ה CPU (אולי מכיוון שהן לא היו תקינות או פשוט בכדי לעמוד בדרישה למעבדים בעלי פחות ליבות). לגבי מעבדים המבוססים על ליבת Callisto דווח כי היו משתמשים שהצליחו להפעיל את הליבות שבוטלו, ובכך הם "הרוויחו" מעבד בעל 4 ליבות במחיר של מעבד בעל 2 ליבות.

אני לא אתעמק יותר במעבדים אלו, אלא רק במעבדי ה APU וה-FX.

מעבדי ה APU:

הכנתי טבלה המפרטת את מעבדי ה APU הנוכחיים של AMD:

2cpevt1.jpg

מספר הערות:

• ליבת Llano היא הליבה הראשונה של AMD שכוללת בנוסף לליבות CPU גם ליבת עיבוד גרפית (GPU) ותמיכה ב-UVD.
  • UVD הוא ראשי תיבות של Unified Video Decoder, והוא למעשה video codec לפורמטים H.264 ו VC-1.
  • מעבדי APU בעלי סיומת K מציינים מעבדים בעלי מכפלה פתוחה (unlocked).
  • נראה כי בכל יחידת GPU יש 64 יחידות Cores או Shaders. הדבר יכול לגרום לבלבול, שכן יש מקומות שמייחסים רק לסוג ליבת ה GPU, יש מקומות שמתייחסים למספר ליבות ה GPU, ויש מקומות שמתייחסים למספר ה Cores on Die או ה Shaders. אם נסתכל על המעבד A10-7850K, נראה כי מדובר במעבד מרובע ליבות, שבו הליבה הגרפית שבו היא R7 Series (לא מצאתי דגם מדוייק במו במעבדים הותיקים יותר). מעבד זה מוגדר כמעבד בעל 12 ליבות (4 ליבות CPU ועוד 8 ליבות GPU), או כמעבד בעל 512 Radeon Cores.או Shader Cores (אם נכפיל את מספר ליבות ה GPU, שהוא 8, במספר ה Shader Cores בליבה, שהוא 64, נקבל 512).
  • במעבדי APU מסוג Kaveri יש תמיכה ב 11.2 וב UVD 4.2, בעוד שבמעבדי APU בעלי ליבות ישנות יותר (ליבות Llano, Trinity ו-Richland) התמיכה היא ב 11 וב UVD 3.

עדכון (31/1/2014):

AMD החליטה להגדיר כ"ליבת חישוב" (Compute Core) כל שמסוגלת להריץ לפחות תהליך אחד בנפרד מכל שאר הליבות. זה אומר ש"ליבת חישוב" יכולה להיות ליבת CPU או ליבת GPU. החל מליבת Kaveri (ינואר 2014) למעבדי APU, הוחלט שמספר הליבות במעבד יוצג כמספר ה Compute Cores. לדוגמא - עבור מעבד APU מדגם A10-7850K, שהוא בעל גרפית Radeon R7 graphics, מספר הליבות שיוצג הוא 12 (4 ליבות CPU ועוד 8 ליבות GPU). המטרה של AMD היא ליצור מעבד הטרוגני (heterogeneous processor), שהןא מעבד המורכב ממספר ליבות מסוגים שונים, שיידע להפנות את החישוב/התהליך למעבד המתאים (ישנם חישובים שליבת GPU מסוגלת לבצע מהר יותר מאשר ליבת CPU, ולכן עדיף לבצע אותם בה).

עדכון (6/2/2014): הוספתי את מעבד ה A8-7600 לטבלה.

מספר הערות:

• המידע לגבי ה A8-7600 לא מופיע באתר של AMD, והוא לקוח ממקורות אחרים.
  • ב A10-7850K יש 512 Shader Cores, כלומר 8 ליבות GPU. מכאן שניתן להגדירו כבעל 12 Compute Cores (ליבות חישוב) - 4CPU + 8GPU. ב A10-7700K וב A8-7600 יש 384 Shader Cores, כלומר 6 ליבות GPU. לכן ניתן להגדירם כבעלי 10 Compute Cores (ליבות חישוב) - 4CPU + 6GPU.
  • לא הצלחתי לוודא שב A8-7600 אכן יש 4MB של L2 Cache.
  • ב A8-7600 ניתן לקבוע את ה TDP ל 45W (תדר רגיל של 3.1GHz ותדר טורבו של 3.3GHz) או ל 65W (תדר רגיל של 3.3GHz ותדר טורבו של 3.8GHz).
  • לפי האתר של AMD בקר הזיכרון של ה A10-7850K וה A10-7700K תומך בתדר של 2133MHz של זיכרון . אולם ישנם מקורות הטוענים שליבת ה Kaveri מסוגלת לעבוד עם זיכרון בתדר של 2400MHz. אני מניח שזה גם המצב לגבי ה A8-7600, אבל אני לא יודע את זה בוודאות מוחלטת.

סכימת השמות של מעבדי ה APU (הצורה AXX-XXXX):

• בחלק הראשון של השם, האות הראשונה היא תמיד A, ולאחריה מספר - 4, 6, 8 או 10.
  • מעבדי ה A10 מיועדים יותר לשוק ה gamers, מעבדי ה A8 מיועדים לשוק ה mainstream, ומעבדי ה A4 וה A6 מיועדים יותר לשוק ה , והם אמורים להיות בעלי צריכת הספק נמוכה יותר.
  • מעבדי ה APU המתחילים ב A8 או ב A10 הם תמיד מרובעי ליבות.
  • במעבדי ה A6 הליבה הגרפית יותר טובה מאשר במעבדי ה A4, ובדומה - במעבדי ה A10 הליבה הגרפית יותר טובה מאשר במעבדי ה A8.
  • בחלק השני (בעל ארבעת הספרות), הספרה הראשונה מציינת ככל הנראה משהו כמו הדור של המעבד.
  • יש לציין כי ישנם 4 דורות של מעבדי APU:
הדור הראשון הם המעבדים בעלי ליבת
Llano
(בעלי ליבת CPU מסוג
K10
), המצויינים ע"י הספרה "3".
הדור השני הם המעבדים בעלי ליבת
Trinity
(בעלי ליבת CPU מסוג
Piledriver
), המצויינים ע"י הספרה "5".
הדור השלישי הם המעבדים בעלי ליבת
Richland
(בעלי ליבת CPU מסוג
Piledriver
), המצויינים ע"י הספרה "6".
הדור הרביעי הם המעבדים בעלי ליבת
Kaveri
(בעלי ליבת CPU מסוג
Steamroller
), המצויינים ע"י הספרה "7".
יוצא מן הכלל הוא המעבד A4-4000, השייך לדור השלישי (ליבת Richland המבוססת על CPU מסוג Piledriver).
  • הספרה השנייה ככל הנראה מציינת את עוצמת המעבד - ככל הספרה גדולה יותר, כך תדר השעון של המעבד גבוה יותר.
  • לא ברור מה מציינת הספרה השלישית.
  • הספרה הרביעית כנראה אינה בשימוש כרגע, ונראה כי ערכה הוא תמיד 0.

מעבדי ה FX:

גם כאן הכנתי טבלה המפרטת את מעבדי ה FX הנוכחיים של AMD:

עריכה 11/2/2014: (העברת המעבד FX 8120 למיקום הנכון בטבלה).

1ibyax.jpg

יש לציין שרוב, אם לא כל, מעבדי ה FX הם בעלי מכפלה פתוחה (unlocked), ולפיכך מיועדים למשתמשים המעוניינים בביצוע .

עריכה (11/2/2014): מעבדי ה FX מיועדים גם למשתמשים הזקוקים למספר ליבות גדול יחסית.

סכימת השמות של מעבדי ה FX (הצורה FX XXXX):

• הספרה הראשונה היא מספר הליבות במעבד. יוצאים מן הכלל הם מעבדי ה FX בעלי שם מהצורה FX-9XXX, שהם בעלי 8 ליבות ולא 9.
  • הספרה השנייה מציינת ככל הנראה משהו כמו הדור של המעבד. לדוגמא - FX-6100 מציין מעבד בעל 6 ליבות מהדור הראשון, ו FX-6300 מציין מעבד בעל 6 ליבות מהדור השלישי.
  • כאן המקום לציין שיש רק 2 דורות של מעבדי FX:
הדור הראשון הם המעבדים בעלי ליבת
Zambezi
(בעלי ליבות CPU מסוג
Bulldozer
) שמסומנים בספרה "1".
הדור השני הם המעבדים בעלי ליבת
Vishera
(בעלי ליבות CPU מסוג
Piledriver
), שמסומנים בספרה "3".
יוצאים מן הכלל הם מעבד ה FX-6200, ששייך לדור הראשון ומעבד ה FX-9590, השייך לדור השני.
  • הספרה השלישית ככל הנראה מציינת את עוצמת המעבד - בהינתן שני מעבדים בעלי שתי ספרות ראשונות זהות, המעבד החזק יותר (בעל תדר השעון הגדול יותר) הוא זה בעל הספרה השלישית הגדולה יותר.
  • הספרה הרביעית אינה בשימוש כרגע, ולכן ערכה תמיד הוא 0.

זהו. זה כל מה שעשיתי. אני מקווה שזה יעזור למישהו בעתיד, ושוב - אשמח אם תפרסמו הערות ותיקונים לסיכום הנ"ל.

עדכון (1/2/2014):

החלטתי להוסיף גם מידע לגבי ערכות השבבים של AMD. גם כאן אני אתמקד רק בערכות השבבים מהשנים האחרונות.

הערה: קיימות ערכות שבבים נוספות למעבדים הנוכחיים (מהשנים האחרונות) של AMD שאינן מתוצרת AMD, אלא דווקא מתוצרת (לא ראיתי ערכות שבבים מתוצרת חברות אחרות, אבל זה לא אומר שהן לא קיימות).

משפחות ערכות השבבים של AMD:

35let7d.jpg

מספר הערות:

• באופן רשמי (לפי האתר של AMD) התמיכה של ערכות השבבים בסוקטים השונים היא זו המצוינת בטבלה הנ"ל. מעשית ניתן למצוא את ערכות השבבים מהמשפחות הנ"ל בלוחות בעלי סוקטים נוספים. לדוגמא - קיימים לוחות בעלי סוקט +AM3 שערכת השבבים בהם היא 770, 870 או 970, למרות שבאופן רשמי רק ערכת השבבים 970 מתאימה לסוקט זה.
  • IGP הוא ראשי תיבות של Integrated Graphics Processor, כלומר המשולבת בערכת השבבים ("כרטיס מסך המובנה בלוח").
  • ערכות השבבים ל APUs, הנקראות Controller Hub) FCH), לא מופיעות באתר של AMD (המידע לגביהן מגיע ממקורות אחרים).
  • קיימים שני סוגים של ערכות שבבים מסדרת AMD 7-Series: הראשון הוא AMD 7-Series Integrated Chipsets והשני הוא AMD 7-Series Discrete Chipsets. ערכות השבבים מסוג AMD 7-Series Integrated כוללות (IGP), ואילו ערכות השבבים מסוג AMD 7-Series Discrete לא כוללות .
  • כל ערכות השבבים של AMD, למעט ערכות השבבים מסוג FCH, בנויות מגשר צפוני (Northbridge) וגשר דרומי (Southbridge), כאשר לכל ערכת שבבים מתאימים מספר גשרים דרומיים.

הגשרים הדרומיים המתאימים למשפחות ערכות השבבים הנ"ל:

30k58w0.jpg

עדכון (3/2/2014):

החלטתי להרחיב את המידע לגבי ערכות השבבים מסדרת AMD 9-Series.

2zxz88j.jpg

שוב, כמה הערות:

• סוגי ומספר חיבורי ה SATA וה נובעים מהגשר הדרומי המותקן בלוח (ראו טבלה קודמת).
  • טכנולוגיית Hybrid CrossFireX מאפשרת לשלב את כח העיבוד של ה IGP (הליבה הגרפית המובנית בערכת השבבים) ביחד עם כרטיס מסך נפרד (חיצוני), ובכך ליצור מערך CrossFire שאמור לשפר את ביצועי ה 3D של המערכת.

ערכות השבבים מסוג FCH:

5000vk.jpg

סוקט וליבה גרפית לכל ערכות השבבים של AMD:

zlaw0k.jpg

מספר הערות נוספות:

• אני לא בטוח אם כל ליבות ה Radeon הן אכן HD (יש מקורות שבהם רשום HD ויש כאלו שלא).
  • ההתאמה של ערכת השבבים לסוקטים נעשתה גם לפי המידע באתר AMD, אבל גם לפי מקורות אחרים, כמו אתר יצרני לוחות (Gigabyte, - פשוט בדקתי אילו בערכות שבבים נעשה שימוש בלוחות לסוקטים השונים).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה עוול, אבל המחירים של מעבדי AMD בארץ דיי לא משתלמים, שכן באותו מחיר או בתוספת מחיר קטנה ניתן לקנות מעבד אינטל שנותן ביצועים טובים יותר. לפי מה שאני מבין, הליבות הגרפיות המובנות במעבדי AMD דיי עדיפות על אלו של אינטל, אך ברמת יחידת ה CPU המעבדים של אינטל עדיפים (כאשר משווים מעבדים המיועדים לאותו פלח שוק כמובן). אם תוסיף לזה את ההשקעה של אינטל בליבות הגרפיות שלה במעבדים האחרונים, דיי ברור למה מעבדי אינטל הם הרוב פה בארץ ברוב/בכל התחומים (יש לציין את מדור המפרטים המומלצים פה באתר, שבו בכל מחשבי המדיה סנטר/HTPC ממליצים דווקא על מעבדים של ולא של אינטל).

עכשו השאלה היא האם כל מה שכתבתי פה עוזר למישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@giloman

נכון, זה מופיע בטבלה הראשונה שפירסמתי. למעשה קיימת ליבה נוספת לסוקט FM2 - ליבת Richland.

וזה Llano (עם 2 L) ולא Liano (אני לא יודע למה).

הוספתי הערת עדכון - מסתבר שיש מעבדים שאינם שמתאימים לסוקטים FM1, FM2 ו +FM2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(יש לציין את מדור המפרטים המומלצים פה באתר, שבו בכל מחשבי המדיה סנטר/HTPC ממליצים דווקא על מעבדים של ולא של אינטל).

בכל העולם המחירים שונים, ובכללי מנסיון אישי XBMC מסיבה כלשהי עובד בצורה חלקה יותר (בעיקר במעברת התפריטים) עם מעבדי אינטל. הבעיה בארץ זה לאו דווקא מחירי מעבדי , אלא לוחות האם שלהם - התמורה שלהם משמעותית נמוכה יותר מהלוחות למעבדי שזה מדהים אותי כל פעם מחדש. המפרטים בכל מקרה יעודכנו בהמשך, כרגע אין אפשרות לעדכן אותם, בעיקר מסיבות טכניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, באמת הגיע בזמן, אני רוצה לקנות מחשב חדש וחזק, שאמור להיות גם ל-Gaming אבל לא רק.

כשבדקתי את האופציה של , לא הצלחתי להבין איזה Socket אמור להתאים למעבד A10-6800k, כי כל לוחות האם עם Socket FM2 נראו לי די עלובים, עכשיו סוף סוף הצלחתי להבין שהוא יעבוד גם עם FM2+.

שוב, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוסט מושקע ביותר,

אך אכן בימים אלו, במחירים של , אין ממש מה לעשות אצלם. ובנתיים המעבדים של אינטל פשוט טובים יותר.

אני לא חושב ש מופלים לרעה על-ידי המשתמשים.

ל היה תור זהב קצר מאוד, בימים של pentium 4 3G וה Pentium-D,

שאז המעבדים של אינטל היו סתם זבל מתחמם ושל עלו עליהם בכל פרמטר.

מעבר לתקופה הזאת, שבה בבירור ל AMD היה מוצר טוב יותר ביד, בשאר התקופות זה היה שאלה של עלות/תועלת ולמרות ש AMD הציעו מעבדים חביבים ובעיקר צ'יפרו בערכות שבבים מצוידות להפליא, עדיין לא תמיד היה כדאי לרכוש אותם. בעיקר היה בעיה של חלפים/תאימות במקרה שהתקלקל לך לוח אם או מעבד. אם קנית אז הסיכוי למצוא חליפי או מעבד חליפי היה טוב יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...