צריך עזרה - המלצות על מפרט שקיבלתי למחשב ביתי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה - המלצות על מפרט שקיבלתי למחשב ביתי

moishi86

Recommended Posts

שלום,

זו הצעה שקיבלתי מטכנאי מחשבים.

השימוש הוא ביתי - , מסמכים וכו'.

האם יש צורך במעבד I3 או שאפשר להשאר עם המעבד הזה? (הבדל של 250 שקלים)

האם המחיר עוד ירד בהרבה אם אקח הארדיסק של 500 GB? (אין לי צורך גם בגודל הזה..)

האם זו הצעה שווה?

הרכיבים טובים?

צריך להחליף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי ההבדל במחירי דיסק של טרה ושל חצי טרה הם לא גדולים, משהו כמו 100 שקל, ככה שלא הייתי ממהר לשנמך.

המעבד (נקרא pentium G2020 ולא i G2020 כמו שהתחמן כתב) אמור להיות חזק למטרות שכתבת. אין לך צורך בכרטיס מסך נורמלי.

מה שכן, הלוח הוא די מיושן (צ'יפסט לא עדכני) ומגיע לך, אלא אם כן הפרשי המחירים רציניים, לקבל לוח עם ערכת שבבים עדכנית יותר כמו B75. אמנם לשימושים שלך הלוח כביכול יספיק, אתה לא צריך להיות זה שמפרק סטוקים ישנים שהטכנאי נתקע איתם, ומקבל נחותה.

כמו כן לא מצוינים דגמי הזכרונות והדיסק, תקווה שלא יתקעו אותך עם רכיבים מיושנים.

בנוסף, וזה חשוב מאוד, לא מצויין ספק ומארז. אמנם מערכת כזו לא צריכה הרבה אוורור, וספק גנרי יוכל אולי להחזיק אותה בלי לגרום לנזקף אך לא הייתי לוקח את הסיכון הזה.

אני חושב שהמחיר סביר, אך הייתי בודק אם אפשר לקבל בחנות משהו משתלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בעד לוח חדיש יותר סדרה 7 כמו B75, מארז פחות חשוב פה אבל כן הייתי בודק להוסיף 100-200 ש"ח על חשבון הארד דיסק שתקבל קטן יותר לספק איכותי יותר ואמין יותר כי אם הספק גנרי ולא איכותי הוא יכול למות מהר יותר ולקחת איתו חלק או 2.

בכל מקרה הצעה שהיא בסדר בהתחשב שיש פה מישהו שמביא לך את המחשב הביתה ויש לך טכנאי פרטי ולא חנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום מערכת חדשה בלי פירוט הספק שרוב הסיכויים שג'נרי ומסוכן לא כדאית לרכישה.

אופציה עדיפה שכוללת מפרט מלא עם מארז ספק בסיסיים אך סבירים באיכותם ולא עלומי שם,

מסך גדול יותר ועדכני הכולל רזולוצית 1080P, ולוח עדכני ומפוצ'ר יותר.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Ivy Bridge Dual-Core Pentium G2020 2.9Ghz 3MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪263

קירור למעבד:

Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W

כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D2V for 1155 Sata3/USB3.0

כמות: 1 - מחיר: ₪305

מארז:

באנדל תקציבי - Gigabyte Luxo X140 + FSP 350W HCN - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪310

זיכרון:

Crucial 4GB DDR3 1600Mhz 1.5V CL11 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪146

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪338

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪110

מסך:

SAMSUNG LS122A100N LED 21.5 5ms

כמות: 1 - מחיר: ₪619

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪2135

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2093 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/4b78d5va

מה שאולי ניתן לחסוך בימים אלו זה הכונן האופטי, אם תרצה בתוספת מחיר ללכת על מסך

איכותי וגדול יותר אפשר לשקול את המסך הזה:

http://www.tms.co.il/product/10845

עם כל הכבוד לטכנאי המחשבים השכונתי, ספק אם הוא יכול לעמוד בקו המחירים וההיצע של חנויות

מקצועיות וזולות. לגבי האחריות והשירות במידת הצורך קשה לומר כי זה כבר תלוי בו, מה שכן

אפשר לומר שמחנויות אלו תקבל שירות ראוי וטוב.

אני לא מדבר על החנות הנ"ל בלבד, ישנן מספר חנויות טובות ומומלצות בפורום, תוכל לפנות למדור

צרכנות למידע נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם.

במה עדיף מה שרוי. בנה על מה שקיבלתי?

אם הבנתי נכון,

הדבר היחיד שלא בסדר זה הלוח אם?

ובכלל, שווה לשדרג למעבד I3 או שאין צורך בזה?

שלחתי מייל לטכנאי שאני מעוניין בB75 ומה לגבי הספק, דגם ההארדיסק ודגם הזיכרון.

אותי למדו שצריך שיהיה לך מישהו מוכר שאתה סומך עליו במחשבים,

והטכנאי הזה עונה לי על הדרישות,

כי כל השכונה כאן כבר עובדת איתו למעלה מ15 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט של רוי נותן לך מארז וספק לא גנריים, דהיינו- איוורור יותר טוב, ואספקת חשמל יציבה ואמינה יותר, שמתפרשת כתוחלת חיים ארוכה יותר של החלקים. במפרט של רוי יש מסך עדיף, עדיף ובכללי מפרט טוב יותר בשביל המחיר שאתה משלם. זה שאנחנו יודעים את דגמי החלקים זה גם טוב, הרי הטכנאי לא מציין דגם ספציפי בכדי שיוכל להשתמש ב"מה שיש" או מה שיותר זול לו באותו רגע. בכל זאת הוא לא חנות, יש לו מלאי מצומצם יותר.

אין לך שום סיבה לשדרג ל-i3, g יהיה מעל ומעבר לשימושיך.

עכשיו, אני לא סומך על טכנאים שהם גם סוחרים. אם אתה סומך על הטכנאי שלך, על הכיפאק. אני אישית הייתי מעדיף ללכת ולקנות מחנות אמינה, אבל זו זכותך. לקנות מהטכנאי. רק שים לב שהדיל שהוא מציע פחות משתלם מזה של החנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לשכונה שלך, מי שהידע שלו במחשבים נרחב יותר מהאדם הממוצע סביר שלא ישתמש בשירותיו של

הטכנאי השכונתי.

בכל מקרה, דגם הזכרון לא קריטי, כל עוד מדובר בכמות הזכרון הרשומה. מהם הספק\מארז\קשיח שמיועדים למערכת

הם חשובים מאוד. מאחר וכנראה אין לך ידע מספק במחשבים, תבדוק שאתה מקבל בדיוק את הרכיבים שהוא יתחייב

בפניך שתקבל, מאחר ומרבית הרכיבים במפרט מגיעים ללא אריזה על מנת להוזיל את המחיר לצרכן שזה תקין, ושהמערכת

תיהיה מורכבת יהיה לך קשה לדעת אם מדובר בחומרה חדשה מהשקית או אחת משומשת. תנסה לבקש את אריזת

הלוח, המארז, הספק, והמסך שאמורים להגיע באריזה מלאה (יכול להיות שהספק לא).

לגבי אחריות, השירות ומצב המוצרים שתקבל אני לא יודע ולכן לא אומר לגבי זה דבר, אבל תהיה בטוח שאתה הולך

לשלם יותר, וזה מכוון שגם הטכנאי צריך להרוויח משהו וזה ברור שהוא לא יכול להתחרות במחירי החנות. סביר שהוא

קונה בעצמו את הרכיבים מהחנות. אם אתה מעוניין לרכוש ממנו כי אתה סומך עליו, הייתי מציע את הדבר הבא - קיבלת

מפרט בסיסי ומאוזן שיעשה את העבודה לדרישות, תציג לו את המפרט, תבקש הצעת מחיר למפרט הזה בדיוק, אלו רכיבים

שניתן למצוא בכל מקום, אם ישנם שינויים מהותיים תעלה אותם לפה לקבלת חוות דעת. אם תידרש לשלם 200~300 שקלים

נוספים על המפרט הנ"ל בעבור העבודה, תשלם אותם. זה עדיף מהאלטרנטיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שתעדיף לשנמך את המעבד ל-G2020 ובכסף הזה לשדרג לספק כוח קצת יותר נורמלי. זה בריא למערכת להחזיק ספק איכותי (והגולדן טייגר למיניהם לא הכי איכותיים ממה שזכור לי).

כמו כן, אולי תעדיף לוח קצת פחות מפוצ'ר, לחסוך עוד גרוש פה או אגורה שם... בעצם, ממה שאני זוכר את ההיצע בKSP, יהיה קשה למצוא לוח עדכני פחות מפוצ'ר... ואני חושב שלא יהיה חיסכון משמעותי. אז קבל ביטול. :)

מארז- לא מספיק מכיר :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול ל-TMS יש מוניטין טוב בהרבה פה בפורום. ל-KSP יצא שם רע, ביחוד סניף רשל"צ. לעומת זאת אני קונה ב-KSP סניף נהריה, ותמיד קיבלתי עד כה יחס טוב ובלי בעיות. ב-TMS לא יצא לי לקנות, אבל הם זולים יותר לרוב, ובד"כ עם מלאי קטן יותר של דגמים.

לי אישית ההצעה של רוי נראית טובה יותר, עם ספק איכותי יותר וכונן שלמיטב זכרוני הוא אמין יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...