כדאי להוסיף כונן SSD למחשב ישן? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדאי להוסיף כונן SSD למחשב ישן?

ariel007

Recommended Posts

יש לי מחשב שנקנה ב-2009 עם המפרט הבא:

מעבד 2 Quad Q9550

לוח אם GA-EP43-DS3L

זכרון 4GB

כרטיס מסך 6570

מותקן עליו Win 8.1 x64

כדאי לשדרג ולהוסיף כונן או שעדיף לחכות עוד שנה שנתיים ולהחליף את המחשב? כרגע הוא עובד טוב אבל קצת איטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד ממליץ להוסיף , גם אם מדובר במחשב קצת ישן. אומנם אתה לא תנצל את כל המהירות שלו, אך השיפור בכל זאת יהיה משמעותי ביותר. אתה לא תזהה את המחשב שלך :xyxthumbs:

נוסף לכך, תמיד תוכל להעביר אותו למחשב החדש שיבוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התגובתיות בהעלאת וינדוס וטעינה/מעבר בין תוכנות מציקה לך במיוחד, אבל חוץ מזה ביצועי המחשב סבירים מבחינתך(מעבד/גראפיקה) אז יש סיכוי טוב שSSD ישחרר לך את הפקקים.

בכל מקרה כמו שאמר קודמי, תמיד אפשר להעביר הלאה למחשב חדש/נייד, ותמיד טוב שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות. נראה לי שאני אלך על זה - הכי נראה לי הסמסונג EVO 840 עם 120GB שכותבים עליו פה ביקורות טובות. לגבי ההתקנה שלו - אני מתכוון להתקין אותו בעצמי בעוד שבוע-שבועיים, ויש לי כמה שאלות:

בלוח אם יש לי 6 חיבורי SATA2 כשכיום מחובר אליהם ההארד דיסק והכונן האופטי ויש 4 חיבורים פנויים. יש חשיבות לאיזה מהם אני מחבר את ה-SSD?

דבר שני - זה חשוב לנתק את ההארד דיסק לפני שאני מתקין וינדוס על ה- ולחבר אותו רק אחר כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ לחבר ל פורט 0 של SATA.

מומלץ לנתק דיסק רגיל ולחברו בחזרה רק אחרי התקנה של WUNDOWS על SSD

מה שכן אני ממליץ לפני שאתה מתקין WINDOWS. קודם חבר כדיסק נוסף לא משנה באיזה פורט תתקין ב מערכת קיימת Magician Software ועדקן את הקשוחה של ה- ואז נתק דיסק ישן חבר לפורט 0 ובצע התקנה של על SSD.

כמו כן תשקול הרחבה של ל-8GB על מנת שתוכל להפעיל RAPID MODE של ה SSD אשר ישפר ביצועי הדיסק ויעקוף במידה מסוימת את המקבלה של SATA2. ניתן להפעיל את ה RAPID MODE גם עם 4GB אבל תשאר עם מעט לשאר הדברים ולכן עם 4GB לא הייתי עושה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר של סמסונג כתוב שעבור RAPID MODE דרוש מינימום של 2GB RAM ומומלץ 4GB או יותר. אם אני צריך להוסיף שני סטיקים של RAM זה כבר נהיה לא משתלם - מדובר בעוד כ-₪400 והזכרון צריך להיות שלא יתאים להעברה למחשב חדש בעתיד כי כיום משתמשים ב-. ה-RAPID MODE אכן חייב יותר מ-4GB של זכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אל תסתכל על המחירים של הזיכרון ב ZAP מדובר במחירים ישנים שלא מתעדכנים כי אין ביקוש למוצר. יש לך מלא אנשים שמתים למכור את הזיכרון הזה במחירים של 150 - 200 ש"ח (כולל ביד שנייה באתר זה). חוץ מזה אתה לא חייב להרחיב את הזיכרון. רק לא הייתי מפעיל את ה RAPID MODE עם 4GB מאחר ויישאר לך כ 1GB פנוי לשאר התוכניות. עדיף להיות בלי RAPID MODE ועם מספיק לשאר התוכניות אחרת תשאר עם RAPID MODE והתוכניות כל הזמן יעשו SWAP לSSD כך שבפועל הביצועים רק יפגעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני בדקתי מחירים בחנויות שבאינטרנט (אייבורי וכאלה). חוץ מזה, כמה תופס ה-RAPID MODE?

האמת שבדקתי בחיפוש RAPID MODE, טוענים שהוא משתמש ב- 1GB וגם אומרים שלא חייבים להפעיל אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני בדקתי מחירים בחנויות שבאינטרנט (אייבורי וכאלה). חוץ מזה, כמה זכרון תופס ה-RAPID MODE?

במחשב שלי יש 8GB כאשר ה RAPID MODE מופעל המחשב מציין ש כ 3.2 GB נמצאים בשימוש מבלי שמופעלת תוכנה כלשהי נוספת (פרט לאנטיוירוס)

ללא RAPID MODE אני מקבל הודעה על שימוש בכ 2GB בלבד.

כך שאצלי הוא "גונב" כ 1GB ייתכן ה RAPID MODE עושה שימוש בזיכרון בהתאם לכמות כזמינה של במחשב ולכן ייתכן ואצלך הוא ייקח פחות אבל אז גם השיפור שתקבל יהיה קטן יותר.

- - - תגובה אוחדה: - - -

האמת שבדקתי בחיפוש RAPID MODE, טוענים שהוא משתמש ב- 1GB וגם אומרים שלא חייבים להפעיל אותו.

כמובן שלא חייבים להפעיל אותו ואכן יש כאלה שטוענים שהשיפור המתקבל מהפעלתו הוא שולי.

ולכן אני אומר אם יש לך מספיק 8GB תפעיל אותו ואם יש לך פחות חבל "לבזבז זיכרון" על ה RAPID MODE.

לפחות ב BENCHMARK של

Magician Software עם RAPID MODE מופעל אני מקבל עם ה SATA2 שיש לי תוצאות שאף עולות על נתוני היצרן עבור ה EVO על SATA 3. יחד עם זאת עם תוכנות BENCHMARK אחרות השיפור הוא פחות משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף. בכל מקרה עם RAPID MODE או בלי אתה תהנה מה מהרגע הראשון.

WINDOWS יעלה לך במקום 90 שניות ב 15 שניות בלבד ( בלי קשר ל RAPID MODE אשר מופעל רק כ 45 שניות אחרי עליה של מערכת הפעלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר ל-, גם כיום הוא במצב AHCI ולוקח לו זמן להיטען. לגבי שאר הדברים יש לי פשוט עוד קצת זמן לחשוב, כי בכל מקרה אני לא פנוי להתעסק עם המחשב לפני סוף שבוע הבא.

שאלה כללית: למה לביוס AHCI לוקח כל כך הרבה זמן יחסית להיטען?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לmmemorex

מסכים עם רוב מה שאמרת לגבי BOOT התכוונתי ל 15 שניות מרגע סיום בדיקות של ה

BIOS.לגבי ביצועים אני מקבל על SATA2 יותר ממה שציינת מצ"ב BENCHMARK שלי על לוח AsusP7P55d DELUXE עם 8GB זיכרון 1600MH

מותקן אצלי גם

Intel® Rapid Storage Technology Intel® RST

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?ProductID=2101&DwnldID=23496〈=eng&iid=dc_rss

אשר משפר ביצועי SATA

- - - תגובה אוחדה: - - -

אתה צודק בקשר ל-, גם כיום הוא במצב AHCI ולוקח לו זמן להיטען. לגבי שאר הדברים יש לי פשוט עוד קצת זמן לחשוב, כי בכל מקרה אני לא פנוי להתעסק עם המחשב לפני סוף שבוע הבא.

שאלה כללית: למה לביוס AHCI לוקח כל כך הרבה זמן יחסית להיטען?

זה כמעט לא משנה לדיסק מכאני האם המצב הוא IDE או AHCI מאחר וצריך לטעון הרבה קבצים קטנים הזרוע מכאני של הדיסק מתרוצץ ממקום למקום במהירות מאד נמוכה וזה גורם לזמן ארוך של הטעינה.

ל כמובן חשוב להגדיר מצב ACHI ושם הטעינה מהירה מאד מאחר ואין את הזמן שמתבזבז על הזזה של הזרוע ממקום למקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...