דילמה-בן גוריון או סמי שמעון או ספיר ואחווה. - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דילמה-בן גוריון או סמי שמעון או ספיר ואחווה.

zxc

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני רוצה ללמוד תעשייה וניהול אבל הסכם שלי לא מספיק טוב כדי להתקבל לבן גוריון.

אז אני רואה כמה אפשרויות.אשמח אם תגידו מה אתם חושבים הכי עדיף לי או אם יש רעיון חדש אשמח לשמוע.

1.לבזבז שנה וללכת למכינה של בן גוריון.ובנוסף אף אחד לא מבטיח שאעבור וגם אם אעבור אף אחד לא מבטיח שעם זה אני בטוח אכנס ללימודים.

2.ללכת למכללות כמו ספיר ואחווה ומשם יש את ההאפשרות לעבור לבן גוריון אחרי השנה הראשונה.אבל בטח כל הכיתה תנסה ויהיה קרב על זה ומי יודע אם אני אכנס.

3.ללכת לסמי שמעון שלפי דעתי טובה יותר מספיר ואחווה (תקנו אותי אם אני טועה) ואם אחרי זה אני לא מצליח להתקבל לעבודה טובה אז אני אעשה תואר שני בבן גוריון.

בעיקרון את אפשרות אחת די פסלתי כי חבל לבזבז את השנה הזאת+אולי לתקן פסיכומטרי שזה עוד זמן.תואר שני עושים בשנתיים שזה בערך הזמן שיקח לי לתקן את פסיכומטרי ולעשות מכינה.ואז אני גם מרוויח תואר שני מבן גוריון(כמובן אם יקבלו אותי על סמך הציונים מהמככלה).

מה אתם אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בספיר אין לימודי הנדסה.

2. אני לא ממליץ ללכת ללימודי הנדסת תעשיה וניהול ובטח ובטח שלא ללימודי ניהול תעשייתי (BA). (אם כי זה לא מה ששאלת)

3. מבין האפשרויות שהבאת, העדיפה היא סמי שמעון (גם אם לא הייתי ממליץ לך לעשות את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באפיקי מעבר מספיר ואחווה מלמדים מרצים מעולים והממוצע הדרוש למעבר (לפחות להנדסת תעשייה וניהול) לא גבוה. אבל אם אתה חושש מהרמה של המכינה (שהיא מאוד.... מאוד נמוכה) אז אין טעם לנסות אפיק מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. אני לא ממליץ ללכת ללימודי הנדסת תעשיה וניהול ובטח ובטח שלא ללימודי ניהול תעשייתי (BA). (אם כי זה לא מה ששאלת)

לא קשור לנושא הדיון אבל כהערה צדדית הייתי רוצה לדעת למה אתה לא ממליץ על תעשייה וניהול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושש משום דבר פשוט חושב שזה בזבוז של זמן וכסף לעשות מכינה.לא עדיף כבר לעשות תואר שני בזמן הזה ? גם ככה זה בערך אותו זמן ושניהם יהיו בבן גוריון...

ותגידו מה הסיבה יש אפיק מעבר בין אחווה לבן גוריון אבל אין מסמי ?

וולמה אתה לא ממליץ תעשייה וניהול ?

ועידו אני אשמח אם תגיד מה את כן ממליץ לא רק מה אתה לא ממליץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באפיקי מעבר מספיר ואחווה מלמדים מרצים מעולים והממוצע הדרוש למעבר (לפחות להנדסת תעשייה וניהול) לא גבוה. אבל אם אתה חושש מהרמה של המכינה (שהיא מאוד.... מאוד נמוכה) אז אין טעם לנסות אפיק מעבר.

תקשיב טוב|!

אפיקי מעבר של מחלקות ההנדה לבן גוריון הם פשוט שקר גס !

הממוצע שעליך לקבל באותה מכללה שיש בה אפיק מעבר (ספיר, אחווה וכו' ) הוא 85 ומעלה, שזאת בקשה הזויה!!! לסטודנט בשנה א'.

יש לי 4 חברים והרבה מכרים שעברו את הדרך הזאת והיא פשוט נוראית ולא שווה את זה!

בקשר למכינה של בן גוריון, שזה מה שאני עשיתי אומר לך דבר כזה: היא איומה!

אם יש לך רקע במתמטיקה ופיסיקה ובסיס טוב, לך על זה או שאם אתה יודע שאתה אחד שהמקצועות האלו באים לו בקלות יחסית מאז ומתמיד, אחרת זהו סתם בזבוז זמן!

תלך ליום פתוח בSCE תשאל, תראה ותבדוק, אני לומד שם וכרגע אני מבסוט מאוד.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) צריך ממוצע 80 להנדסת תעשייה וניהול. לא קל נכון, אבל צריך לקחת בחשבון שעושים פחות קורסים פר סמסטר, מקבלים יותר שעות הוראה והמרצים מעולים.

ב) עצות ממישהו שלא היה מסוגל לעבור מהמכינה צריך לקחת עם קורטוב מלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני גם כן שקלתי את אפיקי המעבר של בן גוריון והסיכויים הם מאוד נמוכים

לא די בזה שצריך לעמוד בממוצע מסוים, יש צורך גם להיות ממוקמים באחוזים עליונים- דבר שלא תלוי בך..

בכל מקרה אני בסוף למדתי באריאל ועכשיו סיימתי

הפלוס כאן הוא שזה תואר אוניברסיטאי, בניגוד לשאר האופציות שציינת

שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) צריך ממוצע 80 להנדסת תעשייה וניהול. לא קל נכון, אבל צריך לקחת בחשבון שעושים פחות קורסים פר סמסטר, מקבלים יותר שעות הוראה והמרצים מעולים.

ב) עצות ממישהו שלא היה מסוגל לעבור מהמכינה צריך לקחת עם קורטוב מלח.

שמע חבוב, אני לא יודע איפה עשית את המכינה שלך, אבל המכינה של בן גורעון היא נוראית!

ואני לא אומר שהיא נוראית כי אני גאון, אני אומר שהיא נוראית כי הגאונים בכיתה שלי ובשאר הכיתות לא עברו!

אחיוז ההצלחה הוא כ20 אחוז במקרה הטוב וכמו שאמרו לך, גם זה בהינתן שאת בטופ של הטופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חשוב ששנה מכינה זה כזה בזבוז. אני תמיד חשוב שאוניברסיטה זה הכי עדיף, וגם בן גוריון

אחלה מקום לפי מה ששמעתי. כולה שנה... אגב, בן כמה אתה? לא הצלחתי למצוא את הפרט הזה,

אבל אם אתה באזור ה-23-25, אין שום סיבה שבגלל שנה תוותר על האוני'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...