איפה ניתן להשיג משככי כאבים לכאבים בינוניים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה ניתן להשיג משככי כאבים לכאבים בינוניים?

Cha0stAlker

Recommended Posts

אני גם מנסה להבין את סודות המשככי כאבים. בנתיים אם יש לי כאב ראש אני פשוט לוקח אופטלגין נוזלי והדבר הזה עובד מהר. הרופאה שלי אמרה שאיבופרופן לא מתאים כלכך לכאבי ראש כי הוא בעיקר נגד כאב דלקתי. פעם היה לי סינדרום גייאן ברה שזה כאבים בכל הגוף ואופטלגין שנתנו לי בבית חולים היה סבבה בשבילי (הייתי מקרה קל מאוד) בעוד שמישהו אחר בכה לקבל פירקוסט אבל לא נתנו לו. אחת הבעיות שיש עם אופיטיאם היא ההתמכרות - יכול לכאוב לך רק בגלל שהגוף מכור. פעם שברתי שוק מתחת לברך והיו לי כאבים חזקים חודשיים ולא ממש התחשק לי להפסיק עם משכחי כאבים. בסוף הייתי צריך להסתפק באקמול בערך אני לא יודע מה לקחתי אולי איבופרופן זה היה מזמן.באמת בפיזיותרפיה שמו לי מלח על הפצעים אבל זה עזר - צריך לפעמים לסבול.

לפי דעתי בפורום לא בהכרח תוכל לקבל עזרה לבחירת המשכח כאבים האידאלי . זה או רופא שמבין בזה או שתנסה ותבדוק מה עובד עליך הכי טוב. בכל מקרה אם אפשר עדיף לא לקחת משכחי כאבים אבל אין שום סיבה לסבול. הנזק לאיכות החיים יכול להיות משמעותי ואם יש לבן אדם ילדים שתלויים בו עדיף שיאפס את עצמו בכל דרך אבל לא יהרוג את עצמו בתהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תלוי איפה הכאב.

למשככים שונים יעילות שונה על סוגי כאב שונים, וחלק עובדים בשיטות אחרות שמשפיעות על מנגנונים שונים.

בעיקרון אין בעיה לקחת אקמול/אופטלגין מדי פעם.

תפקיד הכבד לסנן, והוא מסוגל(במידה מסויימת) לתקן את עצמו כל עוד לא מתעללים בו יותר מדי.

הבעיה היא בשימוש מופרז/ממושך, ו/או אצל אנשים שגם כך הכבד שלהם עבר התעללות במשך תקופה(גם אם הם לא מודעים אליה, כמו אלכוהול למשל).

נזק משמעותי לכבד יכול להגיע מהר מאוד כשמגזימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דבר שנקרא תורנות בית מרקחת. בכל עיר חייבים להיות בתי מרקחת שפתוחים בסופשבוע:

https://www.google.co.il/#bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&fp=e120350cb3cfe072&q=%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA%20%D7%91%D7%AA%D7%99%20%D7%9E%D7%A8%D7%A7%D7%97%D7%AA

כנראה שזאת התגובה שעזרה לי הכי הרבה.

קפצתי על רגל שמאל ונגעתי ברצפה מדי פעם עם הצד של רגל ימין לרופא המשפחה שלי, שלמזלי נמצא בניין אחד לידי. אמרתי לו שכואב לי ונורופן לא עוזר, נתן לי מרשם לטרמדול. סינג'רתי מישהו שיילך לסופר פארם, וזה הוריד את הכאב מ 4 - 5 ל 1 - 2. עכשיו כבר אין לי כלום חוץ מפצע שצריך לשטוף במים וסבון לפחות פעמיים ביום.

Art (8 בסולם הכאב)

הרשה לי לפקפק מעט באמינות מדידת הכאב שלך. למען הסר ספק, 10 = מה שהיית מרגיש אם היית מרגיש שעורפים לך את הראש, cluster headaches, אולי כאבי לידה (אבל אין לי שמץ). בעקרון, מודדים את זה ע"פ כמה זה פוגע בתפקוד היומיומי שלך, כש 10 = לא מסוגל לבצע פעולות יומיומיות כלל: כלומר, לא מסוגל לאכול, לשתות, ללכת, לעשות צרכים, אולי לשכב / לשבת בתנוחות מסויימות, להתקלח וכו'.

אתה מוזמן לקרוא כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לסולם הכאב, הסוג שהיה לי הוא שלא יכולתי לשבת/לשכב/לעמוד בלי כאב שמקרין לרגלים והרגשה כאילו כל החלק התחתון של הגב מפורק לגמרי וחוסר יכולת לבצע כל תנועה של כיפוף או ישור.

בגלל הרופא הורה על זריקת וולטרן שלא עזרה ואף גרמה לפריחה ועקב זה 3 גימלים + הפניה לייעוץ כדי לקבל ארקוקסיה, שהצבא עושה טרור כדי שלא אקבל אותה ואמשיך עם אתופן (שזול משמעותית מארקוקסיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סולם כאב הוא סובייקטיבי לחלוטין ולהתווכח עליו מטומטם באותה מידה כמו להתווכח לגבי צבע העור של חייזרים בגלקסיה השכנה, למה כי אף אחד לא יודע מה קורה שם באמת. בדיוק כמו שאף אחד לא יודע מה קורה בראש של מישהו אחר, 10 אצל מישו אחר יכול להיות בקלות 5 אצלי ו10 אצלי יכול להיות 4 אצל מישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סולם כאב הוא סובייקטיבי לחלוטין ולהתווכח עליו מטומטם באותה מידה כמו להתווכח לגבי צבע העור של חייזרים בגלקסיה השכנה, למה כי אף אחד לא יודע מה קורה שם באמת. בדיוק כמו שאף אחד לא יודע מה קורה בראש של מישהו אחר, 10 אצל מישו אחר יכול להיות בקלות 5 אצלי ו10 אצלי יכול להיות 4 אצל מישהו אחר.

צודק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית לוקח מרשם מרופא אזרחי וקונה לבד ודי. לי אישית ארקוקסיה לא עזרה כלל.

קרה לי מקרה מצחיק השבוע.

בשבועיים האחרונים העלתי מאמץ באופן משמעותי אחרי תקופה ארוכה של מנוחה יחסית.

ואיך לא... הכאבים ברגל מענישים אותי על המהלך.

הלכתי לקופת חולים וביקשתי משכך כאבים כדי שאוכל להמשיך לתפקד בזמן שהרגל הסוררת תתרגל למאמץ החדש.

הרופאה הנחמדה(יתברך שמה) הציעה לי אטופן או ארקוקסיה ולאחר מכן ניסתה לסגור על אטופן, אני מניח מכיוון שתרופה זאת זולה יותר מארקוקסיה.

בתגובה למצב דחפתי לכיוון ארקוקסיה בטענה שמדובר בתרופה יותר טובה.

תוך כדי, ולאחר מכן הרופאה(שאינה מכירה אותי כי עברתי דירה לעיר אחרת) עברה על ההיסטוריה הרפואית שלי וגילתה שאחרי הפציעה הוציאו לי מרשמים לפרקוסט.

לא יודע אם בגלל שהיא מעדיפה את עיקרון ההמשכיות והיעילות המוכחת או בגלל שפרקוסט זול יותר מארקוקסיה, או אולי בגלל שיותר קל במחשב להוציא מרשם חדש מתוך הרשימה ההיסטורית מלכתוב מרשם חדש, מצאתי עצמי מקבל מרשם לפרקוסט, תרופה שמלכתחילה אפילו לא חשבתי לבקש, כי מנסיון רופאי הקופה מנסים להימנע מלהוציא מרשמים לתרופות נרקוטיות עם נטיה כזאת או אחרת להתמכרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק לגמרי, והדבר נלקח בחשבון בשיח הדברים שלי איתה, מתוך נקודת המוצא שהכאבים הם במידה מסויימת דלקתיים, כמו כאבים כרונים רבים אחרים.

ולכאבים מסוג זה ארקוקסיה, כמו גם אטופן, די יעילים במהלך התקופה בה התרופה נלקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...