שרפתי HD.. למה זה קרה? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרפתי HD.. למה זה קרה?

R_G

Recommended Posts

היי לכולם

כמה שאלות מתוך התעניינות

התגלגל אלי HD די ישן.. אין לו שום ערך מבחינתי, אבל רציתי לחבר אותו ולראות מה יש שם

המחשב שלי עצמו יחסית חדש..

טוב, אז ה-HD שלי (נקרא לו "החדש") מחובר בחיבור רגיל (SATA?) ואת הישן (נקרא לו "הישן") חיברתי בחיבור הישן שלו (IDE? הכבל העבה), חיברתי את הישן גם כן לספק והפעלתי את המחשב..

ה-HD הישן עושה רעש של עובד, הווינדוס עולה, וכותב לי שהוא מזהה כונן חדש.. אבל לא ראיתי אותו בשום מקום..

1. למה לא ראיתי אותו בעצם?

טוב, סגרתי את המחשב, נכנסתי לביוס - הוא מופיע שם. טוב.. אמרתי ננסה גישה אחרת - הגדרתי את המחשב שיעלה את ה-HD הישן ראשון.. המחשב עלה, עלה המסך של הווינדוס שעל הHD הישן.. אבל בפועל עלה הווינדוס 7 וה-HD החדש, ושוב לא רואה את ה-HD הישן..

טוב... הניסיון האחרון שלי היה לנתק את ה-HD החדש ולחבר רק את הישן. עשיתי את זה, הדלקתי את המחשב.. ה-HD הפסיק לעשות רעשים של עובד, ריח שרוף והמחשב עובד אבל אין לו מאיפה לעלות את המע' הפעלה.. אז מניח ששרפתי את ה-HD..

2. למה הוא נשרף, בעצם? מה עשיתי לא בסדר?

3. בהערכה גסה - אם הוא נשרף - הוא מת לגמרי או שיש סיכוי להציל? שוב, אין לי באמת חשיבות לחומר שעליו, אבל אולי יש שם דברים שיהיה נחמד להציל, אם זה אפשרי.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אינני יודע, אך כנראה כיוון שכבר היה תקול.

2. לא ניתן ע"פ תיאור בלבד לדעת מה הוא הגורם, אך יש לשער כי הדיסק כנראה היה במצב "suicide-ready" עוד בטרם הגיע אליך, אם אכן כך התנהג בעת שחיברתהו. בכל מקרה, עוד כמה דברים שיכלו להביא לשריפת הדיסק שאני מצליח להעלות על דעתי:

א. ספק קלוקל (מאוד לא סביר, היה צפוי לראות סימנים לכך זמן רב קודם, הכוללים פגיעה בשאר רכיבי המחשב.)

ב. קצר במעגל המודפס של הדיסק (האלקטרוניקה שלמטה), כתוצאה מבלאי ולכלוך (לא סביר, אך יכול לקרות), או קצר באשמתך: באם הנחת את הדיסק על משטח מתכתי ללא בידוד, או על מים רחמנא לצלן, יתכן ובכך נגרם קצר רצחני ללוח.

בכל מקרה, רק אתה תוכל לאמת או לשלול את האופציות הללו.

3. לא ניתן לדעת מבלי לראות את אשר נשרף. סביר כי אם תוכל להשיג לוח מודפס מדיסק אשר זהה לחלוטין לדיסק שבידיך, תוכל להחליף את התקול בחדש ולצפות לראות את הדיסק פועל (במידה והוא לא מקולקל גם מבפנים בנוסף). כשאני אומר זהה, אני מתכוון לזהה ממש, עד רמת המק"ט וסדרת היצור. כל שינוי קטן עשוי לחבל במאמציך סופית - וליצרנית הפתרונים.

זה הליך מסוכן במקצת, אך אם המידע בפנים חשוב לך ואתה מוכן להשקיע קצת מאמץ ועבודה, כמו גם קניית כונן זהה, יתכן מאוד שתוכל לחלץ משם את המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו

עכשיו כשאני חושב על זה... אם מה שאתה אומר הוא נכון.. אז כנראה זאת אשמתי ויצאתי דביל

הכבלים היו קצרים מדי, אז הנחתי את הארד דיסק, ללא בידוד, על איפה שיושב המאורר של המעבד - שהוא מתכתי

יכול להיות שזה מה שגרם לו למוות בטרם עת?

חייב להגיד שגם לא חשבתי על זה וגם בכלל לא ידעתי שזאת יכולה להיות איזושהי בעיה..

(אבל היי, לפחות למדתי את זה על הארד דיסק שלא אכפת לי ממנו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחת את הדיסק על ההיטסינק של המעבד? זה בהחלט יכול לגרום לקצר קטלני. נו, ככה לומדים. :)

וקח בחשבון שכל הרכיבים המוזרים האלה בתחתית הדיסק לא נמצאים שם ליופי - הם מעבירים חשמל, ובצורה מאוד מסויימת שהוגדרה להם. להפעיל את הדיסק כך שיש מגע בין כמה רכיבים למשטח מוליך, זה כמו שינוי אקראי בתכנון המעגל החשמלי, אבל בצורה בלתי מבוקרת לחלוטין. זה מה שנקרא "קצר" בעגה היומיומית. וזה יכול להביא לשריפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...