איטיות vmware workstation - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות vmware workstation

davidcohen

Recommended Posts

היי,

יש לי מחשב i5 עם 8GB ואני חווה בעיות ב vmware workstation.

בעקרון אני רק מרים vm-ים כדי ללמוד ל MSCE.

הבעיה היא שה vm-ים פשוט לא זזים. אני מרים 2 מכונות, נותן לכל מכונה 2 GB ופשוט אי אפשר לעבוד על ה vm . ה server manager לדוגמא נפתח אחרי יותר מדקה.

עשיתי גם כמה קורסים במכללות ועבדתי על hyper v במחשבים של 8GB והרצתי אפילו 3 מכונות במקביל והכל רץ סבבה...

למישהו יש מושג ?!

אני לא מאמין ש vmware workstation פשוט גרועה (אפילו מאמין שיותר טובה) ובגלל זה אני לא מנסה להתקין את hyper v

רעיונות ?

ד"א אני מתקין 2008R2 ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בס"ד

היי davidcohe דבר ראשון בהצלחה בלימודים, ולגבי איטיות במכונות בעת עבודה עם Workstation לרוב זה נובע מהכיוון של HDD.

כשעובדים עם מכונות עדיף שיהיו לך כמה HDD ואם יש לך SSD אז מה טוב. תעשה את הבדיקה הבאה: תעלה את המכונות שלך ותבדוק במקביל בTask Manager על כמה אחוזים נמצא HDD שלך, כי כנראה הHDD חנוק וכתוצאה מכך אתה חווה איטיות בעת עבודה עם המכונות.

בנוסף, אם מדובר במחשב נייד הייתי ממליץ לך לבדוק האם התכונה של וירטואליזציה מאופשרת (במידה והמעבד שלך תומך בה כמובן).

ולגבי Hyper-v, אני לא חושב שאתה צריך לשלול אותה כל כך מהר, נכון שבהשוואה ל: Workstation היא עדיין לא שם. אבל עדיין מדובר במוצר מצויין לפי דעתי שגם בגרסה האחרונה שלו התחילו לעשות סוף סוף התקדמות משמעותית מבחינת נוחות העבודה.

וגם ההטמעה של המוצר ב Windows 8 Pro עושה רק טוב .

בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלתי תמונה. תסתכל עליה.

לגבי HD אין לי SSD אבל קשה לי להאמין שזו הבעיה. אני עובד עם HD אחד במחשב, המכונות לא יושבות על המחיצה של ה Windows אם זה משנה הרבה...

ב איפשרתי את אחת האפשרויות של הוירטואליזציה (לפני זה הוא לא נתן בכלל ליצור מכונות ...). ד"א אני לא על ...

לדעתי יש פה משהו מעבר ל HD. מה אתה מבין מהתמונה (זה שה IO עלה ל 23MB/sec מסמן על טחינה שהדיסק לא יכול לעמוד בה ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDD הוא סוג של חומרה פרהיסטורית שמעולם לא הצליחה להתגבר על מגבלותיה הבסיסיות ביותר.

הרדיסק מורכב מפלטות דיסקים ממוגנטים, וראשים המחוברים למנוע.

harddriveimagewa0.jpg

כשמתרחשות פעולות מקבילות על ההרדיסק, הראשים צריכים לדלג בין כמה איזורים שונים ולבצע פעולות של קידום אותם קריאות/כתיבות.

אם ההרדיסק היה מחכה עד שפעולה אחת תסתיים לפני שהוא מתחיל את השניה, המערכת היתה נוטה להיתקע הרבה.

בגלל שאופיו המכאני של ההרדיסק הוא לינארי(ואופיה של מערכת ההפעלה והתוכנות שעליה היא מולטיטסקית), ובגלל שפעולות מקבילות דורשות תזוזת ראשים ממונעים, יש להרדיסק נטיה לקרטע ולהאיט משמעותית ככל שמספר הפעולות המקבילות עולה(כי הוא מבזבז המון זמן על בפעולות מנוע לתזוזת הראשים במרחב הפיזי) .

האיטיות בהתאם למספר הפעולות המקבילות גודלת אקספוננציאלית ככל שיש יותר פעולות מקבילות(4 פעולות יאיטו אותו ב100% בעוד ש16 פעולות מקבילות יכולות להאיט אותו ב4000%).

ממש לא קשה להפיל את ביצועי ההרדיסק על ברכיו, ולגרום למחשב לטבוע בחור שחור של איטיות מזעזעת שיכול לקחת הרבה זמן להשתחרר ממנה.

כמעט כל מי שיש לו הרדיסק ככונן מערכת הפעלה(ולא מאתמול), ובמיוחד אלו שיש להם רק כונן אחד ואינם מחלקים פעולות בין כוננים פיזים שונים, יודעים אינטואיטיבית שככל שיש עומס פעולות ככה כל העסק נהיה איטי פתאום, ואפילו נמנעים מלהעמיס פעולות בדיוק בגלל הסיבה הזאת.

לSSD אין כזו בעיה כי הוא לא עובד במימד הפיזי, אלה במימד האלקטרוני, ומהונדס אלקטרונית לבצע פעולות מקבילות מול קבוצות של שביבי .

גם ללא , כשיש לך כמה הרדיסקים פיזים מקבילים, אפשר לחלק בינהם את הפעולות ולנסות להקל על העומסים ולמנוע את אותם "חורים שחורים" של איטיות.

תחשוב על זה כך: גם הרדיסק יחיד למערכת הפעלה יחידה הוא לא אידיאלי לביצועים.

אבל כשאתה מפעיל על אותו הרדיסק יחיד שלושה מערכות הפעלה? :lol: למה בדיוק אתה מצפה אם לא חורים שחורים של איטיות וקרטועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קטנה :

אם הארד דיסק יחיד מחולק ל 2 PARTATION , ( כונן C , ו-D ) ואני מתקין את VMWARE על כונן D שלא נמצאה על , זה עדיין נחשב הפרדת ארדיסקים וחלוקת עומס , או בגלל שזה עדיין תחת ארד דיסק אחד פיזי אז זה לא משנה ?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בס"ד

היי moshebit בתשובה לשאלתך, הפעלת מכונות במחיצות שונות אך על אותו HDD פיזי לא תביא לשיפור בביצועים/חלוקת עומס. בשביל שיפור בביצועים תצטרך לעבוד עם HDD פיזי נוסף.

בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קטנה :

אם הארד דיסק יחיד מחולק ל 2 PARTATION , ( כונן C , ו-D ) ואני מתקין את VMWARE על כונן D שלא נמצאה על , זה עדיין נחשב הפרדת ארדיסקים וחלוקת עומס , או בגלל שזה עדיין תחת ארד דיסק אחד פיזי אז זה לא משנה ?

תודה רבה.

לא רק שזה לא מועיל, זה גם במידה מסויימת מזיק.

כשאתה מחלק את שטח הדיסק ל2, ומתקין וינדוס בראשון וVMWARE בשני, יש מרחק במרחב הפיזי בין שני איזורים שונים על הדיסק.

ומכיוון שהמערכת הפעלה דורשת פעילות מהכונן, וגם הVMWARE דורש פעילות מהכונן(כשהוא פועל), הראשים צריכים לזוז בין שתי נקודות רחוקות יותר מאשר אם כל הסיפור היה יושב על המחיצה הראשונה.

אבל גם אם תשים את כל התוכנות הפעילות על המחיצה הראשונה ותעשה DEFRAG עם אופטומיזציה מרחבית יעילה, 3 מערכות הפעלה שרצות מאותו כונן פיזי יכולות להכביד עליו מאוד עד כדי איטיות מחרידה של תגובתיות מערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שזה לא מועיל, זה גם במידה מסויימת מזיק.

כשאתה מחלק את שטח הדיסק ל2, ומתקין וינדוס בראשון וVMWARE בשני, יש מרחק במרחב הפיזי בין שני איזורים שונים על הדיסק.

ומכיוון שהמערכת הפעלה דורשת פעילות מהכונן, וגם הVMWARE דורש פעילות מהכונן(כשהוא פועל), הראשים צריכים לזוז בין שתי נקודות רחוקות יותר מאשר אם כל הסיפור היה יושב על המחיצה הראשונה.

אבל גם אם תשים את כל התוכנות הפעילות על המחיצה הראשונה ותעשה DEFRAG עם אופטומיזציה מרחבית יעילה, 3 מערכות הפעלה שרצות מאותו כונן פיזי יכולות להכביד עליו מאוד עד כדי איטיות מחרידה של תגובתיות מערכת.

אז מה עדיף ? הפרדה בין כוננים , או להשאיר באותו כונן ? כי אין לי אפשרות להביא במקביל עוד ארד דיסק .

תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך רק כונן אחד.

מחיצות אינם כוננים.

מבחינת ביצועים עדיף שכל התוכנות שפועלות לאורך זמן ובתדירות גבוהה ישבו על המחיצה הראשונה יחד עם מערכת ההפעלה.

אבל גם אם באופן יחסי זה עדיף מעט, זה לא משנה הרבה את התמונה הכללית בה יש יותר מדי פעילות על הרדיסק יחיד שגורמת למערבולות איטיות.

אולי כדאי לך לשקול קניית משומש.

או להזמין מחו"ל.

זה עולם אחר של ביצועים ותגובתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

2 שאלות.

הראשונה, סוף סוף מצאתי את ה HD מהמחשב הישן. אבל לפני שאני מכניס אותו ועושה תיכנונים של lab. זה לא יצא אותו מצב אם אני ישים את כל המכונות הוירטואליות על ה HD הזה ? הוא יצליח להריץ מספר מכונות בלי להתקע כמו שקורה לי עכשיו. השאלה נובעת מזה שהHD לא מסוג ...

במידה והתשובה לשאלה הראשונה היא שצריך דווקא , זה לא הוצאה ממש גדולה ? הרי 64GB לא יספיקו בשביל להריץ מספר מכונות וירטואליות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...