התייעצות לגבי מפרט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט

bora-aa

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 2500 [כמובן שאני יכול להגדיל אך לא מעוניין עקב דרישות]

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? יכול להחרוג עד 100 אבל לא רואה סיבה למה כן אלא אם תשכנעו אותי שיש צורך לפי הצרכים שלי

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה) : עבודה משרדית + משחקים

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה) תדיר

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: אכן גיימינג

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. שואף לשחק בהגדרות גבוהות : GTA V 14

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).1680/1050

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. STARPC

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). חשוב שיהיה slot פנוי של כרטיס PCI-E

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מאוד חשוב :)

בגדול זה הסכום שאני מקציב לעצמי למרות שאני לא מוגבל אבל אני מאמין שלפי הצרכים זה מספיק לי

אשמח לחוות דעת

500 ₪

- Intel Dual i3 3220 3.3Ghz

270 ₪

- B75MA-E33

170 ₪

- 4GB 1600Mhz

860 ₪

- Sparkle GTX 660 2GB DUAL FAN OC

320 ₪

- 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty

350 ₪

- CoolerMaster Elite 241 + FSP 500W BUNDLE

90 ₪

- LG -RW X24

49 ₪

- Original Copper Base 1155 95W

מחיר סופי: 2609 ₪

http://startpc.co.il/

או שמומלץ להוסיף כסף עבור 8 GB ו

i5 3330

למרות שמפרט הנ"ל יענה על הדרישות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי ברמת הביצועים שתספק אותך,

אתה מציין מצד אחד משחק קליל יחסית כמו פיפא ובאותה הנשימה משחק שלא בטוח שישוחרר בכלל ל-PC, אבל

שקודמו הוא משחק כבד שנשען יותר מאחרים על גבי המעבד, אם אתה הולך להריץ משחקים בסגנון ויש עוד

הרבה כאלו וגם הם לא קלילים במיוחד, בנוסף למשחקים שנצא מנקודת הנחה שהם כבדים ומודרניים גם כן

יש מקום בהחלט לשקול מרובע ליבות שמשתלם יותר כמו ה-3330.

בשורה התחתונה עניין של תקציב, אם אתה רוצה מקסימום ביצועים בכל משחק ויש לך תקציב תשקיע עוד 700 בערך

מהעלות של המפרט הזה, אם אין לך בעיה לקבל פשרות חלקן גדולות יותר וחלקן פחות זה גם בסדר.

בכל מקרה תחליף לסטיק של 8GB אם אתה הולך להריץ משחקים כמו או כאלו מודרניים וכבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך,

1.ראיתי בכמה הודעות של חברי הפורום שטוענים שמשחקים יפיקו יותר משולבים של כרטיסי מסך אשר יפעלו יחד עם I3.

הייתי שמח לשמוע למה,ואיזה כרטיס מסך יעשה את העבודה?

2. האם יש מעבד מרובע ליבות שמשתלם יותר כמו 3330 במחיר של I3 ? אולי של חברת ?

3. סטיק של 8,קיבלתי את הצעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי אותך. בכללי, משחקים שנחשבים לקלים יחסית כמו פיפא ירוצו מעולה גם על מעבד כמו G2030 שעולה פחות מ-300 ש"ח. i3 יתן תוספת ביצועים קטנה במשחקים כבדים יותר. משחקים כבדים כמו באטלפילד, IV, קרייסיס וכדומה מעט יוגבלו ממעבדים שכאלה, ולכן אם אתה רוצה לשחק עם כמה שפחות צווארי בקבוק, עדיף כבר עכשיו להשקיע יותר על המעבד (כלומר להשקיע יותר בתקציב הכללי). הקטע פה זה לא מספר הליבות, אלא החוזק הכללי של המעבד בתחום מסויים (במקרה הזה, גיימינג). גם אם אני אתן לך עכשיו מעבד עם 8 ליבות, אבל הן יהיו חלשות - זה לא יתן לך הרבה.

גם מעבד i3330 למרות מחירו המפתה הוא לא משתלם יותר מ-3470 למשל, כי תדר הטורבו שלו נמוך משמעותית כמדומני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך,

אם תוכל לענות לי בבקשה על שאלה מספר אחת.

אם ככה המפרמט אמור להיות ככה: (אני לא מתכוון להריץ משחקים על מקסימום אלא על הגדרות גבוהות מספיק)

775 ₪

- Intel Quad Core i5 3330 2.8Ghz

270 ₪

- MSI B75MA-E33

309 ₪

- Crucial 8GB DDR3 1600Mhz

860 ₪

- Sparkle GTX 660 2GB DUAL FAN OC GDDR5

320 ₪

- Seagate 1T 3.5' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty

350 ₪

- CoolerMaster Elite 241 + FSP 500W BUNDLE

90 ₪

- LG DVD-RW X24

49 ₪

- Intel Original Copper Base 1155 95W

מחיר סופי: 3023 ₪

מ2500 הבנתי שיש צורך לעלות ל3000 לפי מה שאתם אומרים.

אם המפרט החדש יותר מתאים? או שעדיף לי באותו סכום עם אותו מעבד וכרטיס מסף יותר חזק

מעבד:

Intel Core i3 3220 3.3Ghz HyperThreading 3MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪548

קירור למעבד:

Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W

כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:

MSI B75MA-E33 for 1155 Sata3/Usb 3.0 - בקניית מחשב חדש בלבד!

כמות: 1 - מחיר: ₪239

מארז:

באנדל - Silverstone Presicion PS08 USB3 + FSP 500W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪399

זיכרון:

Crucial 8GB DDR3 1600Mhz 1.5V CL11 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪338

כרטיס מסך:

Sparkle Geforce GTX760 2GB RETAIL - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪1080

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪330

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪108

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3086

אני פשוט מתלבט ואני בלי מחשב כבר כמה ימים ואני די לחוץ להזמין ולא לעשות שגיאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט השני יריץ לך כיום משחקים על הגדרות גראפיות גבוהות יותר. מה שכן, ה"ביטוח" העתידי שלך מוטל בספק, שכן אם יצאו משחקים בעתיד שדורשים כח עיבוד גדול מצד המעבד (אפילו יותר מ- IV או באטלפילד), יכול מאוד להיות שבסצנות כבדות ו/או במולטיפלייר יהיו לך פה ושם קירטועים.

אם אתה שואל אותי, לדעתי המפרט הראשון מתאים יותר. הרזולוציה של המסך לא לא גבוהה במיוחד - דבר שמקל מעל על כרטיס המסך, אך דורש מעבד שיעמוד בקצב. כמו כן, יש לך בסיס חזק יותר שיעמוד בשדרוג כרטיס מסך עתידי (במידה ויהיה) ולבסוף אתה עצמך אמרת שאתה יכול לוותר על הגדרות גראפיות מקסימאליות/גבוהות מאוד. אגב, אמליץ לך בכמה עשרות שקלים להוסיף מאוורר נוסף למארז - למערכת שכזו הייתי ממליץ על מינימום 2 מאווררים לזרימת אויר תקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני רואה, המארז כולל מאוורר 80 מ"מ (שזה חיסרון, לרוב דחיפת האויר שלהם לא גבוהה והם רועשים יותר ממאווררי 120/140 מ"מ.

יש מקום להתקין מאוורר נוסף של 120 מ"מ על הדופן - גם לא אופטימאלי, שכן זה די פוגע בזרימת האויר במארז. לגבי עניין אחריות בהוספת המאוורר והאם בכלל כרטיס המסך יכנס לתוך המארז הזה - שאל אותם.

בתוספת 30-40 ש"ח יש לך את באנדל ippon s1 + 500w - במידה והמארז מגיע עם 2 מאווררים - אמליץ להוסיף עליו, הוא גדול ומאוורר יותר. או, לקחת את source elite 210+fsp 460w שאיכותי יותר, וכמדומני גם הספק הזה אמור להחזיק את המחשב. אמליץ לשאול אותם לפרטים מדוייקים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שעה אתקשר לעשות את הזמנה, שיניתי בעקבות המלצתך

[TABLE=width: 100%, align: left]

[TR]

[TD=align: right]מארז[/TD]

[TD]Ippon S1 Case + Front USB3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]ספק[/TD]

[TD]FSP 500W PFC 60+ + PCI-E 120mm Fam 3XSat[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

למארז יש Front: 1X 120mm, Back: 1X 120mm מע' אוורור

כך שזה בסדר.

תודה רבה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...