"שלום, החלטנו שאתה כבר לא נשיא" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"שלום, החלטנו שאתה כבר לא נשיא"

Cha0stAlker

Recommended Posts

דווקא אני לא הייתי מקבל את זה ברוח טובה, כי זה נותן לגיטימציה לצבא לנהל אותך. ברגע שהצבא רואה שמנסים לקפל אותו הוא מיד יסלק את הגורם הבעייתי. מבחינתי זה בדיוק כמו דיקטטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לא ברור לי איך זה קורה מבחינה מעשית. כלומר, על פניו מורסי נבחר בצורה דמוקרטית. הבוחרים נתנו לו את הכח. הוא לא השתלט על המדינה בצורה דיקטטורית, ולכן לא ניתן להדיח אותו בצורה דיקטטורית? בפועל, כנראה שלא השיטה משנה, אלא האנשים.

גנץ לא יכל להכריז לפתע כי ביבי מודח. איך זה אפשרי, מבחינת הסמכויות של גנרל הצבא, במצרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גנץ לא יכל להכריז לפתע כי ביבי מודח. איך זה אפשרי, מבחינת הסמכויות של גנרל הצבא, במצרים?

נראה לי שאתה קצת מפספס את הנקודה.

ה"גנץ" שלהם לא "הכריז לפתע" שה"ביבי" שלהם מודח, היתה שם הפיכה צבאית - אלימה - שבסופה הגיעה ההצהרה הזאת.

זה לא שיש איזה סעיף בחוקה הדמוקרטית שמאפשר לרמטכ"ל להדיח את הנשיא...... :rolleyes:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך בדיוק היתה המהפיכה הקודמת.

רק שהמעבר מדיקטטורה למדינה דמוקרטית ע"י ממשלת האחים המוסלמים שחבריה כולל הנשיא איסלמיסטים קיצונים בעלי אינטליגנציה נמוכה, שרואים בזה הזדמנות להפוך את מצרים למטה האחים המוסלמים, היא לא הדרך הנכונה שתוביל למצרים דמוקרטית וחופשית.

טוב מאוד שהצבא התערב בעקבות דרישת העם.

עכשיו יש להם הזדמנות אמיתית להקים בסיס מוצק למדינה חופשית ודמוקרטית, מבלי שהאחים המוסלמים יהרסו לגמרי את כל האפשרויות לכך.

הבעיה היא שהאיסלמיסטים שהם אחוז לא קטן מהאוכלוסיה לא יתנו לזה לעבור בשקט.

המאבק האמיתי על החופש של מצרים עוד לא התחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה קצת מפספס את הנקודה.

ה"גנץ" שלהם לא "הכריז לפתע" שה"ביבי" שלהם מודח, היתה שם הפיכה צבאית - אלימה - שבסופה הגיעה ההצהרה הזאת.

זה לא שיש איזה סעיף בחוקה הדמוקרטית שמאפשר לרמטכ"ל להדיח את הנשיא...... :rolleyes:

עד לא מזמן זה היה המצב בטורקיה. מוקדם מדי לנתח אם זה טוב או רע. המצב שם כל כך נפיץ שאי אפשר לדעת מה ילד יום.

מעניין אותי איפה זהבהלה גלאון שבמצע שלה היה כתוב שמורסי הוא זה שיקבע במשא ומתן עם הפלסטינים. מעניין מה יש לה לומר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שקרה במצרים די דומה למה שמתרחש כאן

החלק החרדי שלהם מתייצב בקלפי ומגיע ל-100% הצבעה ואילו החלק היותר חילוני לא מצביע ומגיע לאחוזים נמוכים בקלפי.

לכן במוסדות השלטון יש רוב לאיסלמיסטים, אבל זה לא שיעורם באוכלוסיה לכן לא מצליחים לממש את החוקה ואז כשהחלק היותר חילוני מתעורר יש מהפכה.

אבל כמובן שזה יכול להדרדר למלחמת אזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...