איפה להשיג חומר לשימון מאוורר? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה להשיג חומר לשימון מאוורר?

Boris_yo

Recommended Posts

יש לי מאוורר עמוד ישן שאני רוצה לשמן מנוע שלו כי יש התנגדות גדולה שמפריעה לו להסתובב אבל אין לי שמן מתאים. שמן מטבח לא משתמשים בשביל זה וגם לא תרסיס חלודה. שמן שמתאים הוא שמן לרכב אבל מכוון שאין לי ואני צריך קצת שמן, איפה אני משיג אותו? לא חושב שבמוסך יתנו לי קצת וחינם ובטח ירצו לי למכור בקבוק שלם. מה לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שכן יתנו קצת, אם לא בחינם אז בתשלום מינימלי כלשהוא. חוצמזה תשאל ממישהוא שיש לו רכב

התנדות כזאת יכולה להיות לא רק בגלל שאין שמן, תבדוק אם הציר חלוד אם כן תצתך לשייף ממנו את החלודה, ותבדוק שאין משהוא תקוע במנוע עצמו (בין הליבות המגנטיות) כמו שערה שנמשכה פנימה וכו

אם יש את ההתנגדות רק כשהמאוורר מחובר למתח תנסה להחליף את הקבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירקתי והשתמשתי בתרסיס חלודה בכל זאת אבל למרות שהצלחתי לסובב שמקל שמחזיק להבי מאוורר בפחות התנגדות, אחרי שחיברתי מאוורר לחשמל הוא לא פעל. אני הייתי צריך לבדוק פעילותו לפני שהתחלתי לפרק ולשמן כי אז הייתי יודע אם הוא פעיל או לא בכלל. פעם אחרונה לפני כמה חודשים שהפעלתי אותו, הוא היה מראה סימני פעילות והשמיע זמזום אבל היום יכול להיות הוא כבר לא היה פעיל בכלל לפני שהתחלתי לטפל בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

פירקתי קופסה של מנוע ושימנתי מקל ומיסב אחורי עם מה שהיה לי - תרסיס שיחרור ומונע חלודה. המקל שמחזיק מדחף של מאוורר עכשיו מסתובב עם הרבה פחות התנגדות. בעיה היא שאחרי שהרכבתי הכל חזרה, חיברתי לשקע והפעלתי מאוורר, הוא לא היה מסתובב יותר ולא השמיע שום כול. אולי מאוורר הפסיק לעבוד הרבה זמן לפני שפתחי אותו שוב? אם הייתי מפעיל אותו לפני שהתחלתי לפרק אותו, אז הייתי יודע לפחות שהוא פועל/לא פועל...

אולי לפני שהרכבתי אותו חזרה שמתי קופסה שלו (שהיא בצורת ריבוע) לא נכון? זה משנה בכלל? אולי יש משמעות לקיטוב של קופסה?

2014_01_10_14_50_29.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במנועים האלה אין מגנטים קבועים, אין כאן משהוא שיש לו קיטוב. זה לא הבעיה. חוצמזה אם מגיע זרם והוא לא מסתובב, אתה אמור לשמוע ממנו זזזזזז (אוליי חלש, אבל קיים). גם תנסה לסובב את הכנפיים ביד כשיש וכשאין חשמל ותבדוק אם הוא מרגיש "תקוע" יותר כשהוא מחובר לחשמל

תבדוק אם מולטימטר איפה הנתק (יכול להיות בכלל בכבל או במפסק), ותפרוק את הקבל לפניי שאתה מחבר שם את המולטימטר (המולטימטר לא מצפה לקבל עשרות/מאות V ממקור חיצוני כשהוא מודד התנגדות)

עוד משהוא, במכסי מתכת שהורדת יש sleeves שיכולים להסתובב קצת בכל הכיוונים ולהתיישר אם הציר. תוך כדיי שאתה מרכיב ואחריי זה תנדנד את ציר בכוח לכל הכיוונים כדי שהם יתיישרו איתו עד כמה שיותר ישר ולא יתנגדו לסיבוב שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...