המלצה את מה לשפר לצורך קבלה להנדסה. (בעלי ניסיון בלימודי פיזיקה) - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה את מה לשפר לצורך קבלה להנדסה. (בעלי ניסיון בלימודי פיזיקה)

barry

Recommended Posts

האלן לכולם.

על מנת להפוך תהליך מורכב לקצר אני אתן את הנקודות החשובות.

אני מעוניין להתקבל לאוניברסיטת בן גוריון ללימודי הנדסה כדי להתקבל חסר לי מס' נקודות בסה"כ שלאחר בדיקה יש לי 3 דרכים להשיג אותם, אשמח לדעתכן מה יהיה הכי ראלי ואפשרי לעשות בזמן שאני עובד משרה מלאה תודה.

רקע:

פסיכו' 687 , כמותי 130 ,

מט' 5 - 70

1) קורס לבגרות בפיזיקה בציון של 85 +- (אין לי רקע לימודי קודם בפיזיקה)

2) שיפור מקצועות המונים ל 5 יחידות (ספרות/תנ"ך) 90+-

3) שיפור כמותי בפסיכומטרי לאזור 135-138

האלו הם האפשרויות העיקריות כמובן שיש לי אפשרות לשלב קצת בין הדברים עם כמו 3+2 ולקבל קצת פחות בכל אחד השאלה מה העיקר.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין ספק שכדאי לך ללכת על אפשרות 1, דבר ראשון זה יותר קל וקצר משני האופציות האחרות גם אם אין לך רקע בפיסיקה, דבר שני אם בכוונתך ללכת ללימודי הנדסה אז במילא אתה תלמד שם פיסיקה ויכריחו אותך לעשות מכינה בפיסיקה אם אין לך רקע ובכל זאת התקבלת באופציה אחרת, ככה שאם תלך על אופציה זו אולי תמנע מהמכינה הזאת וגם זה יתן לך את הרקע לפיסיקה שבמילא תלמד אותה ברמה אקדמאית.

סטודנט להנדסת מחשבים.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה רבה לירן,

באמת לעשות פיזיקה 5 יח' יתן לי פטור ממכינת קיץ בפיזיקה החשש שלי שלקבל ציון 85 לא יהיה כל בכלל גם למשהו עם רקע.

לא שני חושש מהנושא אחרי הכול ברור לי שאני בעצם הולך ללימוד משהו שעיקרו פיזיקה, מצד שני מכינה קצרה כמעת כולם עוברים ולעשות ספרות 5יח' ועוד 3-4 נק' בכמותי נשמע לי יותר קל וראלי.

אולי באמת אנשים מאוד הפחידו אותי פיזיקה מימה זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו הכי פשוט לנסות ולהוציא עוד פעם פסיכומרטי יותר גבוה אך גם כך הוצאת ציון מאוד (מאוד) גבוה

יש לך סיכוי גבוה גם להוציא הרבה פחות וגם להוציא הכי הרבה

אומנם למדתי רק שלוש יחידות פיזיקה אבל נראה לי שזה בהחלט אפשרי ברמת בית ספר להשיג 85+

נראה לי זה יותר קל מבגרות במקצוע הומאני של 90+

הצעה שלי אל תבנה על הרף התחתון אלא על כמה נקודות מעבר. סכם הקבלה עולה משנה לשנה בצורה מטורפת

אתה לא רוצה למצוא את עצמך אחרי שנה של לימודים שוב עם חוסר של כמה נקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו הכי פשוט לנסות ולהוציא עוד פעם פסיכומרטי יותר גבוה אך גם כך הוצאת ציון מאוד (מאוד) גבוה

יש לך סיכוי גבוה גם להוציא הרבה פחות וגם להוציא הכי הרבה

אומנם למדתי רק שלוש יחידות פיזיקה אבל נראה לי שזה בהחלט אפשרי ברמת בית ספר להשיג 85+

נראה לי זה יותר קל מבגרות במקצוע הומאני של 90+

הצעה שלי אל תבנה על הרף התחתון אלא על כמה נקודות מעבר. סכם הקבלה עולה משנה לשנה בצורה מטורפת

אתה לא רוצה למצוא את עצמך אחרי שנה של לימודים שוב עם חוסר של כמה נקודות

היי, תודה רבה.

למען האמת אני מתכנן ללימוד בשנה הבא לא משנה מה. אני הולך לשפר משהו להתמקד בוא וללכת על זה.

נירא לי שבאמת אני יעשה פיזיקה שזה ביולי ופסיכומטרי באפריל בתקווה לתת כמה נקודות בכמותי ואז אני יוכל להרשות לעצמי אולי 80 - 78 בפיזיקה ככה להקל על עצמי כמה שיותר.

במידה ואני לא יצליח להתקבל לב"ש אני הלך ללימוד באריאל או באיטליה , קצת לא סגור על אריאל כי הם קצת חדשים והדרישות שם עדין התחלתיות כי הם בונים את עצמם בנוסף אי אפשר לדעת אם חברה בעתיד שאני ירצה לעבוד בה תחליט שזה לא מתאים לה אנשים שלמדו מעבר לקו הירוק או איזה משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ בחום על האפשרות הראשונה מבין השלושה, גם כי זו האפשרות היחידה שגם איכשהו תשמש אותך להמשך לימודיך, וגם כי במקרה של כשלון לפחות תדע שאתה מבזבז את זמנך בנסיון להתקבל ללימודי הנדסה דווקא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי כ"כ בטוח בזה במקומך. למרות שהסתדרתי טוב משמעותית מהממוצע ברוב הקורסים בלימודי הנדסה בטכניון, ולמרות שהיו לי ציונים גבוהים בבגרויות במתמטיקה ופיזיקה 5 יח', דווקא בחלק הכמותי בפסיכומטרי היה לי רק 137 או 139, אני כבר לא זוכר בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...