עושה אירוע מחשבים גדול וצריך עזרה לגבי החשמל - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עושה אירוע מחשבים גדול וצריך עזרה לגבי החשמל

sap2221

Recommended Posts

הולך להיות באירוע 80 מחשבים + 80 מסכים + 2-4 מזגנים שיפעלו

במקום עצמו יש 13 שקעים , זה הולך ככה:

1- חיבור של 3 שקעים על קיר

2- חיבור של 3 שקעים על קיר

3- חיבור של 3 שקעים על קיר

4- חיבור של 2 שקעים על קיר

5- חיבור של 2 שקעים על קיר

עכשיו אני לא יודע אם תלת פאזי יספיק לכל ה-160 חיבורים של המחשבים והמסכים + המזגנים , לא רוצה שיהיה עומס וחס וחלילה יקרה משהו למחשבים.

כי בתכנון זה להביא 16 מפצלים של 10 שקעים + מאריכים , אני לא יודע אם לחבר מפצל על מפצל יהיה רעיון חכם, כי כל ה-160 חיבורים הולכים להיות בו זמנית מהבוקר עד הערב , אודה לכם מאוד אם תעזרו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נתונים של המחשבים (משהוא קל, משחקים כבדים, ....), המזגנים (כוח סוס) וגודל החיבור של המקום/על כמה מעגלים הוא יושב ?

בנוסף, של המקום ? מידע על התקינות של מערכת החשמל שלו ? (שלא יהיה איזה ניוטראל פתוח באמצע האירוע כשהיה ניתן למנוע את זה על ידיי הידוק של הבורג בלוח לפניי....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה של איך הדברים האלה מחוברים ביניהם. איזה שקעים מחוברים לאיזה מפסק בלוח ? באיזה עובי כבל ? ידוע שהכבל בעובי הזה לכל האורך ולא בטעות איזה חשמלאי פיצל שורה של ניסקו ממעגל של תאורת חירום ?

בגלל כל האפשרויות האלה צריך ממש לעקוב אחריי חוטים ולפתוח תעלות, ועוד יותר אם מדובר בבניין ישן שמערכת החשמל שלו היא תוספת - כי אפשר חופשי למצוא במקומות כאלה הזדמנות להעמיס עשרות אמפר על איזה חוט 1.5 מקורי של הבניין שאיכשהוא מצא את עצמו על מפסק של 40A אחריי שנים של חשמלאים שעשו קומבינות.... ואז אתה יכול להדליק שריפה בבניין ולא רק לשרוף מחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב ממוצע אם ספק Active PFC לוקח כ 3A כולל מסך

מחשב כבד יותר אם Active PFC - בקלות 4A ויותר. מחשב אם ספק ללא PFC (ספקים בסיסיים למיניהם) - כנל 4A

כך שתוכל לחבר :

3 מחשבים (והמסכים שלהם) לשקע 1 של "16A" (שלא באמת מחזיק יותר מ 10)

5 מחשבים למפסק של 16A בלוח חשמל על מוליכים של 2.5ממ^2

(כל זה קצת בלחץ, אם מישהוא בעתיד קורא את ההודעה הזאת ורוצה לבנות מערכת "טובה" זה יורד ל 2 מחשבים/שקע ו 4 מחשבים/מפסק 16A מהלוח בהתאמה כשמדובר על מחשבי גיימרים)

ביחד צריך 16 קווים של 16A בדיי לכסות את זה (יש לך כמות כזאת של קווים ????), כלומר במקרה האידיאלי בלי אף מקדם ביטחון אנחנו כבר על 256A כולל, זה אומר כ85A לפאזה במקרה האידיאלי שכל הפאזות מועמסות בדיוק אותו דבר. במקרה הלא אידיאלי אנחנו מדברים על 100-120A לפאזה

אני לא חושב שלכל הלוח של האולם הזה יש 3x120A.....

כך שתצתרך למתוח כמה כבלים ירוקים של 3x32A או דומים מלוחות של מבנים קרובים כדיי לכסות כמות כזאת של מחשבים

אם תעשה סקר בין מי שאתה מזמין (איזה חומרה יש להם ואיזה סוג של ספק כוח) יתכן שתוכל להוריד את זה, אבל גם אם תוריד פי 2 אני עדיין לא חושב ששורה של ניסקואים על הקיר תהיה קרובה ללתת לך את זה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באולם ספורט אין עומסים גדולים ולא הייתי מצפה למצוא שם לוח חזק במיוחד (יותר מ 3x40 או דומה לזה) - זה מספיק למזגנים + חלק קטן מהמחשבים, או לחלק גדול יותר מהמחשבים (פחות מ 1/2) בלי מזגנים

מכיוון שהמזגנים קיימים בבניין (זה נכון ?) והחיבור שלהם קיים, אתה כנראה תצתרך לדאוג למחשבים בלבד. תכוון לזה שרוב המחשבים יהיו על הכבלים שמגיעים מרחוק - וזה לא יהיה כבלים מאריכים לבנים של 2.5 אלא הירוקים הגדולים של 3x32/40/63A. כבל כזה עולה הון קטן (הכבל לבד לא כולל תקע בצד 1 ולוח חלוקה+מאמתים+מפסקי פחת+כל השקעים בצד 2) אבל יכול להיות שתוכל להשאיל מחברת ציוד במה כלשהיא

אז תתחיל לחפש :

- כמה אתה יכול להעמיס על הבניין הקיים, יכול להיות שתחסוך ככה כבל מאריך 1 (גם משהוא)

- מה גודל החיבור הקיים בבניין ? איך אתה יכול להתחבר אליו ? - שים לב שלא ניתן לתקוע סתם ככה כבל על חיבורים שזל מפסק של 3x200A, אף אחד לא ירשה לך ואפילו חשמלאי מוסמך יכול לעשת רק עד 3x80. תצתרך לנצל שקעים תלת פאזיים קיימים אם יש, או לבקש שיתקינו כאלה

- אם החיבור בבניין לא מספיק תבדוק איםה יש לוחות אחרים במקומות קרובים שאתה יכול להתחבר מהם, אבל שים לב שלוחות במקומות כאלה הרבה פעמין מחוברים אחד מתוך השני כך שאתה בכל מקרה מוגבל על ידיי הלוח "הראשי" יותר. לכל לוח אמור להיות זיהוי של הלוח עצמו (שם / אות וכו), גודל החיבור שלו (ב A או בעובי של חוטי נחושת) ומאיפה הוא מקבל את המתח ("חברת חשמל" או שם של לוח אחר שמעליו)

משהוא נוסף למחשבה :

לפי החישובים שלנו מחשב לוקח 3A וזה כולל את מקדמי הביטחון. נוריד את כל מקדמי הביטחון - 2A. זה עדיין 480W של חום נקי שנפלט ממחשב 1

80 חמשבים כאלה יפלטו 38.4KW חום נקי. COP של מזגן הוא בערך 3 כלומר תצתרך 13KW (בערך 17 כוח סוס) של מזגנים כדיי להעיף משם את החום של המחשבים לבד, לא כולל חום שמגיע מאנשים, קירות של הבניין, תאורה וכו. יש שם עוצמה כזאת של מזגנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המזגנים הם נשלטים ע''י הלוח (יש שם 6 מזגנים) , לגבי הקטע של הכבל הירוק לא הבנתי כלכך מאיפה אני מחבר אותו ולאיפה ואיך הוא ניראה , לגבי החיבורים אל תשכח שזה בית ספר ויש שם עוד מקום שיש שם לוח ( שממנו אני כניראה אחבר תמחשבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מה הכוח סוס שלהם, ותבדוק שאלה בכלל מזגנים - בהרבה אולמות ספורט יש "מזגנים" שהם בסך הכול רדיאטור של הסקה + מאוורר לפיזור החום. צריך מינימום 15-18KW (שהם 20-24 כוח סוס) לקרר את המקום וייתכן שיותר אפילו

ככה נראים כבל ותקע של 3X32A

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:CEE_32A_Verlängerungsleitungsring_H07RN-F_5G6_2012_04_03.jpg

והשקעים

http://en.wikipedia.org/wiki/File:20061007_3P_N_PE_CEE_connections.jpg

אחד כזה של 3x32 מחזיק כ 30 מחשבים אם ספקי Active PFC אם מחלקים אותם בצורה מושלמת 10 על כל פאזה, אבל מכיוון שאין לך דרך להבטיח שכולם יחברו את הכול לשקעים הנכנים מתוך בלאגן הכבלים שיהיה שם, תצתרך לקחת מקדם ביטחון גדול יותר ולרדת למשהוא כמו 20 מחשבים

חשוב לוודא היטב כל חיבור וכל בורג בחיבורים האלה כי אם קורה ניוטראל פתוח בכבל ראשי כזה (חוט של ניוטראל שהתנתק מהחיבור שלו) הרבה מחשבים יקבלו 415V במקום 240....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לנסות אולי לעזור, חיברתי את מד צריכת החשמל שלי ובדקתי כמה אמפר הספק שלי מושך מהשקע, הפעלתי משחק לא כבד יחסית למשחקים היום, אך עדיין כבד בהשוואה למשחק שהבחור דיבר עליו, קיבלתי 1.5 אמפר במקסימום.

קחו בחשבון שהמחשב שלי ממש לא ממוצע, ניטרלתי כמובן כרטיס מסך אחד, זאת אומרת כרטיס מסך אחד זללן מדגם 7970 בתדרי סטוק, 3 קשיחים, SSD אחד, צורב אחד, לא פחות מ-9 מאווררים במהירות בין ממוצעת לגבוה, ספק הכוח הוא סיסוניק פלטינום 860W בעל נצילות של 92%, מסך של U2312hm.

אלו הרכיבים החשובים :

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_hd_7970_lightning_review,10.html

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Seasonic-Platinum-Series-660W-Power-Supply-Review

כל אלו צרכו רק 1.5 אמפר, בהתחשב שהמחשבים שם יהיו הרבה יותר חלשים חומרתית ופחות זללנים, המשחק שישוחק אולי פי 2 יותר קליל.

לדעתי המקסימום שכל מחשב יצרוך שם אולי יגיע ל-1.2 אמפר בלחץ ואני מגזים, אם אנחנו מכפילים 80 מחשבים כפול 1.2 יוצאים לנו כ-96A בואו נגיד 100A בהגזמה.

נלך על מצב קיצון של 4 מזגני 4 כ"ס כל אחד, כל מזגן כזה צורך כ-14 אמפר, 14 כפול 4 קיבלנו 56 אמפר, זאת אומרת שיש לנו באיזור ה-160 אמפר בהגזמה.

הבחור היה קרוב מאוד:

יש לך עומס כולל של 164 אמפר

אתה חייב לשכור חשמלאי

אני הייתי מותח כמה מאריכים בעלי כבל עבה מספיק למבנים סמוכים ובכך מוריד מהעומס.

כמו כן ישנה אפשרות יקרה לגיבוי והורדת העומס במקרה הצורך, השכרת גנרטור:

http://www.sound-systems.co.il/products/1151-%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%AA-%D7%92%D7%A0%D7%A8%D7%98%D7%95%D7%A8-%D7%AA%D7%9C%D7%AA-%D7%A4%D7%90%D7%96%D7%99-6kva

גנרטור כזה יכול להחזיק לך 2 מזגנים בכייף, רק תביא איתך עוקב של דלק עם ריו קמינס :xyxthumbs:.

מכאן מהלאה אני לא יכול יותר לעזור לך חוץ מלאחל לך בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא "נפרק" את ה 1.5A שלך

אני חושב שלמסך הזה יש מקדם הספק גבוה כי המקס' שלו מעל 50W ולכן התקן האירופאי מחייב שיהיה לו PFC. כשיש PFC מתקיים W=VA

1.5A*240V = 360VA = 360W

המסך שלך LED חסכוני ולוקח לפי נתונים באתר של דל 30W בממוצע, המחשב לוקח אם כן 330W

הספק שלך אם נצילות של 94% תחת עומס של 300W. אף ספק 80+ רגיל לא מתקרב לנצילות כזאת. 330*0.94 = 310W

החומרה שלך יכולה להגיע ל 250W כרטיס מסך + 77W מעבד + משהוא כמו 30W כל היתר = 357W מגיעה ל 310W. ניצול של 87% מהמקסימום

עכשו בוא קח מחשב ישן יותר :

HD 5970 - 294W

Q6600 - 105W

כל יתר המחשב - 30W (אם נניח שהוא חסכוני כמו הדרקון הירוק שלך....)

כבר 430W. למרות שכשמתכננים דברים הדבר הנכון לעשות הוא לחשוב לפי worst case, בוא לא נחשוב לפי מקסימום צריכה אלא נרד לצריכה מציאותית - נניח שכמו שלך הוא מנצל 87% מהמקסימום אז 374W

כל זה מופעל על ידיי ספק איכותי אבל מהסדרה הכי בסיסית שבקושי עומד בתקן של 80+ ויש לו נצילות של 80% בדיוק. 374/0.80 = 467W

נניח שהספק Active PFC ולכן W=VA

467VA/240V = 1.95A

תוסיף לזה מסך 23 אינצ' סיני לא LED ובלי PFC שלוקח 50W, מכיוון שאין לו PFC הוא יקח קרוב ל 100VA

100VA/240V = 0.42A

כבר 2.4A = כפול מה 1.2A שאתה מציע.....

וזה בכלל תחת ההנחה שלספק במחשב הזה יש PFC. בוא נשים בו ספק ללא PFC כמו HEC בסיסי כלשהוא ונראה מה יקרה

אותו מחשב אם אותם 467W

נניח שהספק ללא PFC ולכן VA כפול מ W

467W*2 = 934VA

934VA/240V = 3.9A

כן, ספק ללא PFC לוקח כפול ממה שלוקח ספק מקביל אם Active PFC

ואם אותו מסך כמו קודם

100VA/240V = 0.42A

4.3A !!!!

ספקים ללא PFC יוצרים בעיה גדולה נוספת שנקראת הרמוניות. במעגל תלת פאזי למשל זה יכול לגרום להעמסת יתר של ניוטראל בלי שיקפוץ כלום כדיי להגן עליו. בכל החישוב בהודעות הקודמות אני בונה רק על זה שספקים ללא PFC יהיו מיעוט ולא יגרמו להרבה בלאגן....

נחזור למחשב אם ה 2.4A. תעשה לו וזה יעלה הלאה.... רואה מאיפה ה 3A הגיע ?

מזגנים

המחשבים פולטים כמות של חום שקשורה להספק שלהם. המחשב+מסך בדוגמה כאן לוקחים 517W אבל בוא נרד אפילו ל 480W שהבאתי מקודם

80 מחשבים כאלה יפלטו 38.4KW חום נקי. היעילות של מזגן לא חדש היא 3 כלומר צריך 13KW = כ 17 כוח סוס כדיי לפנות את החום מהמחשבים לבד, לא כולל אנשים, לא כולל חום מהשמש שחודר לבניין, ולא כולל כל הדלתות הפתוחות שיהיו (אחרת אפשר להיחנק שם)

איך בדיוק אתה מתכוון לקרר את המקום אם 4 מזגנים של 4 כוח סוס ?

גנרטור

אוקי. אבל המלצה קטנה אישית ממני. תרחיקו את המחשבים מהחשמל של הגנרטור. אם גנרטור ניתן לעשות תקלות שרק בסרטים קורות אם חשמל של חברת חשמל - ובמיוחד כשמחובר אליו עומס שהוא בו זמנית גם מלוכלך מבחינה חשמלית וגם רגיש כמו מחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מה הכוח סוס שלהם, ותבדוק שאלה בכלל מזגנים - בהרבה אולמות ספורט יש "מזגנים" שהם בסך הכול רדיאטור של הסקה + מאוורר לפיזור החום. צריך מינימום 15-18KW (שהם 20-24 כוח סוס) לקרר את המקום וייתכן שיותר אפילו

ככה נראים כבל ותקע של 3X32A

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:CEE_32A_Verlängerungsleitungsring_H07RN-F_5G6_2012_04_03.jpg

והשקעים

http://en.wikipedia.org/wiki/File:20061007_3P_N_PE_CEE_connections.jpg

אחד כזה של 3x32 מחזיק כ 30 מחשבים אם ספקי Active PFC אם מחלקים אותם בצורה מושלמת 10 על כל פאזה, אבל מכיוון שאין לך דרך להבטיח שכולם יחברו את הכול לשקעים הנכנים מתוך בלאגן הכבלים שיהיה שם, תצתרך לקחת מקדם ביטחון גדול יותר ולרדת למשהוא כמו 20 מחשבים

חשוב לוודא היטב כל חיבור וכל בורג בחיבורים האלה כי אם קורה ניוטראל פתוח בכבל ראשי כזה (חוט של ניוטראל שהתנתק מהחיבור שלו) הרבה מחשבים יקבלו 415V במקום 240....

מזה אומר יקבלו 415 במקום 240?

- - - תגובה אוחדה: - - -

ועוד משהו מישהו פה מיקודם הזכיר כבל ירוק? מזה עושה הכבל הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...