מה אפשר לעשות עם בעל בית שרוצה כל הזמן להעלות את שכר הדירה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אפשר לעשות עם בעל בית שרוצה כל הזמן להעלות את שכר הדירה

Yehudaa

Recommended Posts

נראה שהתחילה להתפשט תופעה מכוערת אצל בעלי בתים שמשכירים דירות .

בהתחלה נותנים מחיר ריאלי או אטרקטיבי

וכל שנה מעלים את שכר דירה ללא שום בושה

חלקם ממש חוצפנים ודורשים מחירים מעל ומעבר למה שהדירה שווה .

כל מי ששוכר דירה שיקח את זה בחשבון וכדאי מאוד שיוסיף סעיף התחייבות בחוזה שלא יעלו את שכר בדירה ל5 \ 10 שנים .

אחרת הוא עלול בהחלט להגיע למצב הזה .

אני שכרתי דירה ב 4 שנים האחרונות ב 2200 ש"ח לחודש

עכשיו אני לקראת חידוש חוזה והבעל בית דורש 2600 .

אפשר לקחת את ההתמקחות בשכר הדירה לבית המשפט ?

או שבעל הבית יכול לדרוש איזה שכר דירה שבא לו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הרבה בעלי דירות יסכימו לעשות חוזה ארוך עם התחייבות לסכום קבוע, השוק הזה מאוד דינמי. בעל הדירה עבד קשה בשביל לרכוש את הדירה והגיוני שהוא ירצה להחזיר את ההשקעה שלו כמה שיותר מהר. בנוסף יוקר המחייה משפיע גם עליו, לא פחות ממה שהוא משפיע על השוכר, זה מעגל כזה שהממשלה שולטת עליו, וכנראה מתאים לה שישאר איך שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף בעל דירה, ולא משנה כמה הוא "נחמד", לא יתן לך חוזה שבו הוא מתחייב לשכר דירה קבוע ל5-10 שנים. הוא פשוט יפסיד כסף מהסיבות שLazyCat ציין.

כנראה שאתה לא גר במרכז אם העלו לך רק פעם אחת בארבע שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם המחיר ריאלי או לא. אם השכיר בסכום מגוחך, הגיוני שמתישהו יתעשת. מעבר לכך, לא נדיר לסגור חוזה עם אופצייה לשנה או שנתיים כך שאתה סגור. אפשר גם להגדיר בחוזה שהמחיר בתחילת כל תקופת אופצייה מתעדכן לפי המדד בשנה שחלפה, אם הוא אינו מתרצה להשאיר את המחיר כפי שהוא בעת שחותמים חוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספת...

אתה יכול לעשות סקר שוק (גילוי נאות, אני בעל דירה ואני משכיר אותה) ולבדוק את המחירים בסביבה של הדירה, זה מה שאני אומר לדיירים שלי כשמסתיים החוזה ואני מעלה להם את השכירות, אני מוסיף שאם הם ימצאו שהשכירות לא משקפת את המצב בשוק, אני מוכן לדבר על זה, אחרת הם מוזמנים לעבור דירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעלי הדירות (שמשכירים) אינם לשכת סעד, הם קנו את הדירה כהשקעה, רוצים להחזיר את ההשקעה ולהרוויח קצת בהמשך. הטענות שלך צריכות ללכת לממשלה, שישחררו שטחים לבנייה, אם השוק יוצף בדירות, המחירים ירדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אהתופעה ממש לא חדשה - אני לא יודע כמה זמן אתה חי בשכירות - אני חי בשכירות קרוב ל-17 שנה...

וזה כמעט תמיד היה שם

בגלל זה כדאי לבוא מעמדה של כח ולא מחולשה

תבוא לבעל הבית הפוטנציאלי ותשלם לו שנה מראש (מזומן) בחוזה של שנתיים - תאמין לי שתוכל מאוד להגמיש אותו וגם לקבל אופציה

בסה"כ בעל בית מחפש כמה דברים:

1. החזר על ההשקעה

2. דייר טוב (כזה שמשלם בזמן ולא ייחרב לו את הנכס)

3. שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עוד מצב יחסית סביר.

הבעיה היא שמחיר הדירה עולה אך המצב והערך הריאלי שלה לא נעשה יותר טוב (שחיקה של הדירה עצמה).

אני מצאתי את עצמי פשוט מחפש דירה אחרת כאשר בשנה הרביעית כבר שילמתי 700 מעל למה ששלימתי בשנה הראשונה (לא פשוט לגור בצפון ת"א גם אם אתה מתפרנס יפה בהיי-טק).

אגב, התופעה עצמה קיימת כבר המון שנים בכל רחבי המדינה מהסיבות שכבר ציינו פה. הפתרון הוא בד"כ למצוא גמישות מסויימת עם בעל הדירה בעד זה שאתה "דייר נוח".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...