המלצה לכונן SSD - מערכת הפעלה ועריכה. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכונן SSD - מערכת הפעלה ועריכה.

KF

Recommended Posts

אהלן,

אני מחפש כונן SSD בנפח 120/128 למערכת הפעלה ועריכות בפוטושופ ולייטרום.

הלוח שלי תומך בSATA 2 :

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2743#ov

מפרט מחשב:

E8400 @ 3.96ghz

4GB זיכרון

radeon HD5850

GA-EP35-DS3R

תקציב-שאיפה לזול ביותר עקב הsata 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

120GB זה לא מעט מקום.

לא רואה למה זה לא יכול לשמש גם וגם.

לרגע לא הייתי חושב לא להתקין עליו , או לא לעשות בו שימוש להאיץ משמעותית תוכנה.

כל היופי בSSD שהוא נותן ביצועים מקבילים טובים.

מערכת ההפעלה והתוכנה לא מתנגשות, ושניהם יהנו מתוספת ביצועים משמעותית, לכן התוספת ביצועים הכי גדולה שאפשר להשיג היא בשימוש יעיל ביכולותיו של הSSD לכל מטרה בה יש טעם.

לא מבין איך אפשר לחשוב אחרת.

מילא אם היתה ממש בעיה של מקום...

פיספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא על פי המפרט של פותח הדיון אני יכול להבין שהוא ALL AROUND איש מחשבים שגם משחק גם עושה OC, וגם שלח ידיו קצת בגראפיקה.

הוא בעצמו אמר שהוא רוצה למערכת הפעלה ותוכנות, בדיוק כמו כל אחד אחר, בדיוק כמוני וכמוך.

אני לא עושה את הטעות לחשוב שכל מטרת המחשב היא להריץ תוכנת גראפיקה אחת 24/7, ולכן אני גם לא עושה את הטעות לחשוב שיהיה לSSD יעודי לגראפיקה בלבד איזה שהוא יתרון בשבילו.

אם באמת יש לו צורך חזק בSSD בעל נפח גדול לפרויקטים גדולים, אז סביר להניח שהוא היה מראש מדבר על 250GB.

עוד כמה עשרות גיגה לא יעשו את ההבדל בין שימושי ללא שימושי לצורך האצת הפרויקטים הגראפים שלו.

הרי גם כך הם לא יהיו מאוחסנים על הSSD, הם יהיו מאוחסנים על הHDD.

רק הTEMPS ישבו על הSSD, ו50-60GB לא נשמע לי צפוף במיוחד.

ואם הוא יגיע למצב בו הוא יצטרך להחליט החלטות קשות, קודם שיגיע לנהר לפני שירטיב את הנעליים.

עכשיו... אלה אם כן יכנס לכאן אדם שעובד עם אותם תוכנות שהוא ציין, ויאמר לו ש120GB לא מספיק גם למערכת הפעלה וSCRATCDISK, ושכדאי לו לוותר התקנת מערכת הפעלה עליו, אני לא מבין למה צריך לוותר על פירות הקניה.

ואפילו במצב שכזה הנטיה ההגיונית תהיה להוסיף כסף מראש לקניית נפח גדול יותר, בכדי לא לוותר על הצעד ההגיוני והברור של התקנת על הSSD!!!! שהוא קונה!!!! קיבינימט.

תן לבן אדם דג וקח אותו ממנו כדי שיהיו לו דגים בהמשך, איזה מין מוסר השכל זה?!...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהצדק אתך ויכול להיות שלא. יש הרבה נעלמים

במצב העכשווי, ולמלא אותם ב"הנחות הגיוניות" לא ממש מקדם

את העניין.

הנחות הגיוניות הם בסיס לידע קיים שבמבט ראשון אי אפשר לראות.

מתוך חשיבה על קרוב לכלום, אפשר להבין הרבה מאוד.

למשל אפשר להניח הנחה הגיונית שאם הוא היה גראפיקאי רציני שהמחשב בבית משמש לפרויקטים גדולים, הוא היה כבר יודע בדיוק כמה מקום הוא צריך, ולכן מתאים את הנפח לצרכיו.

ומכיוון שהוא הצהיר מראש שהמטרה היא מערכת הפעלה+תוכנות כנראה שאו שהוא יודע מה הוא צריך כי הוא גראפיקאי מנוסה ומקצועי, או שהוא לא יודע כי הוא בעצם גראפיקאי מתחיל/חובב, ואז בכל מקרה רוב הסיכויים שהוא לא צריך נפחים גדולים כי הוא לא עובד בקנה מידה גדול, וכנראה גם לא עושה מזה כסף(אחרת היה לו את הכסף להשקיע במחשב יותר מקצועי, וכונן יותר גדול).

המפרט שלו שנראה כמו מפרט שמיועד בעיקר למשחקים, ונעשה בו OC למעבד, מחזק את אותם הנחות בסיס שהגראפיקה אצלו היא תחביב צדדי ולא ברמה מקצועית הדורשת נפח עבודה גדול, ושאם היה לו צורך בנפח עבודה גדול הוא אולי גם היה יודע זאת כי מי שעושה OC אולי יש לו קצת יותר יכולת ונכונות להבנת הפרטים בדברים בהם הוא מתעסק.

שורה תחתונה, נדמה לי(רק נדמה) שהתמונה שאני רואה קרובה קצת יותר למציאות האמיתית מהתמונה שאתה מצייר.

לכל היותר אם אתה רוצה להיות יסודי, שאל את פותח הדיון אם הוא חושב ש120GB ישאיר לו מספיק מקום(נניח 50-60GB) לפעילות התוכנות אחרי התקנת ותוכנות.

אבל בנוגע להנחות הבסיס נדמה לי(רק נדמה) שהגישה שלי קצת יותר נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X25-M של אינטל מיד שניה יהיה מעולה. ניתן להשיג בגדלים 80 - 160 גיגה.

יש לו חיבור SATA2. עכשיו צריך להיות הרבה מהם כיד שניה.

אני קניתי אחד כזה ככונן SSD נוסף עבור משחקים כאשר ההגיון שלי אמר שאם הכונן תקין עד עכשיו אז אין שום בעיה איתו. או שהם מתקלקלים מהר או שהם בסדר.

ב EBAY יש לא מעט הצעות וגם בפחות מ 75 דולר.

ממש משתלם למי שלא צריך SATA3.

יש גם מוכרים מישראל אז בכלל אפשר לחסוך משלוח.

לדעתי זו אופציה מעולה למחשבים ישנים.

קניתי ממנו

Item location: maale adummim, default, Israel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...