תכנון בלוק מים למעבד - מאוורר מים. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנון בלוק מים למעבד - מאוורר מים.

Ancient1

Recommended Posts

זהו. יש .

משפך עם חורים - מכוורת - מעל המעבד . נחושת.

השטח המתאים מתחתיו על הבסיס (כסף) יחוספס ל"פני ירח" . אולי אני אדביק חוטי כסף קצרים מאונכים לפני השטח .

מסביב כנפיים של מאוורר . מודבקות מן הסתם . או "נייר נחושת" כתחליף, מולחם.

רווח בין הכנפיים לקיר הבלוק.

צנור יניקה במקום כנף אחת.

המשפך יצור התזה בלחץ , הכנפיים יצרו זרימה סיבובית מהירה = טורנדו מים.

יש עוד אפשרות . כיוון הפוך.

שתי קומות. מיים נכנסים בקומה השניה ובקצה מעל כל כנף, חור התזה פנימה לקומה הראשונה.

חור יניקה במרכז.

כרגע נראה לי שהבחירה העיקרית היא היכן להכניס את המים הקרירים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכניסה צריכה להיות מעל הליבה , זה אחד מהכללים החשובים יותר ,

לא ממש הבנתי איך הרעיון הראשון יפעל אבל הביטוי "טורנדו מיים" לא יכול להזיק :P

בעקרון , אם אתה יכול להמנע מהלחמות או הדבקות יהיה עדיף , אתה מאבד הרבה מאוד העברת החום , מאשר גוש שלם וזה פשוט לא יהיה אפקטיבי.

ציור\סרטוט היה עוזר.. אפילו סקיצה פשוטה בעפרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השרטוט הוא לאופציה הראשונה . באופציה הראשונה יהיו חורי כניסת מים בהיקף .

טורנדו זה הרי תנועה סיבובית ..

יש כאן גם שרטוט לבלוק לזכרון , והמגבלה העיקרית היא העובי הכולל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הרעיון שלי לשילוב הכנפיים (שטח פנים גדול) של סינק רגיל

בבלוק מיים

בתכלס כל אחד יכול לעשות אחד כזה מסינק אוויר ג'נרי

אגב הצבעים הבהירים מייצגים מיים קרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל אחד יכול לעשות כי יש בעיה לאטום סינק מאלומיניום. דבק אפוקסי לא יתפוס טוב לאורך זמן.

בנוסף הזרימה תהיה "ישרה" "למינרית" ואילו המטרה היא זרימה "סוערת" "טורבולנטית" כדי שכל המים יספחו חום.

בנוסף, יחד עם פיות הכניסה והיציאה ועוד הצנרת שלא יכולה להתכופף באופן חד, הגודל יהיה בלתי סביר.

אני בונה מלוחות כסף ( 1.1 ש"ח לגרם - כ 10 ש"ח לבלוק) ונחושת מולחמים עם מלחם 60W עם מבער כאשר יש צורך. וגם כך זה לא תמיד פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יגרום ללהבים להסתובב ? לפי איך שאני רואה את זה אתה מתכוון לblower רק למים ..

יכול להיות מעניין מאוד , זה יחסוך לך הרבה כי לא יהיה צורך במשאבה חזקה , אני ממליץ לך להגדיל את שטח הפנים במרכז הבלוק.. שקעים לא יספיקו .

לדעתי כדיי לך לקחת איזה בלוק של swiftec האלה עם הפינים ותשתמש בו..

וכמו שאמרתי , הלחמות לא מעבירות חום בצורה טובה כל כך , תנסה ליצור גוש אחיד אם זה אפשרי

קניתי היום אלקטרודות כסף לריתוך של המערכת שלי , יש לי גם להביור אם תרצה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן , אני לא מבין בהלחמות ודברים טכניים מעשיים כי לא למדתי את זה אף פעם. אבל זה עושה רושם טוב.

לגבי הבלוק שלי , הזכרתי את האפשרות להדביק או להלחים עם בדיל חתיכות קצרות של חוטי כסף בקוטר 1מ"מ או משהו כזה.

אני כרגע מהרהר על יצירת משהו שיתרום לתנועה הסיבובית מעל פני המעבד, בשונה מעמודים רגילים, בעת השאיבה. אם כי במקרה של משפך זה לא מתאים כי כאן ההתזה היא העיקר.

אפשר לקנות דברים כאלה (חוט כסף) כאן בחיפה בחנות לצרכי תכשיטנות. יש כמובן גם בת"א.

האפשריות הטכניות שלי הן מוגבלות מאד. ניסור והלחמה בבית ועוד משהו, וחבר צורף שלא עובד עם כסף בכלל אבל יש לו מקדח.

ההדבקה יכולה להיות עם אפוקסי תרמי, או, במקרה של הכנפיים הדבקה רגילה כי הן לא מסתובבות ! במאוורר תנועת האוויר נווצרת מהמנוע וכאן מזרימת המים. הן מיועדות ליצור תנועה סיבובית טורבולנטית ובכך להגביר מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק רדיאטור , הוא עושה אותה פונקציה רק שהוא עומד בלחץ של 400 אטמוספירות השגתי אותו מאיזה חנות לחלפי מזגנים ביפו

אני לא בטוח כמה הוא מקרר אבל הוא מתאים לקומפרסור רבע כ"ס , קומפרסור כזה מיצר בערך 200 W אז זו הקירור שלו פחות או יותר אני מניח ...

בקשר לבלוק שלך , לפי מה שאמרת אתה מתבסס על התזה , ברגע שהבלוק יהיה מלא במים לא תיהיה התזה אומם אבל יהיה לך מן תנועת מים בסיבוב .. דומה לזו שאתה מסובב בכוס עם כפית (טורנדו) , אין לי מושג אם זה ישפר עד כדי כך תזרימה.. הזרקה בחורים קטנים תתן לך זרימה יותר חזקה

ד"א , תביא כמה של הרדיאטור שבנית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתפלא שעוד לא הבנת.

1.התזה בבלוק כשהכניסה במרכז והיניקה בפריפריה. תווצרתנועה סיבובית בפריפריה בגלל הכנפיים לכוון פית היניקה.

2.הזרמת מים מחורים בפריפריה בקומה השניה, לקומה הראשונה , דרך הכנפיים למרכז, יצור טורנדו במרכז ומעליו תהיה יניקה.

יניקה במרכז זו הדרך שנראית לי יותר כרגע. היא יוצרת בלוק מעוגל, קטן יותר מהאפשרות הראשונה. אבל דורשת שתי קומות.

גם יותר מסובך לבניה.

אין לי דיגיטלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...