הניפוי המזרחי במדינת ישראל - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הניפוי המזרחי במדינת ישראל

פילון153

Recommended Posts

אגב, אתם מדברים כאילו כל אשכנזי פה הוא איזה בעל עבדים שיורק על כל מי שלא אשכנזי, ואף אחד לא יכול לגעת בו.

אני על בשרי חוויתי גזענות מזרחית, וזה התחיל עוד לפני שידעתי בכלל מה זה כל הקטע הזה של העדות (מילדות).

אז כן, יש גזענות, אבל זה לא אפרטהייד אנטי מזרחי כמו שכמה אנשים פה מנים לצייר. קיימת לא מעט גזענות בקרב אנשים מסויימים משני הצדדים.

להגיד לכם איזה צד אני לוקח בויכוח גזעני בין אשכנזי למזרחי? אני לא. אני פשוט הולך למקום אחר, בו אפשר לדבר עם בני אדם בלי לברר קודם מאיפה בא הסבא שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חברה שלי חוותה גזענות מזרחית בבית של בן זוגה לשעבר.האם פשוט החליטה שהחברה אינה טובה מספיק עבורו רק בגלל שהיא אשכנזיה ועשתה כל דבר כדי למרר את חיה.

בסוף הם נפרדו. לא בגלל אותה אם מטומטמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, אתם מדברים כאילו כל אשכנזי פה הוא איזה בעל עבדים שיורק על כל מי שלא אשכנזי, ואף אחד לא יכול לגעת בו.

אני על בשרי חוויתי גזענות מזרחית, וזה התחיל עוד לפני שידעתי בכלל מה זה כל הקטע הזה של העדות (מילדות).

אז כן, יש גזענות, אבל זה לא אפרטהייד אנטי מזרחי כמו שכמה אנשים פה מנים לצייר. קיימת לא מעט גזענות בקרב אנשים מסויימים משני הצדדים.

להגיד לכם איזה צד אני לוקח בויכוח גזעני בין אשכנזי למזרחי? אני לא. אני פשוט הולך למקום אחר, בו אפשר לדבר עם בני אדם בלי לברר קודם מאיפה בא הסבא שלו.

אתה יודע מה, לא. זאת בדיוק תמצית העניין. בזמן שויק מרגיש מוכה שוק על ירך בגלל שאיזה מזרחי עשק את הוריו ובגלל זה רודף כל אדם שאינו מתיישר עם דעותיו, זאת בעיה שלו. אני לא באתי להציג כאן מלחמה של טוב ורע, רק להראות שעדיין אין כאן שיוויון, אפילו היסטורי. אם הדור האשכנזי החדש שהוא המשך ישיר למדכאים מימים עברו היה שונה, הוא היה פותח שיח בריא על ההווה ולא מבטל בהינד עפעף את שאומר רעהו. אם אין לאדם את היכולת לדבר אלא רק למחוק את מה שלא "בא לו בטוב" שיזוז הצידה וייתן למשכילים לנהל דיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רודף כל אדם בגלל איזה מזרחי? אתה הוא זה שפתח את הדיון הזה על "מלחמת העדות", להזכירך. אני בכלל לא מחזיק את הדברים הללו בראש, ונזכר ביחס של המזרחים כלפי הרוסים בשנים הראשונות לאחר העליה הגדולה רק כאשר עוד מזרחי פותח את הפה לבכות על קיפוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רודף כל אדם בגלל איזה מזרחי? אתה הוא זה שפתח את הדיון הזה על "מלחמת העדות", להזכירך. אני בכלל לא מחזיק את הדברים הללו בראש, ונזכר ביחס של המזרחים כלפי הרוסים בשנים הראשונות לאחר העליה הגדולה רק כאשר עוד מזרחי פותח את הפה לבכות על קיפוח.

אני מבין שאתה סובל מטראומת עבר ואי אפשר לקרוא "קיפוח" למה שעברו הרוסים. הרוסים הגיעו לכאן בהמוניהם. חלק מההגעה ההמונית נעשתה במירמה. לרוסים הובטח שהנחיתה בארץ היא רק הגשר בדרכם לארה"ב ולבסוף השאירו אותם כאן. המדינה בעצמה ביטלה את התעודות של הרופאים והתייחסה בזילזול לעולים. המדינה הזאת היא המדינה היחידה בעולם ש"מפתה" אנשים שיעלו אליה. אולי בעצם נוח לך להטיל את האשמה על המזרחים כשבעצם השילטון האשכנזי הוא שניצל את הרוסים ומצד שני הוא זה שקידם אותם פה. בכל זאת, הוא היה צריך תגבורת כדי להתמודד על האוכלוסייה המזרחית שהלכה והחלה להפוך לרוב במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שאתה סובל מטראומת עבר ואי אפשר לקרוא "קיפוח" למה שעברו הרוסים. הרוסים הגיעו לכאן בהמוניהם. חלק מההגעה ההמונית נעשתה במירמה. לרוסים הובטח שהנחיתה בארץ היא רק הגשר בדרכם לארה"ב ולבסוף השאירו אותם כאן. המדינה בעצמה ביטלה את התעודות של הרופאים והתייחסה בזילזול לעולים. המדינה הזאת היא המדינה היחידה בעולם ש"מפתה" אנשים שיעלו אליה. אולי בעצם נוח לך להטיל את האשמה על המזרחים כשבעצם השילטון האשכנזי הוא שניצל את הרוסים ומצד שני הוא זה שקידם אותם פה. בכל זאת, הוא היה צריך תגבורת כדי להתמודד על האוכלוסייה המזרחית שהלכה והחלה להפוך לרוב במדינה.

כל זה היה רק הכנה לפלישה של המשטר הציוני האשכנזי הגזעני לעירק בשביל לנצל את הנפט שלה. לשם כך האשכנזים הציונים אירגנו את פיגועי ה-11 בספטמבר, כנסיון לשחזר את ההצלחה של הציונים לרצוח את אלוויס. כאמור, את הרוסים הביאו הנה האשכנאצים הכוזרים בשביל להתכונן למקרה שבו הפיגוע יכשל והסוד יחשף. במקרה כזה, הרוסים הנחותים יוכלו לפקד על בשר התותחים המזרחי במלחמת העולם שלא פרצה לבסוף, בכדי שהכוזרים לא יצטרכו ללכלך את ידיהם במלחמה.

בשבוע הבא: עדויות חדשות על הכנת מצות מדם של ילדי חוץ מזרחיים בקיבוצים בשנות ה-50.

בהכנת הכתבה השתתפו פילון135, מחמוד אחמדינג'ד ואבי ביטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב יצא לי לקרוא הרבה תגובות שלך במשך השנים שאני פה באתר. אתה מדהים אותי עם הטמטום שלך כל פעם מחדש.

אתה לא יודע שכשמזרחי יורד\צוחק על התרבות המזרחית זה בסדר אבל כשאשכנזי עושה את זה זה לא בסדר?

כשסשה ברון כהן בסרטו ""בוראט" צחק על היהודים ואמר הרבה אמירות אנטישמיות זה היה בסדר כי הוא יהודי אבל אם מישהו אחר היה עושה את זה זה היה מעורר בחילה.

רוצה לצחוק על עדה ? צחק על העדה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תוכל דוד משה, אני מאוד אשמח אם לא תסטה מהנושא. כנס לפוסט שלי וממנו גזור את השאלות שלך. אני מרגיש קצת לא נעים שכל פעם מחדש אני צריך לקרוא אותך לסדר.

סליחה??

אנו נמצאים בפורום וזה דיון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...