יום לפני קניית רכב, גיליתי שהוא ממושכן. מה עושים? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום לפני קניית רכב, גיליתי שהוא ממושכן. מה עושים?

Cha0stAlker

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקיצור, הוא הביא לי שני מסמכים. האחד מה 21 לחודש, אישור מבנק הפועלים בו כתוב "סטטוס שעבוד: לא משועבד", ומסמך "הודעה על ביטול משכון" של משרד המשפטים, בו הפרטים הנכונים רשומים, ויש חותמת של בנק הפועלים. זה מה-25 לחודש. כנראה שפשוט באמת לוקח לזה זמן להתעדכן באינטרנט. מקסימום, אני יודע מי הוא, איפה הוא גר, איפה הוא עובד (אגב, עבודה מכובדת והרבה מוניטין להרוס), כך שגם אם זה מזוייף אפשר לתבוע בקלות (אגב, כל שניית שיחה איתו מוקלטת). קיבלנו (אני ואמי) רושם שהוא בנאדם אמין, נגמר הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהאינטרנט אמוה להיות לך אפשרות לפנות ישירות לבנק ולרשויות האחרות בטלפון ולבדוק את הסטטוס. שם הייתי מצפה שיהיה מעודכן ותוכל לבדוק ולאמת

בנוסף, מה המצב המכאני של הרכב ? נבדק במוסך לבחירתך ונמצא תקין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי אבל עושה רושם שרוב המגיבים פה הם ילדים שלא ממש מבינים על מה הם מדברים.

אתה כותב בכותרת הדיון "גיליתי שהוא ממושכן" כאילו גילית שהוא גנוב ושימש לעיסקאות סמים.

אין כמעט שום רכב פרטי במדינת שלא "ממושכן". או כמו שכתב פה צדיק בסדום:

זה שטויות. המוכר לקח הלוואה מהבנק כנגד רכישת רכב

הבנק רשם את ההלוואה ברשם המשכונות

תבדוק אם יש שיעבוד ברשיון הרכב.

אם אין אז הבנק, כרגיל, שכח לבטל.

אפשר להסדיר את זה בשניה.

כל שנקנה בעסקת מימון כלשהי (או "סתם הלוואה" מהבנק) הוא משועבד לגורם הממן. כמה אנשים אתם מכירים שקונים במזומן מכסף שיש להם בעובר ושב? יש פה ושם אנשים כאלה אבל הם בהחלט מיעוט. מלבד רכבי ליסינג כמובן שהם לא "פרטיים" ועליהם אני לא מדבר, מדובר בעיקר על אנשים מאוד מאוד עשירים, או דווקא מאוד עניים שקונים רכבים זולים במיוחד וישנים. כל הממוצע באמצע, המשפחתיות הרגילות שרוב האנשים קונים - נקנו בעסקה כזו או אחרת של תשלומים, ואין בזה שום דבר יוצא דופן או "מסוכן" או "חשוד".

נכון שצריך לוודא שהשיעבוד לבנק הוסר לפני שמעבירים את הכסף (בדיוק כמו שצריך לבצע את העברת הבעלות לפני או במקביל להעברת הכסף, ולא חלילה אחרי), אבל את זה אפשר לעשות בשניה ובכל מקרה אף אחד פה לא מנסה לעשות לך "תרגיל עוקץ של כלבוטק", צא מהסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...