אריק איינשטיין הלך לעולמו - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אריק איינשטיין הלך לעולמו

הדוד משה

Recommended Posts

למיטב ידיעתי הוא הנהיג מפלגה שבערך כל מה שהיא עשתה זה לנסות לכפות את אורח החיים הדתי עד חרדי על אנשים בעלי אורח חיים חילוני. (והצליחה)

"מורשת הדורות" שלו היא בהחלט המצאה (תקח מכונת זמן ללפני 1000 שנים ותגיד לי אם אנשים חיו כפי שהם חיים פה), אבל זה כבר נושא לדיון אחר.

זה לא מעניין אף אחד מאיתנו אם הוא היה חכם, מלומד או ווטאבר. יש משפט שאומר "חיה ותן לחיות". הוא לא הניח לנו לחיות ובזה נגמר הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מעריץ לגמריי אדם שלא נרדם בלילה מדאגה לעגונות ולעניים, מעריץ לגמריי אדם שנסע והיטלטל במשך רב מסך הגילאים שלנו ייחד (מן הסתם.) כדי לעודד אנשים ול'קרב' אותם ולגרום להם אושר (לפי הבנתו כמובן, ומה שהבנתו שגויה לא קשור בכלל, זה כמו שמישהו ירוץ חצי עולם כדי להציל מישהו ובסוף ייתן לו פלצבו\חומר משלשל במקום תרופה - הערצה על מסירות זהה ) , אני מעריץ את הדאגה לזולת.ומי שמתנהג כך אני מעריץ אותו. אני לא שולל אפשרות ואיני נמנה על מאמיניו שאם ההיתי גר בירושלים וההיתי מובטל (לא עושים צבא) ההיתי הולך ללוויתו.

כמובן שאני סולד בכל אותתם מעשים ודקדוקי עניות מכל אותם הטחות רגשיות וקללות שנאמרו מאותו הפה, אי אפשר למחוק את זה, אפשר להפריד את זה.

אני מעריץ אותו ומפריד או יותר נכון אני מעריץ את החלקים והצדדים הטובים שלו, בדיוק כמו שאני מעריץ את הרצל על חזונו ופועלו, וסולד על שהטביל את ילדיו לנצרות, ולא חסר דוגמאות על אנשי רוח והוגים מכל תחום.

ברור שקל לראות את העולם בוורוד-שחור, ברור שקל למחוק כל אדם שהיה לא בסדר. השאלה אם במידה ונמחוק את כל אותם בעלי פגמים, אם הם פגמים דתיים, חברתיים, התנהגותיים, או מוסריים, אם הם פגמים בולטים ומתוקשרים או אם הם קטנים יותר ונעשים כשאין זרקורים , כל אלו בלי הבדלים כי ברגע שנוקיע, ברגע לא נכיר בחולשות של אנשים כחלקים נפרדים, ברגע שנסווג כשחור כל מה שלא וורוד. איפה יסווגו אותנו? ואיפה נסווג את עצמינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ,לא כל מה ומי בש"ס עשו זה ישר הוא. ואכן אכן הוא רצה שילדים ידעו את מסורתם ..ידעו מה זה 'שמע ישראל'.. בעינייך זה אולי דבר רע. בעיני ממש לא.

כל חוק הוא כפייה ואיאפשר לומר שחוק שבא מטענה דתית זה כפייה אחרת ולא מקובלת .

היהדות מתאימה את עצמה לרוח הדור. לכן מתחדשות הלכות אך הבסיס נשמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או במילים אחרות אתה דו פרצופי.

Whatever.

אני לא רואה את זה ככה. מידור, כמו שיש לך חשבון למשפחה, חשבון לחברים וחשבון לבוס- יש דברים שנמצאים בחשבון אחד וזה לא ראוי כשנמצאים בחשבון שני.

אני לא מקבל את ההשוואה הדמגוגית בין אבלים בהלוויתו של איש תרבות מוערך לבין המתאבלים במותו של ראש כת מוערך.

לא מבחינת התנהגות האבלים, לא מבחינת כמות ולא מבחינת הקשר שלהם למה שמנוח מייצג.

סליחה אבל או שאתה הולך בטיעון מעגלי (סוג של) או שזה משוא פנים. כשהרב מת, אחת ה"ראיות" בדבר הפאנטיות החרדית (אגב לא רק בפטיל כאן אלא אפילו בתקשורת) הייתה נעוצה בזה שהנה התקבץ האספסוף החרדי ללוות ולהיות ליד גופה מתה של מישהו שהם לא מכירים אישית.

הדימויים הללו תודלקו באלמנטים ויזואלים שהציגו מסות של חליפות שחורות מתקבצות במקום אחד, נחיל של נמלים נבערות.

והנה, דימויים דומים מאוד מתפרשים באופן שונה- כבר לא ראיה לשום דבר (מלבד גדולתו של הזמר).

כמו שעניתי לvic, אם לא היו מתנגחים בחרדים בגלל זה שהם יצאו מהבית- הייתי שותק.

באשר להתנהגות- לומר שאני לא מסכים איתך? גם אני מגיע מהרקע ה"נכון" ולכן לי ולך יש כנראה קודים תרבותיים דומים (אירופאיים), אבל השכנים שלי למשל (חילונים כמעט גמורים) הם תת רמה. הם מוציאים את הזבל ומשאירים אותו לשכב מול הדלת במשך ימים, הם חוררו את צינור הביוב שלהם והכל נשפך לאדמה אבל לא אכפת להם, הם מתקשרים ביניהם בעיקר בצרחות מול החלון (כנראה לא שמעו על "טלפון"), הם לא משלמים ועד בית וכל הכניסה מטונפת... יש עוד הרבה. הנקודה שלי? שלהם כל זה לא מפריע, ואם יתגוררו מולם אנשים כמותם הם רק ישמחו. העובדה שישנם אלו שיש להם מושגים שונים ממני וממך בדבר התנהגות ראויה ומתבטאים בצורה שונה, לא הופכת את מהות ההלוויה לשונה מהWASPים שהתאספו בשביל איינשטיין.

(חוץ מזה, בעצם אני לא יודע למה אתה מתכוון. למעט מספר מקרים שהובלטו ונופחו בתקשורת, ההלוויה של הרב עובדיה יוסף זכורה לי כדי מכובדת).

לגבי הכמות- מה זה קשור? בין אם מעריכים אותך מליון אנשים ובין אם רק אלף המהות של האקט היא אותה המהות.

בנוגע ל"קשר למה שהמנוח מייצג"--- ראה תשובתי לvic (א.אתה לא יודע לגבי הקשר הרגשי. ב. מדובר בתפקיד שונה. ג.ההתנגחות).

אני לא התחלתי את זה. טרול אנונימי התחיל את זה, וגם היה פחדן מכדי לעמוד מאחורי דעותיו באופן נחרץ אז הוא פתח כפול. משם הדרדרנו.

.

טרול?

בחייאת זומזום. זה שלא נוח לך לשמוע את העמדה שלי אומר יותר דברים עליך. והעמדה שלי, אגב, בכלל לא קשורה לאיינשטיין עצמו (וגם לא למר"ן)- שאותו אני כלל לא מכיר וכלל לא אכפת לי לא ממנו ולא מכל "אושיות" הבידור, אני בטוח שהוא היה אדם. כמו כל אדם אחר, לטוב ולרע.

האמירה שלי הייתה על השוני המעניין בהתייחסות לאותן הפעולות (קהל אנשים גדול מתאסף ללוויה של פלוני (שאני לא רואה בכך שום דבר פסול)) כשפעם אחת הן מבוצעות ע"י גוף א' ופעם שניה ע"י גוף ב'.

אה, ואתה לא אנונימי אלא מנהל משק חקלאי מצליח.

למיטב ידיעתי הוא הנהיג מפלגה שבערך כל מה שהיא עשתה זה לנסות לכפות את אורח החיים הדתי עד חרדי על אנשים בעלי אורח חיים חילוני. (והצליחה)

תוכל לתת מספר דוגמאות למה אתה מתכוון? (זה לא סרקזם/התנצחות, אני פשוט רוצה להבין מהיכן אתה מגיע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנונימיות ויש אנונימיות. בקהילה כזו אתה תזהה משתמש ותיק, למשל.

ויש לי הרבה מה לומר על מה שכתבת. זה לא המקום. או שתפתח תראד התנצחויות בנושא, או שתפנה אלי בפרטי, כמו שהמשכתי את הדיון עם רוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...