שאלה לגבי SATA 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי SATA 4

Tzach_n

Recommended Posts

הזמנתי הרגע כונן 840 Pro של סמסונג וכונן 3TB Caviar Black במחיר מציאה מאמאזון שאמורים להגיע אליי שבוע הבא.

ואז עלתה לי בראש המחשבה אם עשיתי טעות מבחינת SATA 4 שאמור לצאת אבל עוד לא ידוע מתי. לגבי הכונן 3TB פנימי אין לי שום דאגות כי כונן קשיח רגיל בחיים לא מסוגל להגיע למהירות כזו. השאלה לגבי ה-, מכיוון שהכונן הזה מנצל את SATA3 במלואו אולי הייתי צריך לחכות ל-4? מצד שני אי אפשר לדעת מתי זה יצא בכלל וגם כמה ביצועים נוספים אני ארוויח מ-4 כשיצא.

אבל השאלה היא אם מכיוון שה- הזה מנצל את 3 במלואו, יהיה שיפור במהירות שלו כשיצא SATA 4 או שהוא תמיד יהיה מוגבל -500MB?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשית טעות... לא מדובר על יציאה בזמן הקרוב.

בכל מקרה SATA 4 ממש לא אמור לעזור לך לכונן של SATA3, הוא לא יוכל לנצל את הרוחב פס הנוסף אני מאמין, ככה זה היה בעבר עם SATA 2\3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקריאה קצרה שערכתי בנושא הבנתי שייצא פרוטוקול שנקרא SATA Express עם בשנה הבאה, מה שאומר שזה ידרוש גם שדרוג מעבד\לוח. גם בוודאי ייקח זמן עד שהכוננים יצליחו לנצל את רוחב הפס של Sata Express שינוע בשלב ראשון בין 8-10GBPs אז בינתיים אני שקט... מקסימום במחשב הבא כבר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי קוד הנחה של 10% באמאזון UK, מחיר התחלתי היה 930 ולאחר ההנחה יצא 840 לדגם 256GB, אכן מציאה.

קישור למוצר:

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Series-256GB-Solid-State/dp/B009LI7CTY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1383835205&sr=8-1&keywords=samsung+840+pro+256

יש לציין שהם לא שולחים לישראל ומישהו מביא לי את זה מאנגליה...

מאמאזון US זה אפילו יותר זול אם יש לך איך להביא, רק 700 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל השאלה היא אם מכיוון שה- הזה מנצל את 3 במלואו, יהיה שיפור במהירות שלו כשיצא SATA 4 או שהוא תמיד יהיה מוגבל -500MB?

תודה

המגבלה היא 600MB/s ב SATA3. וזה מספיק בהחלט לכוננים מהדור הנוכחי, כולל הכונן שקנית, שעדיין לא מגיעים למגבלה זו.

בכלל, מה שבעיקר משנה בכונני זו לא המהירות המקסימאלית בקבצים גדולים, אלא המהירות בבלוקים רנדומלים קטנים של מידע. לכן הוא לא רק פי 3-4 מהיר יותר מדיסק קשיח, אלא הרבה יותר.

להסתכל רק על המהירות המקסימלית, זה כמו להסתכל ברכב רק על המהירות המקסימלית שכמעט לא מגיעים אליה, ולהתעלם ממהירות התאוצה בשלבים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...