חוות דעת - משחקים/כרייה/פיתוח/ריבוי-משימות באיזור 9K ומטה - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת - משחקים/כרייה/פיתוח/ריבוי-משימות באיזור 9K ומטה

Klayhamn

Recommended Posts

אני דווקא חולק עליך - הדילמות שלי דווקא נוגעות לשאלות אובייקטיביות לחלוטין.

לדוגמא, אם מישהו יכל לתת לי דעה מוסמכת לגבי האמינות של SEGATE BARRACUDA לעומת WD זה היה פותר לי את הדילמה בנושא הזה.

אולי התשובה היא לא לגמרי בהישג יד, אבל זה לא אומר שהיא לא קיימת... וזה לא אומר שאין לאנשים דעה מבוססת בנושא הזה.

הדעה היחידה שמקסימום תקבל פה מבוססת על נסיון אישי של אנשים - וזה משהו שלא כדאי להתייחס אליו. למה אני מתכוון? תראה את הדיון הזה למשל. גם אם תמצא סקירה שמשוואה בכללי את אמינות הכוננים לאורך השנים, אתה תראה שסיגייט תפסיד. אבל היא תפסיד בעיקר בגלל קושחה דפוקה שיצאה לכונני המומנטוס xt של וסדרת 7200.11. גילוי נאות - אני משתמש בכונן מהסדרה ההיא כאשר הוא גם התגלה אצלי כתקול, אך לאחר שהעדכנתי את הקושחה שהם הוציאו, הוא עדיין פועל אצלי שנה חמישית (או שישית אפילו). לכן, כיום יש 2 סיבות להעדיף כונן אחד על פני אחר: יחס עלות לג'יגה וביצועים. את המחיר אתה יכול לראות בחנויות, וביצועים ניתן לקרוא בסקירות או חיפוש של דגם ספציפי + hdtune.

אני לא חושב שה-280X הוא "חסין-עתיד" באיזשהו מובן אבסולוטי, אבל מסקירה של ה-FPS שהוא מקבל לעומת ה-270X יוצא שהוא בעל ביצועים שגבוהים בערך ב-50%. ההפרש במחיר בינו ובין ה-270X הוא כזה שלא הופך אותו לרכישה מטורפת מבחינתי (כמו לקנות 780 או 780 Ti וכו' - שבהם אין לי כנראה שום צורך גם לא בעוד 5 שנים). אם גם אצליח לכרות באמצעותו, יכול להיות שאוכל אפילו להרוויח חזרה את ההפרש הזה.

מצד שני, עדיין - בתור מישהו שהוא לא "גיימר" מהסוג של BF4 או CRYSIS, יכול להיות שאני יכול לחסוך פה לטובת דברים אחרים שאני רוצה.

שוב - איך אתה רוצה שאנשים יעזרו לו בזה? אף אחד פה לא נביא, וגם להתבסס על העבר זה לא ממש נכון, כאשר קצב התפתחות הטכנולוגיה, עומס המשחקים והתמיכות שלהם משתנה בקצב אחר. 270X הוא אחלה כרטיס. אם אתה משחק משחקים בסגנון הרמה הגראפית של פיפא, אני מניח שהוא יספיק עבור פרק זמן די ארוך. לדעתי השיקול היחיד שבגללו אולי תרצה לקחת את ה-280X זה מהירות כרייה (אם אתה שואל מה אני הייתי עושה - לא לוקח את הכרטיס הזה. תחביב זה תחביב, ואין סיבה להוציא על זה הרבה כסף כשהרווח לא ידוע, אבל זה רק אני).

"יחזיק 5 שנים" אומר שבמשך ה-5 שנים הקרובות, כל משחק שארצה לשחק יהיה "שחיק" (= לפחות 30 FPS) ברזולוציה הטבעית של המסך שלי (= קרי, לפחות 1920X1200), כשהמחיר היחיד שאצטרך לשלם הוא ירידה בהגדרות (ממקסימליות לבינוניות וכו') לאורך הזמן. הכרטיס הנוכחי שלי (ה-4850HD ) שקניתי כאמור ב-2009 החזיק לי לא רע בכלל ב-5 שנים האחרונות, כך שאני חושב שבזמנו זו הייתה רכישה חכמה, בדיעבד.

ומה יקרה אם תצא איזו טכנולוגיה שלא מאפשר לשחק משחקים מודרניים על טכנולוגיות עבר? קח לדוגמא DX11. אם עדיין היה לי פה את GTX260, מבחינת החוזק שלו הוא היה מספק להריץ משחקים על הגדרות גרפיות בינוניות, אבל חלק מהמשחקים הוא לא יריץ בכלל בגלל אי תמיכה טכנולוגיה.

לגבי המעבד - לא תהיה "התפתחות מקצועית" על המחשב הזה, כבר אמרתי - זה כתחביב בלבד.

את הפיתוח ה-"אמיתי" שאני עושה למחייתי אני עושה על W530 של לנובו (עם i7, 32GB RAM, וכו') שקיבלתי מהעבודה.

אני אגיד לך ככה - אם הנייד סוחב את כל התוכניות הפתוחות, כולל הטאבים - קח מעבד i5. מעבדים במחשבים ניידים חלשים יותר מאלו שבנייחים, אחת וכמה אם מדובר על מעבד U (אם כי בדגם הזה אני מניח שלא).

נשאל זאת כך: אתה - לוּ היית במקומי - היית לוקח את ה-4770 או את ה-4570?

זה מה שאני מנסה להבין.

אבל אני לא אתה במקרה הזה, כי אני לא עושה את מה שאתה עושה. נראה לך שאני יודע איך המעבדים יתנהגו לאחר פתיחת מטורפת של טאבים, תוכנות ועוד עריכות כאלה ואחרות בו"ז? היתרון של מעבד i7 זה שהם נותנים לך חלוקה לליבות לוגיות, וזאת במידה ויש תמיכה מצד התוכנות הרלוונטיות כמובן.

לגבי הקירור הנוזלי - אחפש. לא זכור לי שראיתי סקירה מקיפה, מה גם שסקירות מהסוג הזה לא נוטות למצוא את הבעיות ש-"משתמשים רגילים" מוצאים או מכירים מהשיטוט שלהם בפורומים וברשת.

בגלל זה מחפשים גם בפורומים.

בנוגע ל- H87 ול-ASUS --- ודאי, אני סבור שאם כבר הולכים על זול, אז שיהיה הזול ביותר שמספק את הסחורה. אם כבר משקיעים אקסטרה כסף, אז שיהיה כבר המוצר שאני הכי רוצה. אני לא כל כך מאמין בהתפשרות על האמצע בדברים האלה (במיוחד כש-976 ש"ח זה לא ממש האמצע בין 400 ש"ח ל-1150 ש"ח, אלא כבר הרבה יותר קרוב לקצה העליון).

ולא הבנתי מה הבעיה בהעדפה של מותג/תוצרת... זה לא שונה בהרבה מלהעדיף עיצוב אחד על פני אחר, לטעמי לפחות. הדרקון שלהם שעל הלוח נראה לי קצת מצועצע מדי (אם הייתי יכול הייתי גם מעיף את העין מהלוח של ASUS), ולא שמעתי דברים טובים על MSI בביקורות משתמשים... ב-NEWEGG למשל הוא מקבל דירוגים נמוכים יותר משל ה-HERO של ASUS... כמו כן אני כל הזמן מוצא דברים כמו זה:

http://www.tomshardware.com/answers/...65-gaming.html

http://www.tomshardware.com/answers/...rd-battle.html

מצד שני יש גם דוגמאות אחרות שבהם אנשים מקללים את ה-SUPPORT של אסוס או מהללים את זה של אבל על פניו נראה שהן מעטות יותר...

ענית פה על דבריך בעצמך. עם כל הכבוד לביקורות ב-, מבחינתי זה בדיוק כמו הביקורות המפגרות בזאפ. אני מתייחס אך ורק לאנשים שקנו את המוצר (כלומר חיפוש בפורומים) וסקירות מאתרים אמינים. לפי מה אתה קובע את ה"קצה העליון"? אתה לוח לוח שאתה צריך, נקודה. העדפה של חברה היא שונה מהעדפה של עיצוב - כי בעיצוב עוד יש לך על מה להתבסס.

בנוגע לכך שהשאלות האלה תלויות בי - כאמור, אני לא מסכים. דעות/עמדות מלומדות ומנומקות היטב בנושא המעבד ובנושא כרטיס המסך יכולות בהחלט להטות את העמדה שלי לכאן או לכאן. בטוח ישנם בפורום הזה אנשים שיצא להם להתנסות הן ב-i5 והן ב-i7 לדוגמא... לא כן? אני בטוח שיהיו להם דברים מועילים לומר.

אוקי, אז יבוא מישהו שיש לו i5 ו-i7. מה הוא יגיד לך? אלא אם כן שימושיו ואופן שימושיו קרובים לשלך, הם לא ממש יעזרו לך. אחת כמה וכמה כאשר שאר המערכת (למשל כמות ראם) לא זהה. יש סיבה שכמעט אף אחד לא מגיב בדיון הזה פרט ממני, והיא כי כולם מבינים שרוב ההחלטות כאן תלויות בהעדפות אישיות, התשובות לשאילותיך בעיתיות עד לא קיימות ואופן השימוש שלך במחשב הוא מוזר (הסיכוי שמישהו פה גם פותח 200+ טאבים, כרייה, מפתח בתוכנות הספציפיות הללו ושיש לו מעבד i7 ו-i5 הוא אפסי). אז כן, אם תחכה כאן, ואולי תקפיץ כל יום-יומיים, אולי יבוא איזה אחד או שניים שיעזרו לך בקטנה - אבל גם זה, זה ככל הנראה יהיה מבוסס דעה שכנראה לא ממש ישקף את המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות המפורטות ועל כך שאתה לא מתייאש מהעקשנות שלי :xyxthumbs:

אני מסכים לחלוטין שקשה לדעת מה יהיה ושזה בעייתי להסתמך על נסיונם האישי של אחרים, ובכלל - כל בדיקה, מקיפה ככל שתהיה, לא תוכל לתת ודאות של 100% (או אפילו קרוב לזה) באשר לנכונות הבחירות.

זה לא אומר שלא שווה לנסות בכל זאת לצמצם את מרחב אי-הוודאות על ידי חשיפה לאינפורמציה רבה ככל האפשר

אז נכון שאולי לא אמצא מישהו בדיוק עם שימושי המחשב שלי שיש לו גם i5 ו-i7, אבל גם סתם מישהו שיוכל להביע עמדתו בשאלה האם הוא הבחין או לא הבחין בהבדל ביניהם בשימוש יומיומי עשויה לעזור ולהקטין ולו במעט את אי-הוודאות בנוגע לבחירה ביניהם.

לגופו של עניין:

א. לגבי - הנה דוגמא מעולה למשהו שלא ידעתי (וגם לא מצאתי באף אחת מההשוואות שנתקלתי בהן). זה אכן מעודד.

ב. לגבי כרטיס המסך - הדרך של אנשים לעזור תהיה לחוות את דעתם - מנסיונם. כמובן שאף אחד לא נביא, אבל "חוכמת הקהל" המצרפית (שמורכבת אולי מהרבה ניחושים מושכלים) עשויה בסבירות לא רעה להיות טובה יותר מניחוש בלתי-מושכל שלי (במיוחד בתור מישהו עם הבנה קטנה יחסית בכרטיסי מסך ובטכנולוגיה שלהם).

לדוגמא - מנסיוני, אותם משחקים שדורשים "טכנולוגיה חדשה יותר" (כמו גרסאות חדשות יותר של DIRECTX) נוטים להיות גם אלה שאני לא משחק. יכול להיות שזה ישתנה? יכול להיות.

ג. לגבי המעבד - אני יכול להגיד לך בדיוק איזה דגם זה: i7-3840QM CPU @ 2.80GHz. אולי באמת שווה לעשות קצת השוואות שלו ל-i7 הרגיל כדי לקבל מושג על סדרי הגודל... רעיון טוב (לא הייתי מודע לכך שיש כזה הבדל משמעותי בביצועים )

ד. זה שאתה לא אני זה ידוע :P, לכן שאלתי מה אתה היית עושה במקומי (ולא מה היית עושה אם "היית אני"), כלומר - במצבי - בהנחה שלא הייתה לך אפשרות לשנות הרגלים או סגנון שימוש.

ה. לגבי הקירור - קשה לי מאוד למצוא מידע טוב בנושא הזה משום מה. בכל מקרה כאמור הפרימיום פה מאוד גבוה וזה גם משהו שתמיד קל להוסיף אחר כך במידת הצורך (בניגוד ללוח אם נניח). נראה שה-H220 של Swiftech טוב בהרבה מהקירורים של אבל אני לא מוצא אותו בחנויות בארץ .

ו. הקצה העליון הוא המינימום שמספק את כל הדרישות שלי (בין אם מדובר בצרכים אמיתיים או גחמות שרירותיות וסובייקטיביות של עיצוב). לדוגמא, ה-HERO עושה את זה בעוד שה-FORMULA לא מוסיף שום דבר מעבר אבל עולה יותר, ולכן ה-HERO הוא מבחינתי הקצה העליון.

העדפה של חברה על חברה אחרת יכולה דווקא להיות מבוססת על איכות החומרים והנדסת האנוש שניתן למצוא אצלה בד"כ, על רמת וטיב השירות שלה, על כמות הבעיות/תקלות שצצות אצלה במוצרים ועוד הרבה דברים. ברור שבסוף אפשר להשוות מוצר מול מוצר ולגלות יוצאים מן הכלל, אבל כאמור, אי-הוודאות מאלצת אותנו לקבל החלטות שמבוססות על מעט המידע שיש.

אין לי איזו העדפה מיוחדת לאותיות a.s.u.s על פני m.s.i, זה פשוט שהרושם הכללי שקיבלתי הוא שהמוצרים של איכותיים ואמינים יותר. יכול להיות שזה רושם מוטעה, ויכול להיות שגם במקרה הספציפי הזה הוא פשוט לא רלוונטי.

יכול להיות, ויכול להיות שלא.

כשאתה בא לקנות , לדוגמא, אתה באמת לא לוקח בחשבון בכלל את ה-"שם" (עם כל מה שמשתמע ממנו) של החברה? דייהאטסו, סיאט, אאודי, סקודה, קיה וכו' כולם שקולים בעיניך? אתה מסתמך רק על תוצאות מבחני ריסוק, מראה, וביצועים אובייקטיביים?

ז. לנושא המעבד כבר התייחסתי, אני כן חושב שלכל input מושכל יש פוטנציאל להיות מועיל - ולו במעט. אתה צודק בכך שכדאי להשוות פרמטרים עד כמה שאפשר (כמו נפח ה-RAM) כדי לבודד את משתנה דגם המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. נכון להיום אין ממש בעיות גורפות בשום חברה מבחינת הקשיחים שלהם.

ב. לדעתי ההתלבטות פה צריכה להיות מבוסס אך ורק משיקולי כרייה. המשחקים הללו לא כבדים, וגם אם נניח שתרצה עוד 3-4 שנים לשחק משחק שהכרטיס הזה לא יריץ, ב-500 ש"ח האלה שחסכת עכשיו תקנה כרטיס חדש חזק יותר ככל הנראה.

ג. 3840qm כמדומני הוא אחד מהמעבדים היותר טובים שיש בניידים, ומהיחידים שיכול איכשהו להשתוות למעבדי I7 שולחניים. תראה מה העומס עליו (דרך מנהל משימות) בזמן עבודה אינטנסיבית ותראה על כמה אחוז הוא. במידה והוא מתאמץ עד איזור ה-50-60 אחוז נניח, אתה יכול לקחת מעבד I5. במידה ולא, וכל הליבות הלוגיות שלך פועלות, קח מעבד I7 - אתה אמור לקבל ביצועים מעט טובים יותר, אך לא באופן משמעותי. בכללי, פרט למעבדי q ניידים (מרובעי ליבה), המעבדים חלשים לרוב בצורה די משמעותית ממחשבים נייחים, אחת כמה וכמה מעבד u שנעשים נפוצים יותר ויותר.

ד. ב-9 אלף הייתי קונה לי וטס להוואי.

ה. אם אתה רוצה מים, מציע לך לפתוח דיון בפורום (אם כי פרט למראה הנקי יותר, לא חושב שיש צורך בו בכלל).

ו. מה הדרישות שלך? מראה? כי בתקציבים האלה 99 אחוז מהלוחות, מכלל החברות, איכותיים מאוד.

כשאתה בא לקנות , לדוגמא, אתה באמת לא לוקח בחשבון בכלל את ה-"שם" (עם כל מה שמשתמע ממנו) של החברה? דייהאטסו, סיאט, אאודי, סקודה, קיה וכו' כולם שקולים בעיניך? אתה מסתמך רק על תוצאות מבחני ריסוק, מראה, וביצועים אובייקטיביים?

אותם מבחנים הם אלא שמעמידים את החברות הללו במקום שהן צריכות להיות ע"ג הסקאלה, ובסופו של דבר זה משפיע על המחיר. בארץ מדובר על דברים נוספים כמו יבואן, שנות אחריות וכמובן הוצאה כללית על הרכב כל שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. טוב לדעת. האמת, כשאני חושב על זה, במחיר של שני 2TB BLACK אני בכל מקרה יכול לקנות שלושה 2TB BARRACUDA ולעשות רייד5....

ב. אני נוטה להסכים איתך באופן עקרוני, למרות שאני לא ממש אוהב "לשדרג" רכיבים בודדים. אם אני מחליף משהו אני בד"כ מחליף הכל (זו הסיבה שאני עם אותו מחשב מאז 2009). זה אולי לא הדבר הכי חכם אבל זה חוסך לי הרבה טרחה (המחקרים והבדיקות האלה גוזלים ממני, בתור פרפקציוניסט, זמן רב מדי מהחיים בכל פעם). יכול להיות שבמקרה של כרטיס מסך זה לא יהיה נורא...

ג. קשה להגיד...

המשימות הכבדות שלי (כמו קומפילציה או הרצה של טסטים) ממילא מתבצעות על 4 ליבות בו"ז (כעניין של הגדרה).

ב-FULL LOAD (הרצה של קומפילציה של כל הפרוייקטים של החברה שלי + הרצה של טסטים ב-JAVA) חלקם קופצים ל-100%, חלקם ל-50%, וכו'. זה מאוד משתנה אבל מרגע לרגע, כי זו לא משימה קשה רציפה כמו ה-PRIME95 או איך שלא קוראים למבחן המלאכותי הזה.

ב-IDLE רוב ה-CORES נמצאים על איזור ה-5%, ויש כמה בודדים שעולים ל-20% או 30% מדי פעם.

אם אני מסתכל על שימוש של ספציפיות (כמו FIREFOX) אז הוא נע באיזור ה-20% עד 40% (אבל זה בגלל שפתוחים לי כרגע כמה אתרים דינמיים כמו גרף שער-חליפין של DOGECOIN).

אני לא מצליח לחלץ מזה איזושהי תמונה כללית ברורה...

ד. :D

ה. אני מסכים, אין בו שום צורך. זה נטו עניין המראה + החיבה שלי לטמפ' נמוכות. ומבחינת שקט אני חושש שהוא יהיה רועש יותר...

ו. ובכן- היות וממה שהבנתי אין הבדל בין SATA2 ל-SATA3 לדיסקים מגנטיים, אין לי שום צורך ביותר מארבעה חריצי SATA3. כנ"ל לגבי USB3 , כשכרגע יש לי רק שני כוננים חיצוניים שהיו יכולים להינות ממהירות גדולה יותר, וממילא אם אני זוכר נכון ברוב לוחות ה-B85 יש לפחות 4 חריצי USB3.... נושא ה-RAID הוא הדבר היחיד שאולי היה יכול לגרום לי לבחור ב-H87 וגם אותו אני לא צריך כנראה.

לכן כן, המראה הוא העניין העיקרי פה שעשוי לגרום לי להוציא יותר מ-450 ש"ח על הלוח.

לגבי הרכבים - אני ממש לא מסכים. זה לא תמיד נכון.

לדוגמא, הסיבה שאאודי עולה יותר מפולקסווגן היא במידה רבה עניין של מיתוג ועיצוב.

למעשה, ה-A1 של אאודי זהה לחלוטין ל-POLO של VW - זה ממש אותו , למעט ה-"עטיפה", וההפרש במחיר ביניהם קרוב ל- 50% בערך, למיטב זכרוני.

(במקרה הספציפי הזה מדובר כרגע גם באותה חברת אם, כך שאולי זו לא דוגמא אידיאלית, אבל ניחא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כמדומני כונני ה-black הם בכלל מהדור הקודם עדיין, כלומר מבוססים על פלטות של חצי טרה, לכן הם איטיים יותר מהכוננים הסטנדרטיים הרגילים (אשר מבוססים פלטות של טרה). יוצאים כעת כונני black חדשים שכוללים גם כונן מכאני וגם כונן בתוכם, אך האמינות עדיין לא ידועה.

ב. לבוא ולהוסיף ראם, או להחליף משהו פשוט בצי'ק-צ'אק כמו כרטיס מסך זה עניין של דקות בודדות.

ג. תראה, אני הייתי לוקח את ה-i7. למה? כי מצד אחד לא מדובר על המעבד הכי משתלם, אבל מצד שני לא מדובר על המעבד הכי יקר, והוא כזה שעדיין דורש פלטפורמה נורמאלית (כלומר Z/H/B ולא X). כמו כן, עדיף שיהיה מעט אוברקיל מאשר שפתאום תגלה שה-i5 לא סוחב, אם כי רוב הסיכויים שזה לא יקרה כי הפרש הביצועים בין שני המעבדים הנ"ל לא בשמיים.

ו. אם תרצה רייד - קח H87. אם לא תרצה רייד ולא צריך יציאות מגוונות, קח B85. אם אתה רוצה מראה, קח Z87. אגב, אם אכן תקח Z87, שקול אולי לקחת גרסא k של המעבד. אולי בעתיד תוכל להוסיף לו עוד איזה 15-20 אחוז ביצועים, אחת כמה וכמה אם תקנה מים/אויר מאסיבי.

הרכבים של סיאט וסקודה הם מהקבוצה של פולקסווגן, לפיכך מבוססים על אותו מרכב (בהתאם לדגמים מקבילים כמובן) ואותם מנועים (TSI וכדומה). גם אאודי מאותה קבוצה אך נעשו מודיפיקציות כאלו ואחרות בשילדה/מרכב ובמנועים. אאודי זה לא רק מיתוג - לדוגמא פולו GTI ו-A1 עולים בערך אותו הדבר. בפולו יש לך דגש על ספורטיביות (החל מהתפירה האדומה ועד למנוע המחוזק) כאשר באאודי יש לך יותר דגש על האיכות הכללית ו"יוקרה" (כן, נהגתי בשניהם). מן הסתם שחלק קטן מהמחיר אתה משלם על הסמל שלהם, אבל זה באמת בגלל המוניטין, היוקרה והאמינות. בארץ אם אתה קונה אחד מהם אתה בכל מקרה נדפק בגלל היבואן, אבל לא משנה. כמה שלא תחפש בפורומים השונים ובביקורות עדכניות ברשת, אתה לא תראה גריסה של אחת מחברות לוחות-האם, לכן לציין שאחת מהן איכותית יותר מהשניה בהתבסס על העבר הרחוק או דעה אישית ללא ביסוס עדכני זה לא ממש נכון לעשות - אתה תוכל לראות פה בסטיקי (במדריך להרכבת מפרט) רשמתי גם בתוכן המדריך וגם באיזו תגובה שם את מה שאני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ההיברדים לא קורצים לי. אגב, אפשר ממילא ליצור כונן לוגי היברדי כזה גם בלי לרכוש דיסק ייעודי, לא כן?

לא התכוונתי אגב דווקא ל-BLACK אלא שנראה שהאלטרנטיבה להם (של WD) בארץ היא ה-GREEN שעליו באמת שמעתי דברים נוראיים... או ה-RED. לא ראיתי BLUE של 2TB בארץ.

איך אפשר לוודא איזה פלטות יש ב-HD שאני רוכש? האם הם משנים את שם הדגם הספציפי בהתאם או שזה עניין של מזל?

ב. אתה צודק כמובן, אלא שזה פשוט לא משהו שאני נוהג לעשות, ואני רוכש/בונה מחשבי PC כבר יותר מ-20 שנה. אני מעדיף ראש שקט רוב הזמן ולהתעסק בהחלפה כוללת של הכל פעם ב-X שנים (כרגע 5 לצורך העניין).

ג. הבנתי. האמת היא שבזמנו (2009) אני התלבטתי בין ה-E8400 וה-Q המקביל (לא זוכר מה זה היה בדיוק, Q660? משהו כזה...) ובסוף החלטתי על ה-E8400 שבדיעבד התברר כטעות, אני מניח. קדמה לזה טעות אפילו יותר גדולה שכמה שנים לפני כן (2004 בערך?) קניתי את ה-Sempron של מתוך מחשבה לחסוך המון במעבד ובלוח ולהשיג ביצועים רצחניים בעזרת OC (היו אז המון כתבות שהראו איך אפשר להגיע ל-clock rates מטורפים עם קירור STOCK עם המעבד ההוא). כמובן שזה נכשל כשלון חרוץ ונתקעתי עם מעבד חלש סתם.

זה נכון שהמקרה הנוכחי לא לגמרי שקול, אבל בעקבות שתי ה-"כוויות" האלה אני נוטה ללכת על ה-overkill ליתר בטחון. ההפרש של 500 שקל, כשהוא פרוס על פני 5 שנים, הוא באמת לא היסטרי... ובכל זאת.

ו. נה, OC למעבד אני די בטוח שלא אעשה בשום שלב. השתעשעתי בזה כשהייתי צעיר יותר ו-"מיציתי". מעדיף יציבות, שקט וקור כרגע .

לגבי רכבים - כן, טוב, כמו שאמרתי, הדוגמא שלי לא אידיאלית כי חלק מהרכבים שהזכרתי רובם מאותה קבוצה ממילא.

ברור ש-"שם" לא נוצר יש מאין, ברור שהוא מבוסס (בגרעין שלו) על דברים אמיתיים (זה כל העניין, הרי אם היה מדובר בסתם מותג כמו "נייק" לעומת "אדידס" המצב היה גרוע מאוד וזה היה סובייקטיבי לחלוטין), ושהוא יכול להיעלם בקלות הרבה יותר מכפי שהייתה דרושה לבנות אותו לאורך השניםבמידה והאיכות/אמינות נפגעת.

אם ל- לא היה מוניטין טוב משל הם כנראה לא היו מצליחים למכור לוחות אם (מקבילים) יקרים יותר ממנה, לא כן? תקן אותי אם אני טועה... אחרת מדוע שאנשים יהיו מוכנים לשלם יותר? כולם פראיירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כל הכוננים בדור האחרון כוללים פלטות של טרה, אם כי אני מניח שחנויות עדיין מוכרות כאלה עם פלטות של חצי טרה ע"מ להפטר מהמלאי. את כמות הפלטות ניתן לבדוק ע"י חיפוש המק"ט של אותו כונן ברשת ולמצוא מידע. את העבודה הזו כבר עשיתי לפני מספר חודשים, כאן מופיעים כל הכוננים בעלי פלטות של טרה, אך כמובן שמאז יצאו כוננים נוספים משאר מחברות נוספות.

ב. אני כעת עם המחשב שנה שישית והשקעתי עליו סכום כסף משמעותי, אך החלפתי באמצע חייו את כרטיס המסך ל-GTX480 יד שניה (במקום GTX260), גם בגלל ביצועי גיימינג וגם בגלל עיסוקי בתחום הגראפיקה. שדרוג זו הדרך הזולה והנכונה להאריך את חייו של המחשב. עובדות לחוד, העדפות לחוד.

ג. בזמנו אכן הייתה התלבטות קשה בין Q6600 לבין E8400, שכן אז רוב התוכנות תמכו בזוג ליבות בלבד, וכן זוג ליבות של E8400 היו חזק יותר מ-Q6600 בעיקר בגלל התדר. לכן בזמנו אני אישית המלצתי לרוב את Q6600 (או Q9XXX לאחר מכן) לאנשים שעוסקים בתחומים שדורשים כח עיבוד כמו עריכות למניהם, ו-E8400 בכל מה שקשור לגיימינג.

ו. כיום OC למעבד זאת לא סמטוחה שהיית פעם במעבדי סוקט 775 (סמטוחה שאהבתי :cry:), וכעת מדובר על כמה צעדים בודדים וזהו. בכל מקרה, לשיקולך.

לוחות של אסוס לאו דווקא יקרים יותר. הם לרוב יקרים יותר בארץ כי זו החלטה של היבואן (ככל הנראה). מגמה זו משתנה לאט לאט שכן ניתן לראות לוחות בדור האחרון שזולים יותר מהמקבילים שלהם בדור הקודם. וכן, אנשים קונים יותר כי הם מסתכלים יותר על מה שאחרים קנו ולא סקירות שמשקפות את המציאות כיום. אם עכשיו הייתי צריך לקנות לוח-אם, לא הייתה לי העדפה לשום חברה. הייתי מסתכל נטו על מה שאני צריך, מחיר וכנראה גם מראה. נכון לעכשיו יש לי P45-DS3 שבשביל לייצר אותו ג'יגבייט האכילו חדי-קרן בקשת בענן ומה שהם חירבנו זה היה הלוח. עם ה- HUE דולק על אור לבן, אם תסתכל בתוך המארז שלי למשך דקה שלמה מבלי למצמץ ואז תעצום את העיניים, תוכל לראות את דגל הגאווה מתנפנף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...