הבדל בקורסים בין הנדסת חשמל ומחשבים למדעי המחשב? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדל בקורסים בין הנדסת חשמל ומחשבים למדעי המחשב?

eetfuk

Recommended Posts

שלום, אני מתחיל ללמוד בשנה הקרובה האוניברסיטה העברית במסלול הנדסת חשמל ומחשבים.

בעיון בקורסים שמתי לב ללא מעט הבדלים בין המסלול הזה לבין מדי המחשב.

במקום אינפי א,ב , אלגברה לינארית, חדוא א,ב של מדעי המחשב, הקורסים בשנה הראשונה בהנדסת חשמל ומחשבים הם אלגברה לינארית לפיזיקאים, מתמטיקה שימושית א,ב וכו.. הקורס היחידי המשותף הוא בדידה.

מישהו יכול להבהיר לי מה ההבדל בין הקורסים האלה מבחינת הרמה? האם אינפי מקביל למתמטיקה שימושית?

אשמח אם מישהו יכול לתת לי קצת טיפים על מה הכי חשוב לחזור כדי להמנע מהשוק של השנה הראשונה. אני בן 30 אוטוטו גריאטרי, (יש לי פיזיקה,ששכחתי כמעט לחלוטין), ומתמטיקה 5 יחידות, ואני מורה פרטי למתמטיקה תיכונית, אבל אני יודע שזה חסר משמעות ורמת הידע שלי תהיה מכוסה ע"י המרצים בערך תוך שתי הרצאות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב בדר"כ עושים קורסי מתמטיקה עם מתמטיקאים, מה שאומר שאתה מכסה המון חומר תיאורטי והוכחות שלא תצטרך כנראה לעולם כשתעבוד באמת.

מהנדסים זוכים לעשות את הקורסים הקלים יותר (זה שהם קלים לא אומר שהם ברמה של תיכון, אבל קלים משמעותית משל המתמטיקאים) בהם אתה לומד שיטות ואלגוריתמים על דוגמאות מספריות - ולא מוכיח אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...
מדעי המחשב בדר"כ עושים קורסי מתמטיקה עם מתמטיקאים, מה שאומר שאתה מכסה המון חומר תיאורטי והוכחות שלא תצטרך כנראה לעולם כשתעבוד באמת.

מהנדסים זוכים לעשות את הקורסים הקלים יותר (זה שהם קלים לא אומר שהם ברמה של תיכון, אבל קלים משמעותית משל המתמטיקאים) בהם אתה לומד שיטות ואלגוריתמים על דוגמאות מספריות - ולא מוכיח אותם.

לא מדוייק. אני כרגע לומד בעברית. ההבדל בקורסים בין המסלולים נעשה מתוך כך שהמהנדסים לומדים בנוסף גם פיזיקה שם המתמטיקה עצמה נדרשת ברמה גבוהה בהרבה ממה שהמתמטיקאים לומדים בשנים ראשונה ואפילו שנייה, ולכן נאלצים לקחת קורסים אשר מעלים אותם לרמה זו. נכון שהקורסים הרבה יותר טכנים אך לא בהכרח יותר קלים ( בחלקם ממוצע דומה לאינפי 1/2). בנוסף לכך עושים קורס אינפי למדעים שידוע כקורס לא קל.

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...