עזרה בבחירת HARD DISK 120GB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת HARD DISK 120GB

Saggitarius

Recommended Posts

שלום וערב טוב לכולם!

אני מיתכוון ליקנות מחשב ואני זקוק לקצת מידע לגבי HARD DISK. קודם כל איזה HARD DISK כדאי לקחת בתקציב של עד 700 ש"ח?

התוכלו להסביר לי מה ההבדלים בין חיבורי ההארדיסק השונים, מה ההבדל בין SATA לבין IDE? כמו כן מזה RAID?

איזה חברה עדיפה?

וגם מה ההבדלים בין ההארדיסקים הבאים?

1)Western Digital 120GB 7200 rpm 8MB Buffer Serial ATA HDD

2)Western Digital 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD

לשניהם שלוש שנים אחריות?

תודה רבה. וסליחה על כל השאלות הרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בביצועים שני ההרדיסקים זהים

ההבדל היחיד הוא בסוג החיבור

ה-ATA100 נתמך ע"י כל לוח ומתבר עם כבל של 80 גידים

ה-SATA דורש חדש שתומך ב-SATA ומתחבר עם כבל ממש נוח של 7 גידים

בעיקרון אם יש לך SATA בלוח אם וההבדל הוא עד 20 שקל עדיף כבר לקחת SATA בשביל הנוחות והזרימת אויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

מה מומלץ מבין 3 היצרנים הבאים? (דיסק 120gb sata 8mb) - WD או SEAGATE או SAMSUNG?

ובעצם, למה SATA על PATA? (לשימוש ביתי, מדי פעם עריכת וידאו, לא OC ולא משחקים). תזכרו שפונקציית המטרה היא יציבות, מהירות ואמינות, ולא חדשנות טכנולוגית!

מה עם הבעיות שאני קורא על SATA עם XP?

הדיסק יותקן במערכת עם P4P800 DELUXE , 512MB, P4 2.8GHZ PRESCOTT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SATA - PATA שיפור של בערך 13 אחוז במהירות

אין שום בעיות בהתקנת SATA אם וינדוס אקספי , אבל הכרחי כונן דיסקטים כדי שוינדוס אקספי/2000 יזהה אותו

קח השוואה בין דיסקים קשיחים IDE 8MB:

http://www.digit-life.com/articles2/pata-8mb/

יש שם תמקסטור וסיגייט 120.. וגם 160 של ו 250 של וסטרןדיגיטל

אומנם אין שם תסמסונג של 120 אבל הכי שווה כי הדיסקים קשיחים של הכי שקטים ואם ביצועים די גבוהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התקנה של דיסק SATA עם , אני קורא שצריך להעתיק DRIVERS לדיסקט, ובעת תהליך ההתקנה, באחד השלבים יש לבצע תהליך התקנת RAID, ולהפנות את המערכת לכונן הדיסקטים לאיתור ה- DRIVERS.

שאלה יותר טכנית. אני קורא שלחלק מהיצרנים יש טיפול NATIVE ב- SATA (נדמה לי ש- SEAGATE), בעוד שהאחרים זאת דרך ממשק, שפוגע ביעילות (ז"א לא מאפשר ביצועים קרובים למקסימום) - ומכאן שבעצם מבטל את היתרון של ה- SATA...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין הבדלים בין SATA לPATA בביצועים (ואם יש אז מינוריים לחלוטין)

הדבר היחיד שטוב בו כרגע זה כבל דק (וסקסי...)

אבל יש עתיד ורוד, כבר הוכרז על SATA2.0 שתומך ב300MB/SEC (פי 2 מSATA כיום) - הלוחות של היום לא תומכים ב2.0 אבל הHD החדשים יעבדו עליהם

כמו שאמרת הHD בSATA לא מנצלים את כול רוחב הפס שיש להם, כך גם בPATA, בגלל זה אנשים לא קונים במיוחד את 133MB/SEC של MAXTOR (לדוגמא לWD הHD שלהם עובד עד 100MB/SEC), אז אתה רואה שאין כול כך הבדל בין הPATA לSATA כיום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד ממליץ על Samsung!!

דיסק איכותי ביותר שנותן ביצועים מעולים ומקסימום שקט!! (פשוט אי אפשר לשמוע אותו!!)

גם אם שקט אינו השיקול העיקרי שלך, הSAMSUNG הוא גם ביצועיסט כמו שאר הכוננים אם לא יותר מהם, וגם סקסי (דק)  ;)

קח את הSATA כי ההבדלים בינו לבין הPATA הוא דיי זניח (מבחינת מחיר).

עריכה:

רק עכשיו שמתי לב לתראד שמתחתי

שלום עכשיו לי יש 80 גיגה של WD עם 8 באפר קניתי אותו לפני שעה...

ואז ראיתי את ה round up ב xbitlabs וראיתי את הביצועים שלו מול ה

ו לרוב הסמסונג היה הרבה יותר טוב....

(הסמסונג שאני רוצה הוא גם 8 באפר)

אקיצר לך ותחטוף ת'סמסונג!

אני פשוט לא מבין למה Maxtor וWD הם עדיין הברירת מחדל כשבאים לקנות HD ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מציע לך להכנס לאתר http://www.storagereview.com ולקרוא שם ביקורות על הכוננים שמענינים אותך, הדבר הכי חשוב שם למשתמש הממוצע או שה גם בודקים את הרעש שהכונן מייצר והטמפרטורה הממוצעת שהוא מגיע אליה.

לגבי מי ששאל מדוע WD, Maxtor, Seagate הן ברירות המחדל התשובה לכם היא שמדובר בחברות שקיימות בשוק שנים על גבי שנים והוכיחו את עצמן בכל מה שקשור לאמינות הכונן הקשיח לאורך זמן (יש כמובן יוצאים מן הכלל). אני מציע להמתין לעת עתה עם רכישה של כוננים קשיחים מחברות כמו Hitachi (שכאמור רכשה את חטיבת הכוונים הקשיחים מ- שהיו ידועים כצרה צורה) ו- כשנה עד שנתיים כדי לראות איך האמינות שלהם לאורך שנים אצל משתמשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...