אחד הכוננים שבבלק פריידיי מTMS שווה? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחד הכוננים שבבלק פריידיי מTMS שווה?

SEangel

Recommended Posts

אני אצטרף לשאלה אבל אשדרג אותה,

אני רוצה להוסיף למשחקים בלבד, לא יותקן שום דבר מלבד משחקים.

עבור משחקים גם התקציביים יהיו טובים?

או שעדיף להוסיף את הכמה מאות ולקנות מסדרת 840 של סמסונג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שמחפש SSD תקציבי, בהחלט.

ביצועים טובים במיוחד לא יהיו שם אבל בהחלט עדיף משמעותית על כוננים מכניים.

תודה, האם במחשב נייד שתומך רק ב SATA II, יהיה הבדל משמעותי בביצועים בין הכוננים האלו ל 840 EVO 120GB ?

האם יש הבדל באמינות ותוחלת החיים של שלושת הכוננים האלו ?

KIngston SSDNow V300 120GB

Sandisk 120GB

Samsung 840 120GB EVO

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי עדי, ככל הידוע לי אפשר לחבר ממשק SATA 3 לSATA 2, כמובן שיש איבוד מהירות אבל ממה שהבנתי הSSD של היום לא מנצלים במלואם את SATA 3.

כמובן שאני לא מדייק ויכול להיות שהמצב השתנה ממזמן.

בכל מקרה, היות ושום מומחה לא ענה לנו עדיין החלטתי לעשות השוואה יבשה (כלומר על סמך נתוני יצרן) ולהציג פה.

ההשוואה נעשית בין הכוננים הבאים:

samsung 840 120GB (הגרסה הסטנדרטית, לא PRO או EVO)

KIngston 120GB V300

Sandisk 128GB SSD

אני רק מזהיר, הם התחום החלש שלי, לכן זאת רק השוואה בין נתוני יצרן וביקורות באינטרנט. מן הסתם הסמסונג הוא הכונן הכי מומלץ פה מבין השלושה, אך הוא גם כן היקר ביותר. צירפתי אותו לשם השוואה כדי להראות איזה כונן הכי שואף להיות קרוב לו בביצועים הסטנדרטיים. אז לגבי הסמסונג:

• Sequential Read Speed: Up to 530MB/s
  • Sequential Write Speed: Up to 130MB/s
  • Random Read Speed: Up to 85K IOPS
  • Random Write Speed: Up to 32K IOPS

לגבי הKIngston:
Sequential Reads2:SATA Rev. 3.0 up to: 450MB/s Sequential Writes2: SATA Rev. 3.0 up to: 450MB/s Maximum Random Read/Write2:120GB — up to 85,000 / up to 55,000 IOPS
לגבי הSandisk:
Sequential Read (up to) 475 MB/s Sequential Write (up to) 375 MB/s Random Read (up to) 8000 IOPS Random Write (up to 2100 IOPS

אז לסיכום, ממה שזה נראה על סמך הנתונים הכוננים הללו לא נופלים הרבה מה840,

הKIngston אפילו מתגלה (לדעתי) כמתחרה ראוי ל840.

בשורה תחתונה, אני הולך לקנות את הKIngston עבור משחקים בלבד.

שיהיה לכולם בהצלחה עם בחירת הכונן! :character0009:

אגב, בגלל כל הציטוטים ההודעה השתבשה עד מאוד, מצטער על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לשאלות שמעלי. זה מיועד לנייד חלוש אז המהירות פחות מטרידה אותי. למישהו יש מושג לגבי האמינות\שידרוגי קושחה\תיקוני באגים של הסנדיסק מול הקינגסטון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי עדי, ככל הידוע לי אפשר לחבר ממשק SATA 3 לSATA 2, כמובן שיש איבוד מהירות אבל ממה שהבנתי הSSD של היום לא מנצלים במלואם את SATA 3.

כמובן שאני לא מדייק ויכול להיות שהמצב השתנה ממזמן.

בכל מקרה, היות ושום מומחה לא ענה לנו עדיין החלטתי לעשות השוואה יבשה (כלומר על סמך נתוני יצרן) ולהציג פה.

תודה רבה, מעריכה את ההשקעה !

עברתי על המפרטים של הדיסקים, לא מבינה בזה מספיק כדי להעריך עד כמה יהיו הבדלים בביצועים, והאם עם המגבלה של SATA II בכלל ארגיש אותם.

נקודה נוספת שאולי כדאי לקחת בחשבון היא תוחלת החיים של כל אחד מהדיסקים. לפי מה שראיתי על האינטרנט -

Kingston SSDNow V300 Series SV300S3D7 - 1million hours(MTBF), total bytes writen - 64TB (TBW)

Sandisk SDSSDP-128G-G25 - 3 MTBF

Samsung 840 EVO - MTBF 1.5m hr, 72TBW

וצריכת החשמל של ה 840 EVO הרבה יותר נמוכה משל הקינגסטון. מניחה שגם זה שיקול כשמדובר במחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, מעריכה את ההשקעה !

עברתי על המפרטים של הדיסקים, לא מבינה בזה מספיק כדי להעריך עד כמה יהיו הבדלים בביצועים, והאם עם המגבלה של SATA II בכלל ארגיש אותם.

נקודה נוספת שאולי כדאי לקחת בחשבון היא תוחלת החיים של כל אחד מהדיסקים. לפי מה שראיתי על האינטרנט -

Kingston SSDNow V300 Series SV300S3D7 - 1million hours(MTBF), total bytes writen - 64TB (TBW)

Sandisk SDSSDP-128G-G25 - 3 MTBF

Samsung 840 EVO - MTBF 1.5m hr, 72TBW

וצריכת החשמל של ה 840 EVO הרבה יותר נמוכה משל הקינגסטון. מניחה שגם זה שיקול כשמדובר במחשב .

את בהחלט צודקת לגבי הצריכה, לצערי אני באמת לא יכול להגיד לך מה יהיה טוב בזה. האם ההבדלים הקטנים בצריכה בין הכוננים באמת תעשה את ההבדל בצריכת הסוללה במחשב .

ולגבי התוחלת, לקינגסטון יש תוחלת חיים של 114 שנים לפי טענת היצרן, וזה עוד הנמוך מבין השלושה.

ככה שאי אפשר באמת להתחייב שהם יחזיקו בלי תקלות.

יש אנשים שאומרים שהכוננים הזולים יותר הולכים להם תוך חודשים עד שנה, אבל פה מדובר בשלוש חברות אמינות שידועות במוצרים שלהם.

אני פשוט נשען על זה שיש אחריות לגבי הכוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עדיין לא קנית, ל ivory יש מבצע טוב יותר לקינגסטון -

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10054

במחיר הזה נראה לי משתלם יותר לקנות את הקינגסטון ב 319ש"ח באיבורי, כשלפי ZAP המחיר הזול ביותר עבור הסמסונג 840 EVO הוא 491ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...