המלצה לכבל 8-10 מטר לסולו 6 (עדכון: הכבל לא סידר את ההבדל בצליל) - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכבל 8-10 מטר לסולו 6 (עדכון: הכבל לא סידר את ההבדל בצליל)

11GnR

Recommended Posts

יש סיבה להזמין כבל 2.5 ממרחקים במקום להביא מהחנות הקרובה לחומרי בניין ? לכל היותר תזמין את הפלאגים אם צריך

אם זה הכבל שהולך מהמגבר לרמקול יש בו זרם גבוה והוא לא רגיש להפרעות וכו' - לא נדרש כבל מיוחד או משהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה קונה מ"גלגלת" כזאת או איך שזה נקרא שאתה סתם חותך כמה שאתה רוצה, הם לא אומרים לך בסתם חנות איזה GAUGE זה, אם זה OFC וכאלה ... אם אתה קונה כבל עטוף שרשום עליו זה יהיה די יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה gauge שקול לנתון ה mm^2 של הכבל, יש טבלה שמתאימה אותם. (ה gauge הולך הפוך כלומר gauge גבוה = כבל דק)

http://en.wikipedia.org/wiki/Awg

חוצמזה כבל חשמל רגיל מכיל 3 חוטים ואתה צריך 2. אם תחבר 2 חוטים במקביל ב 1 מהקטבים של הרמקול אתה יכול להוציא מהכבל עוד קצת מוליכות בהשוואה למצב שאתה מחבר חוט לכל קוטב ומשאיר חוט 1 לא מנוצל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר ? :o אנחנו לא מתכננים פה להזמין כבל חשמל עם 3 חוטים או משהו :D

אגב תגיד אני כל הזמן תוהה ומתבייש לשאול, איך אתה זוכר את השם משתמש שלך ? :D

הזמנתי עכשיו את הכבל ההוא , הוא 2.50 מ"מ מרובע זה יוצא כמו GAUGE 13, כש14 מספיק ל12 מטר עם 4 אוהם (13 מספיק ליותר) ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכבל אין דרישות מיוחדות חוץ מעובי מוליכים. בחנויות חומרי בניין יש את כבל החשמל הרגיל (2-3 חוטים) ולפעמים אפילו כבל זול לפי מטר (2 חוטים), הם לא פחות טובים מ "כבלי רמקול" מיוחדים שעולים יותר. רק לחבר את התקעים המתאימים אם צריך

הנתונים "מספיק / לא מספיק" הם לא שחור ולבן, השאלה הפשוטה היא עד כמה הפסדים אתה מוכן שיהיו בכבל (כך שעדיין נשאר מספיק מתח לדברים שמחוברים, ההפסדים בכבל לא כאלה גבוהים שהוא מתחמם, בזבוז חשמל מיותר כתוצאה מהרמת הווליום כדיי להשלים את ההפסדים וכו)....

101
010
101

1101
0010
1101

1101
0010
110

11010010110

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקבל סיכום קצר של מה כדאי לקנות לרמקולים האלה ואיפה?

לדעתי כדאי להתחיל עם DAC נחמד ולשדך לו כבל RCA

שדרוג speaker wire כרגע בסדר עדיפות נמוך יותר , אבל גם לזה נגיע

http://hwzone.co.il/community/threads/537654-%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%9C%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%956-(DAC-vs-SOUNDCARD)?p=4828552#post4828552

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי מייל למיקרולאב לפני כמה ימים ועכשיו ענו לי

ביקשתי פרטים על הכבל- וזאת התשובה שקילתי:

Dear customer,

speaker cable made by copper with tin-plating. Impedance < 5 Ohm.

Best regards,

ראיתי ברשת שלא ממליצים על ציפוי בדיל בכבלי רמקול

דעתכם?

עריכה:

סליחה על הדאבל, חשבתי שיעשה "איחוד תגובה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כבל סיגנל (שהולך לרמקול מוגבר) הכבל אמור להיות איכותי, מסוכך וכן הלאה, אבל לא צריך להיות עבה במיוחד (בכבל טוב העובי יגיע מהסיכוך וחומרי בידוד ולא מזה שיש מוליכים עבים במיוחד)

אם זה כבל זרם גבוה, כמו שאני מנחש שהמצב כאן (שמעביר זרם מהמגבר לרמקול) הרגישות שלו להפרעות וכו' היא אפסית, כל מה שצריך זה שהכבל יוכל להתמוד טוב אם הזרם שעובר בו בלי יותר מידי הפסדים. לכן צריך עובי כבל מתאים ואם הכבל ארוך, לקחת כבל יותר עבה עד כמה שניתן

מה שמשנה את ההתנגדות של כבל לזרם גבוה הוא רק החומר ממנו העובי העיקרי של הכבל עשוי (נחושת, אין ממש אפשרויות אחרות) ושטח החתך שלו. לכל אורך הכבל הזרם עובר בעובי העיקרי של הכבל ולא בציפוי, כך שבכלל לא משנה איזה ציפוי יש או אין לכבל. בנקודות החיבור המגע הוא דרך הציפוי, ויכול להיות הבדל קטן אם מחשבים את הכבלים בשיטה בעייתית שרגישה לסוג הציפוי (קשירה למשל). בחיבורים של כבל לבורג וכו' כבל נחושת רגיל בלי ציפוי עושה עבודה טובה. ציפוי בדיל לפעמים מגיב אם המתכת של הבורג וכו' ויוצר קורוזיה - אכן לא מומלץ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הכבל הגיע אבל לא פתר את הבעיה ... הבאס עכשיו די שווה בימין ושמאל אבל ממש חסר לי טרבל ברמקול בלי המגבר. שזה דווקא לא יכול להיות בגלל האקוסטיקה בחדר או האקוסטיקה בתוך הרמקול. חשבתי אולי זה האוזניים שלי אבל אם אני יושב הפוך זה אותו דבר. מה עושים עכשיו ? :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...