המלצה לדרך למידה לGMAT וירקות נוספות - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לדרך למידה לGMAT וירקות נוספות

שוקו

Recommended Posts

שלום שלום,

החלטתי לגשת למבחן הGMAT כדי להתחיל ללמוד בסמסטר חורף הבא, המטרה היא 48 או יותר. (צריך רק כמותי)

למדתי את תואר ראשון בחשמל ובאופן כללי אני בסדר עם מתמטיקה וגם לקרוא שאלות באנגלית לא כ"כ קשה חוץ מביטויים שנתקלתי לראשונה כמו "מעגל חוסם" שלא הכרתי.

התהייה שלי, האם לקחת קורס מזורז, לקחת קורס מלא (נעזוב את הכסף בצד) כדי ללכת על בטוח, או ללמוד לבד.

לפי מה שהבנתי ההרשמה נסגרת בסוף מאי באונ' ת"א, פקטור נוסף- אני צפוי לצאת לקורס של כחודש מהעבודה בפברואר. אני יכול לוותר עליו, הבוס קצת יתבאס כי זה יפקשש לו את התוכניות ואצא עוד חצי שנה\שנה משהו כזה (אם כמובן הכל יתקדם כמתוכנן). מצד שני אולי אוכל להסתדר גם עם הקורס המקצועי והלמידה לGMAT.

לסיכומו של עיניין- דיברתי עם כמה מכונים: קידום, אופק, אקסטרא. יש למישהו חוויות\תובנות איך הכי טוב לנהל את עצמי?

אם אני נבחן מספר פעמים, איזה ציון נבחר?

תודה, שוקו :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי לפני כמה חודשים ב "בית הספר האמריקאי". קיבלתי 48, לצורך העניין. כמותי בלבד.

הייתי די מרוצה מהקורס. מספר השעות והמפגשים (10) היו קטנים יותר מאשר אלו שהוצעו ב"קידום". עד כמה זה משנה? לדעתי בכלום. גם ככה היו המון ש"ב ולא הספקתי לעשות את הכל (אני עובד במשרה מלאה, כמובן). חומרי הלימוד שחולקו היו חוברות פנימיות, ספר רשמי כלשהו של ה GMAC ותקליטור עם מבחנים ממוחשבים. סה"כ הם היו סבירים והרגשתי שזה די והותר. הכיתה היתה צפופה למדי, אבל שורדים. המדריך (יניב) היה מעולה.

קידום לדעתי זה בזבוז כסף. סתם יקר.

יש קורס באונ' בת"א שנראה לי מאורגן על ידי האגודה. הבנתי שהוא לא רע (חברים שלי עשו שם). יש הנחה לבוגרי ת"א. הם מביאים חומרי לימוד ממוחשבים בלבד וטוענים שזה טוב יותר. לדעתי זה בולשיט. בכל מקרה, הקורס הזה שווה בדיקה.

יש כאלה שחושבים שאפשר ללמוד לבד - והם כנראה צודקים. לי זה לא התאים, העדפתי לשלם על קורס.

בנוגע לבחינות חוזרות - אני די בטוח שהציון הגבוה ביותר (אפשר לוודא ב mba.com אם יש לך כוח). אבל עזוב אותך, הבנתי ש 47 ,48 מספיק בערך להכל. תלמד טוב ותוציא את זה.

לגבי קורס "מזורז" או "מלא" - לא יודע מה ההבדל. אם תפרט אוכל אולי לענות ולהגיד מהי דעתי. אם יש שאלות נוספות, אשמח לענות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

....

אכן קידום יקר יותר ב1000 ומשהו שקל , אבל חוסכים לי קצת זמן הגעה.

שמעתי את הקורס של האגודה של ת"א ודיברתי איתם, הבעיה שכל קורס נשמע חביב ואני לא יודע איזה יהיה עדיף.

חשבתי אולי לנסות לגשת עוד חודש ככה, ואם אני לא אצליח אז לנסות שוב אחרי הקורס שלי מהעבודה.

קורס מזורז- 4 שיעורים במקום 9-10. יש כזה לקידום ול"ידע פלוס"- אני הולך בראשון לשיעור נסיון להבין מה הולך שם.

קידום טוענים שזה קורס מזורז יותר. בנוסף יש להם קורס "מועדון 700" בטענה שמיועד לאנשים שרוצים ציון גבוה.

עשיתי מבחן נסיון בmba.com ובkaplan ויצאו לי ציונים לא רעים, אז אולי אני אסתפק במזורז\לימוד עצמי.

:badhairday::badhairday::badhairday:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בית הספר האמריקאי" ממוקם גם הוא קרוב למתחם הבורסה.

כל "המועדונים" הללו לאנשים שרוצים ציון גבוה זה בולשיט אחד עצום. אני בטוח שאדם אינטליגנט כמוך מבין את זה.

אין קורס עדיף, הייתי הולך בעיקר לפי המחיר.

לגבי מזורז, אולי זה מספיק עבורך. אינני מתיימר לדעת.

לגבי מבחני הניסיון, לא יודע אם כדאי להסתכל על זה כמשהו מייצג. אתה מבזבז הרבה זמן וכסף על המבחן הזה ואתה רוצה להתחיל ללמוד בקרוב. אולי עדיף לעשות פעם אחת "כמו שצריך". כמובן שאני לא אומר שאין אפשרות שתוציא ציון מספיק אם תלמד לבד או בקורס מזורז, אבל אני כן מעריך שזה יצמצם במידה כלשהי (שאיננה ידועה, אך כנראה לא גדולה במיוחד) את הסיכויים לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני ארים אליהם צלצול מחר. קרוב למתחם הבורסה נשמע כאילו אני זונה :P

כמה זמן לקח לך השקעה מעבר לקורס?

אכן התהיה העיקרית שלי היא האם ללכת על קורס מלא. כי אז זה 3 חודשים שמחייבים אותי לוותר על הקורס של העבודה. מחר אעשה עוד כמה בדיקות וכנראה אצטרך להחליט (מתי עשית את הקורס ביחס לפתיחת הלימודים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי בהתחלה להתחיל ללמוד באוקטובר האחרון, אבל בסוף לא עשיתי את זה. בסוף כנראה שבכלל עשיתי את ה GMAT סתם כי אני מקווה להתחיל ללמוד בשנה הבאה משהו שלא דורש GMAT (סטט' באונ' חיפה). מה שכן, MBA בטוח לא אעשה (יש גם מסלול M.Sc. במימון בת"א שדורש GMAT).

ההשקעה מעבר לקורס היא גדולה. אני מעריך שאם אתה עושה קורס מזורז, היא תהיה גדולה עוד יותר, בטח ובטח ביחס להיקף הקורס עצמו. הרי העבודה בבית היא החשובה ביותר. הייתי מקדיש בין שלוש לעשר שעות בשבוע מעבר לקורס. תלוי בכוח ותלוי בשלב בקורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...