שאלה על קפיצות מתח ונפילת מחשב. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על קפיצות מתח ונפילת מחשב.

amirn

Recommended Posts

מקווה שזה הפורום המתאים...

יש לי היום הרבה נפילות מתח קצרות (כשנייה) שהפילו לי כבר פעמיים מחשב שלא מחובר ל UPS (מחשב שכן מחובר ל UPS המשיך לעבוד)

מדובר בבנין יחסית חדש עם חשמל תת קרקעית.

*** האם אני יכול לדעת האם הקפיצות הן באשמת חברת חשמל או באשמת ציוד פרטי שלי (או של הבניין)? ***

האם יש משהו לעשות חוץ מאשר לקנות UPS לכל מכשיר?

הקפיצות הללו קרו גם בעבר אבל היום היו כבר 5 בשעתיים האחרונות,,, לא זכור לי משהו דומה

הקפיצות הללו בד"כ לא משפיעות על מכשירים כמו שעון או ממיר

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלה טובה - אתה בהחלט אמור למצוא את המקור לקפיצות האלה

האם אתה יכול להצביע בוודאות על איפה עובר "הגבול" בין דברים שמושפעים מהקפיצות ודברים שלא ?

תשאל ותבדוק דברים כמו :

כל הבית/דירה קופצים או רק חלק ממנו ? אם רק חלק ויש לך פאזה אחת (ולא 3), הבעיה היא מלוח החשמל שלך ומטה. במקרים אחרים יכול להיות בלוח החשמל שלך ויכול להיות גם בחוץ

מה אומרים השכנים מהתחום הקרוב ביותר אליך (דירות אחרות בבניין אם זה בלוק, שכנים בסביבה הקרובה בכיוונים שונים יחסית לבית שלך אם זה בית פרטי) ? אם לפחות 1 מהם מתלונן אז כנראה חברת חשמל (או שלשתיכם יש תקלה "פרטית" דומה אחד לשני אבל זה פחות סביר)

אם הלוח חשמל שלך נמצא ב "איזור הגבול" (כלומר שייתכן שהתקלה בו) אתה יכול לבדוק כמה דברים :

- תריח בפתחים שלו ותבדוק אם יש ריח של שרוף

- תוציא מהשקע את כל מכשירי החשמל בבית, תשאיר רק תאורה + תדליק בוילר (בשביל עומס). תכפכף את הלוח ותבדוק אם מכה על הלוח גורמת לנפילת מתח מיידית - אם כן התקלה בלוח...

- אם יש לך את הידע המתאים כדיי לפתוח את הלוח בלי להתחשמל בדרך, אתה יכול לבדוק ויזואלית את חיבורי החוטים למפסקים - יכול להיות שמקום כלשהוא לא מהודק טוב. בהרבה מקרים מקום כזה ייראה שרוף בצורה בולטת

ממליץ לא להאיר מכשירי חשמל מחוברים לשקע בזמן שאינם בשימוש עד לתיקון התקלה. למה : אם יש חיבור בעייתי בניוטראל ראשי (איפה שהוא אצל חברת חשמל) אתה יכול לקבל בפתאומיות מתח גבוה (עד 415V במקום 240) שישרוף הרבה דברים. אם חברת החשמל הגיעו להתעסק ממליץ להוציא בכלל הכול עד שהם יסיימו - שלא ידפק לך משהוא מזה שהם נגעו והחיבור בדיוק נפתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הבית נראה מושפע שיש קפיצה (אבל נראה שרק מחשב רגיש מספיק "להגיב" - לפעמים יש הבהוב קצרצר של האורות)

יש לי 3 פאזות.

לא היה עומס מיוחד בזמן שהיו קפיצות.

ב 5-6 שעות האחרונות לא היו קפיצות.

ראיתי באתר של חברת חשמל שהייתה תקלה רצינית בקווי מתח גבוה לא רחוק ממני באותו זמן שהיו לי את הקפיצות (אמנם השכונה שלי לא ברשימת האזורים שמצויינים, אבל זה ממש קרוב) - האם יכול להיות שנסיונות התיקון גרמו לקפיצות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבית על 3 פאזות יכול להיות שיש בעיה בפאזה אחת ואז יתכן שמבחוץ מגיעה פאזה אחת דפוקה

זה לא קשור לעומס, יש סיבות אפשריות לקפיצות כאלה

- חיבור לא מהודק שמנצנץ (בלוח חשמל, בחיבורים אחרים בבית או אצל חברת חשמל - את זה אתה יכול להעריך לפי גודל האיזור שבו יש השפעה. למשל אם ההשפעה חלה על חדרים שונים ומרוחקים בבית, אז הבעיה תהיה רק מהלוח והלאה לכיוון חברת חשמל. אם יש לך שכן 1 לפחות שמתלונן על אותה תקלה באותם זמנים זה אומר שהתקלה אצל חברת חשמל וכן הלאה)

- תקלה של חברת חשמל בקו מתח גבוה באיזור כמו שאתה מתאר

ההמלצה אם הבוילר ליצירת עומס היא כי אם יש חיבור בעייתי הוא יגרום לנפילות חמורות יותר ככל שהעומס עליו גבוה יותר, וכך קל יותר לתפוס אותו. בדירה יש כמה צרכנים גדולים שניתן ליצור איתם עומס כזה, אבל הבוילר טוב לבדיקה בזה שאין בו אף רכיב אלקטרוני ולכן הוא בעצמו לא ייהרס בקלות מהקפיצות האלה (להבדיל ממזגן למשל שיש לו כרטיס בקרה אלקטרוני שנהרס מאוד בקלות)

שים עין על זה, אם זה היה פם אחת בזמן שחברת חשמל עבדו על הקו זה יכול להיות זה, אם ממשיך אז כנראה שיש חיבור לא תקין אצלך או קרוב אליך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...