MSCS על ESXi5 מבוסס אחסון NetApp - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MSCS על ESXi5 מבוסס אחסון NetApp

davidcohen

Recommended Posts

היי,

יש לי בעיה ביצירת SQL Server 2008 Failover Cluser על שרתי ESXi5 בתצורה של Cluster Across Box.

הבעיה שלי היא בשלב של הקצאת הדיסק המשותפים. אני עובד עם FC של Netapp. קראתי במדריך שימוש של Snap Drive שכשיוצרים את ה RDM-ים לVM-ים ב MSCS צריך ליצור את ה RDM ידנית ולא דרך Snap Drive כמו במסמך של vmware ל mscs.

ייצרתי את ה RDM וקישרתי אותו לשני ה vm-ים אבל כשאני פותח את ה SnapDrive הוא לא רואה שם את הדיסק (* חשוב להדגיש שאני כן רואה את הדיסק ב disk management). כשאני מנסה לעשות Connect ל lun אני מקבל הודעה שה Lun כבר ממופה לigroup וצריך להוריד לו את המיפוי.

אני כן מצליח ליצור דיסק דרך ה SnapDrive (עשיתי רק בשביל הבדיקה).

אני צריך את ה Snap Drive כי בסופו ל דבר התכנון הוא לקחת Snapshot-ים עם SnapManager ...

מישה יכול לעזור ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, במסמך של נטאפ רשום להגדיר ידנית, ובמסמך של VMWARE רשום דרך סנפדרייב? וזה אל עובד ידנית וכן עובד לך דרך הSNAPDRIVE?

אם יש לך שני מקורות רשמיים שאומרים הפוך פשוט תעבוד אם זה שעובד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסחתי טוב.

במסמך של SNapDrive נטאפ אומרים ליצור את ה RDM ידנית ולא דרך SnapDrive (כמו התהליך שמתואר במסמך של vmware) ...

מצאתי את זה בינתיים אבל עוד לא ניסיתי:

https://forums.netapp.com/thread/32567

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. לא הצלחתי.

אסביר את עצמי יותר מפורט.

המטרה שלי היא ליצור MSCS על גבי תשתית וירטואלית של מערך שרתי ESXi 5. מכונת האחסון החיצוני היא NetApp ואני עובד ב FCP. כחלק מהיכולות של NetApp אני רוצה לעשות שימוש ב Snap Manager כדי לגבות את ה DB-ים. בשביל להשתמש ב Snap Manager קודם כל אני צריך שהאחסון החיצוני שלי ינוהל ע"י Snap Drive.

מהמסך של Snap Drive הבנתי שאת ה LUN לא יוצרים דרך ה Snap Drive על השרת אלא ידנית. (במסמך יש הפנייה למסמך של vmware בשביל פירוט התהליך. בלי קשר לvendor האחסון)

במסמך של vmware אחת הדרישות היא שה Virtual Device Node של ה RDM אותו מקצים למכונה יהיה על SCSI Controller שונה מהHD הראשון של כונן c:\ בהתאמה בשני הvm-ים .

לדוגמא SCSI 1:0 (דיסק 0 על קונטרולר 1).

כשאני יוצר את ה RDM ידנית כמו שמתואר במסמך של vmware הכל עובד ואני יכול לראות את ה LUN בממשק ה Disk Managment. הבעיה כאן היא שה SnapDrive לא מזהה את הLUN ...

אני מצליח ליצור את ה LUN דרך ה SnapDrive ישירות אבל אני נשאר בבעיה שהHD לא יושב על SCSI Controller שונה מהראשון.

(אם אני עורך את ה HD לאחר היצירה ומשנה את ה SCSI Contoller ל 1:0 ה SnapDrive לא מזהה את הדיסק)

מה לעשות ?

ניסיתי ליצור את ה LUN דרך SnapDrive ואז לעשות Disconnect ולעבוד עם ה LUN שיצרתי כמו שמתואר במסמך של vmware אבל גם הפעם. הRDM עבד וניתן לראות את הHD בDisk Managment אבל לא ב SnapDrive.

כשאני מנסה לעשות Connect Disk אני נתקל בשגיאה שה LUN ממופה כבר ויש להסיר את המיפוי אבל מטבע הדברים כדי לקשר LUN כ RDM הוא חייב להיות ממופה לשרתי ה ESXi.

רעיונות ?

copy.pngfavicon.icofavicon.icofavicon.icourl.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...