שומע רק שני ערוצים דרך כבל אופטי (SPDIF) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שומע רק שני ערוצים דרך כבל אופטי (SPDIF)

cyberX

Recommended Posts

כבל אופטי מחובר מהמחשב לרסיבר שאליו מחוברים בתצורת 5.1. חיפשתי על זה ואני חושב שהבנתי "למה" זה קורה... למרות שאני לא בטוח. בכל מקרה השאלה היא "מה" עושים כדי לפתור את זה ולשמוע 5.1/7.1 בסרטים ומשחקים, ואולי אפילו במוזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה SPDIF און בורד, סיכוי קלוש שהוא תומך DD או DTS, ולכן תהיה תקוע עם סטריאו, במקרה הנל מומלץ להשתמש ביציאות אנלוגיות ולהגדיר אותן בהתאם, אם אין לך מספיק יציאות [נדיר?] יש אינספור כרטיסי 5.1 ואפילו 7.1 אנלוגיים בעשר דולר. דיל קסטרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1, SPDIF לא משנה OB או לא, מעביר 5.1 DTS או DD. לגבי שמיעת 5.1 אז כמו שנאמר רק תוכן 5.1 יישמע ככה, מוסיקה "רגילה" תשמע רק סטריאו, משחקים ניתן אם זה נתמך במשחק. אני בד"כ מיישם DSP כמו 6CH STEREO במגבר על כדי לשמוע מרחבי. לגבי אצלך ספציפית, הייתי מתקין מדיה פלייר קלאסיק, מקנפג את הOUTPUT שלו לPASSTHROUGH ובודק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התוכן הוא DTS\DD אז אין בעיה להעביר אותו כמו שהוא "passthrough" אבל אז מן הסתם הוא צריך מפענח או רסיבר שתומך באותם פורמטים - יודע לקבל את האות הדיגיטלי ולהמיר אותו לאנלוגי 5.1 .

ברמת העקרון מה שהיה פותר לו את העניין זה מקודד "encoder" של Dolby Digital Live - DDL .

אבל כלל לא בטוח שהכרטיס קול שלו תומך.

בגלל זה אמרתי שחבל על המאמץ ושיחבר באנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעצלתי לצטט, התכוונתי לענות באופן ישיר לדבריו של J.Dog-Christ .

הבלבול הוא בין DD ו DTS (שכמובן נתמכים ע"י הרסיבר) לבין המקודדים שלהם בזמן-אמת מהמחשב (שנקראים Dolby Digital Live ו DTS Connect) - ואלו מסוגלים להעביר סאונד רב-ערוצי אל הרסיבר שלו.

כלומר כל הסאונד של המחשב יעבור לרסיבר כ DD\DTS 5.1 , בין אם מדובר בסרט,משחק או מוזיקה סטריאו..

דרך אגב, אם יש לו כרטיס קול משולב עם צ'יפ של REALTEK אז יש איזה דרייבר שמאפשר DDL מכל מקור.

נקרא X-FI MOD , אפשר לחפש בגוגל עוד פרטים . מצאתי כאן קישור מתורגם מספרדית:

http://goo.gl/rHQuCb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LQDForce ממש מעניין אותי מאיפה צץ למוחך הרעיון שאני לא יודע מה אני עושה? ואם הייתי רוצה לחבר אנאלוגי במקום למצוא פתרון עם האופטי הייתי עושה את זה במקום לפתוח דיון. בכל מקרה, המפרט שלי אמור להיות רשום בצד אבל אם לא ראיתם אז הלוח הוא GA-H77-D3H . אני אשמח אם יש איזהשהו דרייבר או תוכנה שפשוט מסדרת את זה, כי אני מאמין שהבעיה היא מהאות שיוצא מהמחשב. (וagent__smith , כן התכוונתי לסטריאו מכל הערוצים במקרה של מוזיקה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה את הדרייבר הזה

https://skydrive.live.com/?cid=6D9572C7052312C2&id=6D9572C7052312C2%21218#cid=6D9572C7052312C2&id=6D9572C7052312C2%21234

תיצור נקודת שחזור לפני שאתה מתעסק עם זה.. אם זה עובד, נסה להכנס להגדרות התקני שמע ולחפש ב "רמקולים" או SPDIF את Dolby Digital Live (ברשימה של פורמט ברירת מחדל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב:

תוריד את הדריוור מהדף של לוח האם שלך:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4141#dl

הדריוור מגיע עם תוכנת ניהול קטנה לכרטיס קול.

בתוכנה הזו תסמן DTS ביציאה של SPDIF.

במגבר:

תלחץ על SIGNAL SELECT עד שתגיע ל-AUTO.

במצב זה, ברגע שהוא יזהה אות DTS יפיע לך כיתוב 'DTS' על המסך של המגבר.

לגבי סטריאו,

יש שתי אפשרויות שיעניינו אותך במצב זה. תלחץ על ADV. SURR.

אם אתה רואה סרט עם פס קול סטריאו קרוב לוודאי שתרצה לבחור במצב EXPANDED

למוזיקה 6-STEREO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע האתר המפגר שלהם רושם לי Website is not responding. This issue has been recorded and will be processed soon. Please try again later. בכל מקרה אם זה הדרייבר של VIA ניסיתי כבר 3 פעמים לעדכן אותו... גם מהאתר של גיגהבייט. לא ראיתי שם אופציה ל-DTS ביציאה של הSPDIF . וכן הבעיה היא שלא נדלקת נורת DTS (או DOLBY DIGITAL) ברסיבר... זתומרת שהבעיה במחשב (כנראה דרייבר?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...