בואו נדבר על הLEAP MOTION - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בואו נדבר על הLEAP MOTION

Art Tatum

Recommended Posts

לינק לביקורת באתר:

http://hwzone.co.il/gadgets/reviews/gadgets/LeapReview

המוצר חדש יחסית וממה שהבנתי יצא עם חבילת פעולות/פונקציות מאוד בסיסית.

יכולת הזיהוי תנועה נראית מאוד מתקדמת ומדוייקת, ומסוגלת לעקוב ולמקם את תנועת הידיים וכל האצבעות(אולי אפילו כמה זוגות ידיים).

דבר המאפשר יצירת שפה חדשה של סימנים ותנועות מורכבות.

התקווה שלי היא שיפתחו(בעזרת חבילת תוכנה שהיצרן סיפק למטרה זו) ממשק פקודות/תנועות/סימנים מתקדם יותר שיתקרב למה שאני יודע ומדמיין שאפשרי.

שפת הסימנים שחרשים ולקויי שמיעה עושים בה שימוש מורכבת ממצבי/תנועות אצבעות וידיים.

libras.jpg

אפשר לקחת את הרעיון וליצור שפה חדשה אוניברסלית שמיועדת לתקשורת עם המחשב.

למשל כל מה שצריך כדי לשלוט על הVOLUME היא צורה אחת, כשכשהמחשב יזהה אותה, כל תנועה למעלה ולמטה תשנה את הVOLUME בהתאם.

STOP/PLAY/NEXT/PREVIOUS/RUN/START וכל פונקציה שימושית אחרת שקיימת במערכת הפעלה/תוכנות יכולה להיות מיוצגת ע"י שימוש בכף ואצבעות הידיים.

ותנועת היד במצב מוגדר יכולה לשמש לפעולות נוספות באותה תת/קטגוריה.

כמובן שאפשר גם לשנות שפת ממשק הMOTION בדיוק כמו שמשנים שפת הקלדה של מקלדת, ולהכניס גם את שפת הסימנים של החרשים על כל מגוון הסטנדרטים והשפות בעולם לצורך הקלדת(סימון) טקסט.

מעניין אותי אם יש כבר מפתחים שעובדים על שפת TEXT בסימון תנועה לשלטי תנועה.

אבל בעיקר מעניינת אותי שפת סימנים חדשה המיועדת ספציפית למערכות הפעלה, ומכילה קודם כל מגוון פקודות הפעלה ושליטה מעבר למינימום המגיע עם המוצר.

אם מישהו נתקל במידע מעניין בנושא אשמח לקרוא על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה עושה.

למשל לשלוט על הנגן ומוזיקה עם תנועת יד נראה לי מאוד נוח.

PLAY/PAUSE/PREVIOUS/NEXT/VOLUME וכו...

לדוגמה יד פתוחה כמו תמרור עצור תעצור את הנגן.

שימוש באגודל והאצבע המורה כמו צבת ישמש להזזת הפריימים בסרט קדימה ואחורה ע"י הזזת היד לצדדים, ובסיום הפעולה סגירת שתי האצבעות לנקישה תצא מהפונקציה ותמשיך את הסרט.

שפת הסימנים לא צריכה להיות דומה לשפה של ממש, או לסימון אותיות טקסט(למרות שגם אותם כדאי ואפשר להכניס כאופציה).

אפשר להמציא הרבה תנועות קלות ושימושיות, וגם להתאים אותם אישית לכל משתמש.

חלקן יבואו כבסיס ממשקי במאגר מוכן ומקונפג מראש(עם אופציה ליצירה של סימנים/תנועות חדשות), ואחרים יהיו קיימים מראש וניתנים לבחירה וקינפוג.

הרעיון הוא ליצור במרחב הזיהוי והתנועה ממשק עשיר יותר, ולאפשר תקשורת מלאה יותר עם מערכת ההפעלה והתוכנות.

אולי גם ליצור שילוב בין פקודות קוליות לבין סימון/תנועה.

למשל אם אני יעשה אגרוף ואז יאמר ווליום המערכת תעשה MUTE.

אם אני יעשה אגרוף ויאמר SHUTDOWN המערכת הפעלה תעשה כיבוי.

וכך סימון בעל משמעות אחת יוכל לשמש כאותה פונקציה למגוון שימושים, והסיכוי שפונקציה תתרחש בטעות תהיה אפסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכות זיהוי תנועה, וממשק תקשורת מותאם צריכים להתפתח מאיפה שהוא.

הLEAP MOTION הוא תחילתו של תהליך.

אתה יכול להיות בטוח שיבואו גרסאות משופרות של המוצר(ומתחרים) בהמשך, גם ביכולות הדיוק, גם במרחק וזוויות הזיהוי, וכמובן גם ביכולת לעבוד עם הידיים לא רק באוויר אלה גם על משטחים.

כדי שזה יקרה צריך לפתח לא רק את טכנולוגיית המוצר, אלה גם את טכנולוגיית ממשק הזיהוי סימון/תנועה והשפה.

למרות שהמוצר הקיים אולי דורש שיפורים, ולמרות שאין ממשק שפה עשיר(מה שאולי יגיע בהמשך כשדרוג), חשבתי לקנות את הLEAP MOTION בתור התחלה בשביל דברים פשוטים כמו פקודות לנגן , שליטה על ווליום, דיפדוף בגלישה/קריאת PDF, וכו...

שם אני מוצא את עצמי הרבה פעמים במצב בו תנועה באוויר תהיה הרבה יותר מהירה ונוחה מלגשת לעכבר ומקלדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה כבר קורה לך שאתה עובד מול המחשב אבל היד לא על העכבר? לפני שאתה קונה משהו, תנסה לחשוב "האם אני באמת צריך את זה?" נשמע לי כמו התלהבות מטכנלוגיה שגם כשהיא בשלה, היא לא טובה במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה כבר קורה לך שאתה עובד מול המחשב אבל היד לא על העכבר?

הרבה.

אצלי המחשב הראשי מחובר לטלוויזיה בסלון, ואני עובד מולו גם עם כסא ושולחן ומסך, וגם עם ספה וכורסה.

כך שאני מוצא את עצמי בכל מיני מצבים בהם העכבר והמקלדת לא ממש נמצאים תחת ידי.

מעבר לכך, הנה עכשיו לדוגמה אכלתי סנדוויץ' תוך כדי קריאה.

תנועות קלות באוויר לניווט היו מושלמים למצב זה, בו הידיים אולי לא לגמרי נקיות תוך כדי אכילה.

לא חסרים מצבים ודוגמאות בהם אני מוצא את הטכנולוגיה שימושית.

ובאותם מצבים אני חושב במודע על כך שעכשיו!!! זה היה מתאים, ועכשיו!!! זה היה מתאים, ולפעמים גם אני עושה תנועה באוויר כדי לדמיין איך זה ירגיש.

כן, לי יש ביטוי לצורך בטכנולוגיה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחידי שעוצר ממני לקנות את הLEAP MOTION, זה הטווח זיהוי המאוד ספציפי שלו.

ממה שהבנתי שטח הזיהוי הוא במרחב הקרוב שמעל לקופסה, בעוד שאני צריך מרחב זיהוי רחוק ורחב יותר.

אם אני צריך להיות במקום מאוד ספציפי כדי להשתמש במוצר, לא בטוח שהוא ממש שימושי בשבילי.

אולי אם אני ימקם אותו על שולחן נמוך במרכז הסלון(קצת בעיה עם הכבל) אז ריבוע/מלבן הזיהוי יהיה נגיש מספיק מהספה/כורסה.

בקיצור אני מתלבט אם לקנות או לחכות למוצר הבא שאולי יענה על הצרכים שלי יותר טוב.

אבל בכל מקרה אבל מאוד מעוניין להשמיש את הטכנולוגיה אצלי בסלון.

בלי קשר לכל זה, הנה סרטון משחק שמצאתי:

סרטון SKYRIM(מעניין שרואים שתי ידיים באוויר גם בתוך המשחק):

\\

הטסת הליקופטר עם LM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי בתוכנה צד שלישי חינמית שתומכת בLM בשם better touch tool לMAC ועוד כמה מוצרי .

http://www.boastr.net/

אולי יש משהו דומה לPC.

בכל מקרה די בטוח שיש דברים נוספים בפיתוח שיצוצו בתקופה הלא רחוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...