להוסיף SSD לנייח או לא ? - התלבטות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להוסיף SSD לנייח או לא ? - התלבטות

KF

Recommended Posts

שלום,

אני עורך תמונות בפוטושופ ולייטרום ומכיוון שאני מצלם בraw כל קובץ שוקל בערך 40-50 מגה בייט ולכן חשבתי לקנות כונן .

המצב הוא כזה :

יש לי מחשב נייד ובו :

I5 3210 עם 8GB זכרון וכונן בנפח 128GB בצורת MSATA + כונן קשיח רגיל בנפח 500GB וכרטיס מסך מובנה.

מחשב נייח ובו:

E8400 עם 4GB זכרון וכרטיס מסך HD5850 + כונן קשיח רגיל בנפח 250GB.

האם הייתם משדרגים את המחשב הנייח ומוסיפים לו יותר זכרון וכונן ?

*כרגע לצורך עריכה אני פשוט מחבר את המחשב הנייד כל פעם למסך הראשי שלי ועורך את התמונות,מה שמפריע לי זה שאני לא יודע אם הכרטיס מסך המובנה שיש לי בנייד משפיע איכשהו על הצבעים לעומת ה 5850 שיש לי בנייח.

*האם כונן עם נפח קטן של 64GB יספיק לווינדוס, ולייטרום או שאני צריך נפח רציני בשביל לערוך בגודל שכזה ?

*או שהייתם מוותרים וממשיכים לעבוד עם הנייד תוך כדי שהוא מחובר למסך ראשי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחפש ביצועים, כנראה שלא תשיג יותר מהנייח שלך בגלל המעבד. OC יכול לתת לך תוספת ביצועים יפה.

אתה יכול לבדוק את זה - תעבוד עם הנייד על קבצים שלא נמצאים על ה- ותשווה את המהירות לעבודה עם ה- ולנייח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוטושופ 5 64 ביט.

לייטרום 5.2.

מה זה סקראצ' דיסק ?

אכן על הנייד מותקנת גם מערכת הפעלה על הSSD.

שוב,אם אקנה לנייח אצטרך בטח גם להגדיל ל8GB לא ?

כמובן שארצה להתקין גם את הווינדוס על הSSD.

שורה תחתונה,אין לי כוונה להשתגע ולהוציא כסף רב אלא משהו שיספיק לעריכה.

*אגב אם מותקנת על הSSD ואני עורך דרכה ושומר את התמונות בכונן קשיח רגיל,האם זה אמור להשפיע ?

כי מן הסתם שארצה לשמור את התמונות על כונן רגיל כדי שהSSD לא יתמלא לי כי אז לא אוכל לערוך נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שיש דבר שמרגיז אותי.

המחשב מעביר צבעים קונטרסטים מידיי לצג הראשי שלי לעומת המחשב נייח

יש פתרון לבעיה או שהכרטיס מסך בעצם משפיע פה ?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייבר על המחשב הנייד הוא סתם דרייבר מובנה של שאין בו הרבה כיווני צבעים..

מצב שני איך אני יכול להגיע לאותה רמת צבעים כמו במחשב הנייח ? הרי אני לא יכול להשוות במקביל כי יש לי רק מסך אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי תפריטים פחות או יותר זהים אבל ממש קשה לי להגיע לאותה רמת צבעים כמו שהנייח מספק לי.

זה כאילו ללכת על עיוור כי אין לי באמת אינדיקציה להשוואה אחד כנגד השני.

הצבעים שהנייד מספק הרבה יותר קונטרסטים מאשר הכרטיס מסך בנייח.

מצד אחר אני עורך בנייד ורואה X אבל כשאני עובר לנייח אני רואה Y ובעצם העריכה לא עריכה אמיתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור נראה לי שאקנה SSD בנפח 120 או 128 ואשאר כרגע עם 4GB זיכרון,E8400 ו HD5850.

מקווה שעם הSSD הביצועים ישתפרו. (אתקין עליו מערכת הפעלה,פוטושופ ולייטרום)

יש לי את הלוח אם הזה

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2743#ov

איזה מתאים לו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מערכת דומה מאד לשלך, אותו מעבד E8400 גם עם OC (קצת יותר נמוך משלך ל 3700) אבל עם כ.מסך GTX260 (ישן וטוב)

בכל מקרה, מניסיון זה הבדל שמיים וארץ, ואתה בטח יודע את זה מעבודה על הנייד, אני הייתי ממליץ לך לקנות איזה EVO 250GB של סמסונג או באמת כל זול שתמצא סביב ה 700 שקלים. (אם אתה מסתדר עם 128 GB לך על זה.. עוד הנחה במחיר)

קח בחשבון שהלוח הוא SATA2 מן הסתם לא תנצל את המקסימום שה נותן אבל עדיין בהשוואה ל HDD זה עדיין מטורף.

אם תגיד לי לחזור לעבוד על הנייח בלי SDD אני לא מסוגל.

**לגבי עבודה עם הנייד, הוא יהיה הרבה יותר מהיר בגלל SATA3 והמעבד אבל קח בחשבון שהכ.מסך המובנה יסרס אותך לא מאט (גם אם זה לא משחקים)

אני הייתי עובד על הנייח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...