נפילות FPS - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפילות FPS

6847761

Recommended Posts

שלום וברכה,

זה המחשב שלי:

Intel core2 Due CPU E8400 @ 3.00 GHz

4.0 GB RAM

AMD radeon hd 6570

Windows 7 Ultimate 64 bit SP1

המחשב לא היה בשימוש כבר הרבה זמן אבל לאחרונה התחלתי להשתמש בו,

יש לי בעיה שמתי שאני מפעיל אפילו סרט באינטרנט, אחרי דקה כשאני לא נוגע בעכבר הfPS מתחיל ליפול (ואז זה גורם לתקיעות), לאחר מכן אם אני מזיז קצת את העכבר הוא ישר חוזר לfps הרגיל

אותו דבר קורה לי במשחקים (FIFA 14, 2K14 NBA) בהתחלה זה על 60 FPS ואז זה נופל ל16 FPS.

אני רק מדגיש שברגע שאני מזיז את העכבר הfps עולה בחזרה.

לגבי שימוש בתוכנות, התקנתי את התוכנה Cacheman, וניסיתי לשנות איתה ולא הצלחתי, בנוסף ניסיתי גם עם התוכנה של הכרטיס מסך: Catalyst Control Center וגם לא שיפר.

אשמח אם תגידו לי איך לבדוק טמפרטורות כדי להוסיף עוד נתונים.

תודה רבה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחושה הראשונה שלי היא שיש לך תוכנה שרצה ברקע ומזהה שאין שימוש במחשב, ואז מתחילה לנצל את המעבד (ואולי גם את כרטיס המסך) לצורך ביצוע חישובים כלשהם. אני אישית משתמש ב BOINC שפועלת בצורה שדומה, ומבצעת כל מיני חישובים מדעיים שונים. אני חושב שגם תוכנות מסוג Bitcoin miner עובדות בצורה דומה. אם לא התקנת תוכנה כזו אצלך, קיימת האפשרות שיש לך תוכנה זדונית (וירוס) שרצה ברקע ומנצלת את כח העיבוד של המחשב שלך בלי ידיעתך (גם כאן ייתכן שמדובר ב bitcoin miner שהושתל אצלך במטרה שמישהו אחר ירוויח כסף על חשבונך).

אני ממליץ לסרוק את המחשב עם אנטי וירוס מעודכן, וכן עם תוכנות לזיהוי רוגלות וכד', כמו SUPERAntiSpyware, HitmanPro ו Malwarebytes Anti-Malware (אני בטוח שמשתמשים אחרים ימליצו לך על תוכנות אחרות).

בקשר לבדיקת הטמפרטורות - יש מספר תוכנות, כמו HWMonitor או Real Temp שמציגות טמפרטורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחושה הראשונה שלי היא שיש לך תוכנה שרצה ברקע ומזהה שאין שימוש במחשב, ואז מתחילה לנצל את המעבד (ואולי גם את כרטיס המסך) לצורך ביצוע חישובים כלשהם. אני אישית משתמש ב BOINC שפועלת בצורה שדומה, ומבצעת כל מיני חישובים מדעיים שונים. אני חושב שגם תוכנות מסוג Bitcoin miner עובדות בצורה דומה. אם לא התקנת תוכנה כזו אצלך, קיימת האפשרות שיש לך תוכנה זדונית (וירוס) שרצה ברקע ומנצלת את כח העיבוד של המחשב שלך בלי ידיעתך (גם כאן ייתכן שמדובר ב bitcoin miner שהושתל אצלך במטרה שמישהו אחר ירוויח כסף על חשבונך).

אני ממליץ לסרוק את המחשב עם אנטי וירוס מעודכן, וכן עם תוכנות לזיהוי רוגלות וכד', כמו SUPERAntiSpyware, HitmanPro ו Malwarebytes Anti-Malware (אני בטוח שמשתמשים אחרים ימליצו לך על תוכנות אחרות).

בקשר לבדיקת הטמפרטורות - יש מספר תוכנות, כמו HWMonitor או Real Temp שמציגות טמפרטורות.

זה יעזור אם אני אעלה את כל המשימות והשירותים שרצים על המחשב?

מצ"ב נתונים על חום מעבד וכרטיס מסך:

rnykungwh1om.png

e2unzz5tmgqm.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ביצעת סריקות עם תוכנת אנטי וירוס ותוכנות נגד רוגלות? האם התגלה משהו?

בקשר לטמפרטורות - הם נראות סבירות. מה שכן - שים לב למתח של ה 12V - אצלך הוא בסביבות ה 8V. יכול להיות שהדבר מעיד על בעיה בספק הכח, אבל גם ייתכן שהבעיה היא בתוכנה. מומלץ שתבדוק מתחים וטמפרטורות עם התוכנה שקיבלת עם הלוח.

בקשר לבעיה - תפתח את מנהל היישומים, תעבור לתהליכים/processes, תבצע מיון לפי ה CPU וכך תראה איזה תהליך מעמיס הכי הרבה על המעבד. מכיוון שאצלך הבעיה מופיעה לאחר כדקה של אי-שימוש במחשב, פשוט תמתין דקה ותראה אם יש תהליך שפתאום "קופץ" ותופס את המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ביצעת סריקות עם תוכנת אנטי וירוס ותוכנות נגד רוגלות? האם התגלה משהו? בקשר לטמפרטורות - הם נראות סבירות. מה שכן - שים לב למתח של ה 12V - אצלך הוא בסביבות ה 8V. יכול להיות שהדבר מעיד על בעיה בספק הכח, אבל גם ייתכן שהבעיה היא בתוכנה. מומלץ שתבדוק מתחים וטמפרטורות עם התוכנה שקיבלת עם הלוח. בקשר לבעיה - תפתח את מנהל היישומים, תעבור לתהליכים/processes, תבצע מיון לפי ה CPU וכך תראה איזה תהליך מעמיס הכי הרבה על המעבד. מכיוון שאצלך הבעיה מופיעה לאחר כדקה של אי-שימוש במחשב, פשוט תמתין דקה ותראה אם יש תהליך שפתאום "קופץ" ותופס את המעבד.

טוב אז ככה,

לגבי הבעיה עצמה כרגע היא נפתרה, ניקיתי את המחשב (אפילו שהוא בקושי היה מולכלך...)

וכרגע כמעט ואין לו נפילות, יש קצת נפילות במשחקים אבל בצפיית ודברים כאלה אין.

עשיתי גם סריקה עם Malwarebytes Anti-Malware, מה ששמתי לב שהופיע התהליך המוכר: svchost

לי אין מושג מה עושה התהליך הזה.

כרגע הוא בהסגר

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה הסבר לגבי ה svchost:

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-is-svchostexe-and-why-is-it-running/

בעיקרון מדובר בקובץ שמפעיל תהליכים שונים. בד"כ לא מדובר בוירוס, אבל אף פעם אי אפשר להיות בטוח.

אני יכול להציע לך, בדיוק כמו שכתוב במאמר הנ"ל, להיכנס ל services.msc, לכבות תהליכים שאתה לא זקוק להם ולראות אם המחשב עובד באופן תקין. אם לא - תפעיל אותם מחדש. זה מה שאני בד"כ עושה במחשב שלי.

לגבי הבעיה - אני לא יודע למה ניקוי המחשב פתר אותה. אולי משהו לא ישב טוב וכאשר ניקית את המחשב הזזת משהו, אבל עדיין זה לא מסביר למה הירידה בביצועים היא רק לאחר דקה של אי-פעילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...