שיחות שלום - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיחות שלום

yigael_o

Recommended Posts

למישהו יש תשובה לשאלה בפוסט הראשון שלי? למה אנחנו מדברים עם מישהו בצד השני שהוא פשוט לא רלוונטי וכל הסכם שיחתום עליו (נניח אפילו שהוא מתכוון שהחתימה שלו תחזיק) פשוט תיפול בכל בית דין בינלאומי כי השלטון שלו לא חוקי אפילו לפי החוקים שהם חוקקו בעצמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ארט. לפי הדת היהודית מותר לשאת יותר מאישה אחת ולמעשה ללא הגבלה.

אתה טועה.

קיים, אבל בקושי בקושי.

אגב, ברוך ג'מילי (כן כן, זה ששמו כתוב בשער הגיא ובתחתית הסיר של הגששים) הוא דוגמא ליהודי שהיה נשוי לשתי נשים (ובניגוד להוראת רבנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חוקי מדינה שאוסרים ריבוי נשים והם גוברים על כל דבר

מעבר לכך יש חרמות שהיו מקובלות בעיקר ביהדות אשכנז שלא היו תקפות ליהודי ספרד ותימן

אבל כעיקרון היהדות לא אוסרת ריבוי נשים.

מהמלך ביקשו שלא ירבה נשים (וגם סוסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריבוי נשים לא קיים ביהדות כבר 1000 שנה.

וגם לפני כן לא היה מדובר במשהו נפוץ.

ריבוי נשים יוצר בעיה דמוגרפית בתנאים רגילים.

בגלל טבעו הכובש והמתרחב של האיסלם, ריבוי נשים היה מאוד מאוד נפוץ במהלך ההיסטוריה.

בכלל במדינות ערב מלחמת שבטים היתה נהוגה לאורך כל ההיסטוריה, וגברים נהרגו על בסיס קבוע במלחמות פנים אם לא במלחמות חוץ.

העובדה שריבוי נשים הוא חלק כל כך אינטגרלי באיסלם עד היום רק מוכיח את טבעו האלים שאיפשר במשך 1500 שנה לריבוי נשים להמשיך להתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חוקי מדינה שאוסרים ריבוי נשים והם גוברים על כל דבר

מעבר לכך יש חרמות שהיו מקובלות בעיקר ביהדות אשכנז שלא היו תקפות ליהודי ספרד ותימן

אבל כעיקרון היהדות לא אוסרת ריבוי נשים.

מהמלך ביקשו שלא ירבה נשים (וגם סוסים)

אחדד את זה:היהדות רואה בריבוי נשים "רע הכרחי" וממליצה להימנע מזה (זה נלמד מכך שהפרשה על אסירות מלחמה ובן סורר ומורה צמודות). בנוסף, כל המקרים שאני מכיר של ריבוי נשים בתנ"ך הם שליליים (אברהם יעקב וחנה עולים לי לראש).

זה לדעתי גם הסיבה שזה נפסק בשלב מסויים וזה נפסק למרות שאין שום הגבלת נשים ביהדות בניגוד לאיסלאם שלא ראה בריבוי נשים בעייה בכלל ויש הגבלת נשים. (אני חושב שזה הסיבה למה זה נמשך במדינות האיסלאם, לא בגלל מלחמות שבטיות או משהו כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנסיון להגביל את כמות הנשים שגבר יכול לשאת באיסלם היא עדות לנסיון ליצור שוויון בין מוסלמים, כמו גם עדות לכך שלאיסלם היה עודף נשים לחלק ולקחת.

יש לך מושג כמה גברים נהרגו ע"י האיסלם ב1400 שנות כיבוש? וכמה נשים שועבדו לו?

האיסלם התחיל מחבורת שודדי דרכים שבזזה שיירות משא, והמשיך לתקיפת וכיבוש כפרים וערים, גיוס לוחמים חדשים מבין המנוצחים(שהתאסלמו והפכו לעבדי אללה שמצטרפים למסורת הכיבוש והבזיזה), ולצבאות מאכלים כנחילי ארבה מוחקים את כל מה שבדרכם עד שנתקלו בהתנגדות של אימפריות גדולות אחרות.

1500 שנה של כיבושים ומלחמות שסופם בשטח פי 3-5 גדול מאירופה.

islam%20map.gif

רוב המוסלמים כיום הם צאצאי עמים שנכבשו, נשים שנאנסו, ועבדים שנמכרו.

שבתורם הפכו להיות דוגמה קלאסית למעגל אלימות בו הקורבן הופך להיות המתעלל.

בכל יום נרצחים יותר אנשים בשם האיסלם מכל סיבה אחרת בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל יום נרצחים יותר אנשים בשם האיסלם מכל סיבה אחרת בעולם.

אין לנו שום דרך מהמנה לדעת כמה אנשים באמת נרצחים מדי שנה בשם האסלאם כי אין לאף אחד נתונים מדוייקים מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחדד את זה:היהדות רואה בריבוי נשים "רע הכרחי" וממליצה להימנע מזה (זה נלמד מכך שהפרשה על אסירות מלחמה ובן סורר ומורה צמודות). בנוסף, כל המקרים שאני מכיר של ריבוי נשים בתנ"ך הם שליליים (אברהם יעקב וחנה עולים לי לראש).

אז שלמה המלך לא היה יהודי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שאתה מזכיר את שלמה המלך.

למרות שהזרם המרכזי ביהדות מנסה להציג אותו כמלך חכם וצדיק, העובדות מציירות תמונה קצת אחרת.

הוא היה רודן שחי בפאר וראווה שאין שני לה בכל ההיסטוריה של היהודים לפניו ואחריו.

הוא העביד את עמו כדי לבנות ארמונות פאר, גבה מיסים גבוהים כדי לממן זאת, נשא נשים גויות מכל רחבי העולם, הקים להם במות לאליליהן, חיסל את כל מי שהעיז להתנגד ולבקר אותו, שינה חוקים ומצוות כראות עיניו.

אין מה לומר, השתן עלה לו לראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שאתה מזכיר את שלמה המלך.

למרות שהזרם המרכזי ביהדות מנסה להציג אותו כמלך חכם וצדיק, העובדות מציירות תמונה קצת אחרת.

הוא היה רודן שחי בפאר וראווה שאין שני לה בכל ההיסטוריה של היהודים לפניו ואחריו.

הוא העביד את עמו כדי לבנות ארמונות פאר, גבה מיסים גבוהים כדי לממן זאת, נשא נשים גויות מכל רחבי העולם, הקים להם במות לאליליהן, חיסל את כל מי שהעיז להתנגד ולבקר אותו, שינה חוקים ומצוות כראות עיניו.

אין מה לומר, השתן עלה לו לראש.

זה נכון ולא נכון.

לפי פשט התנ"ך (אין דרך אחרת לפרש את זה, זה פשוט מה שכתוב) שלמה היה "החכם מכל אדם" שהיה אדם כ"כ טוב כשאלוקים הציע לו לבקש מה שירצה ביקש חוכמה לשפוט את העם.

בשלב מסויים באמת חלה הידרדרות שלו שבו הוא שבר את חוקי ה"אל ירבה לו" (נשים,כסף) ובסוף הוא חטא בעבודה זרה ועל הכל הוא נענש בכך שהמלכות פולגה ל1000 שנה.

אין שום ספק ששלמה בהתחלה היה צדיק, הוויכוח הוא מה קרה לו אח"כ (שבו יש זרם מאוד גדול שטוען ש"שלמה לא חטא" כלומר: יש לו נסיבות מקילות וזה לא בדיוק מה שזה נראה).

אז שלמה המלך לא היה יהודי?

אתה מחזק את הנקודה שלי, שלמה היה עוד מקרה של ריבוי נשים בתורה שבו זה גרם אך ורק לצרות (אלימלך, העונש על דוד וכ"ו).

ברור שהוא היה יהודי, התורה התירה ריבוי נשים, אבל זה לא אומר שזה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...