עזרה:מצב XMP בביוס - בהגדרת זיכרונות (תקולים...?!)...?! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה:מצב XMP בביוס - בהגדרת זיכרונות (תקולים...?!)...?!

.Joseph M

Recommended Posts

היי,

לוח אם:ASUS P8Z68-V PRO.

זיכרונות:(8GB (2*4GB

CROSAIR DOMINATOR PLATINUM 1600MHZ.

מעבד:CORE i5-2500k.

יש לי 2 סלוטים של זיכרונות,מסוג זה חדשים.כאשר על הלוח אם שלי,בסה"כ 4 סלוטים לזיכרונות.

זאת אומרת,ששני סלוטים מלאים ושניים ריקים.בדקתי וזיכרונות אילו תואמים ללוח אם שלי (Z68).

האם מצב XMP בהגדרת זיכרונות בביוס,מצריך את זה שכל 4 הסלוטים של הזיכרון - יהיו מלאים,כלומר על כולם יהיו מורכבים זיכרונות?

*כי כאשר אני מרכיב את הזיכרונות על 2 סלוטים,ובודק אותם בעזרת Memtest:כעבור 20דק' בערך,מתחת לשורה הראשונה של תוצאות הבדיקה,שבה כתוב בפינה הימנית PASS+ERROR וכו'...ERROR נשאר=0.!

...אבל מתחת לשורה זו (הראשונה של תוצאות הבדיקה) - מופיעות איזה 7 שורות נוספות,שבהן כן מוזכרת המילה ERROR מ"ס פעמים,במ"ס שורות (כמעט בכולן),משהו עם המילים HIGHEST+LOWEST משמאל והERROR מימין,הבדיקה נעצרת ובשורה אחת (לפני האחרונה) אף מופיעים מספרים רצים קדימה ואחורה.!

האם זה אומר,שזיכרונות אילו,חדשים ד"א=תקולים?

מה בעצם אומרות 7 השורות,שבהן מוזכרת מ"ס פעמים המילה ERROR+מ"ס רצים קדימה ואחורה...?!

תודה רבה מאוד מראש לעוזרים:xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזיכרונות הקודמים שלי (CROSAIR XMS 1600MHZ)אין,ולא היתה הבעיה הזו.הם עדיין אצלי,ולאחר שהסרתי את הDOMINATOR וחיברתי מחדש את הXMS - לא היתה שום בעיה.

במה בדיוק הבעיה/תקלה?,האם זה אומר בוודאות,שהסטיקים של הDOMINATOR החדשים תקולים,לאור מה שציינתי למעלה,ו/או שזה משהו בהגדרות של הביוס?

שוב תודה רבה מראש לעוזרים:xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה מה כתוב במסך בדיקת הMEMTEST?,ציינתי בבירור,שעם הזיכרונות הקודמים שלי

(CROSAIR XMS 1600MHZ),הכל פועל באופן תקין לחלוטין.

האם זה אומר,אחרי כל המידע שמסרתי,שהזיכרונות החדשים שקניתי

(CROSAIR DOMINATOR PLATINUM 8GB 2*4GB 1600MHZ),תקולים בוודאות?

מבקש תשובה ממביני ענין/מומחים ו/או ממנהלי הפורום בבקשה.

תודה רבה מאוד מאוד מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן כבר שאלתי מלכתחילה:אם מצב זה יכול להיגרם עקב הגדרות לא נכונות (כולל תיזמונים) בביוס.!

הזיכרונות הקודמים שלי CL7+פועלים על 1.65V,החדשים:CL8+פועלים על 1.5V.!

לוח האם שלי כמו,שכבר ציינתי:ASUS P8Z68-V PRO.

הגירסא הכי עדכנית לביוס בלוח אם זה,כבר מעודכנת (3603) אצלי.

האם מצב XMP,לא משנה ומתאים באופן אוטומטי את כל ההגדרות לזיכרונות?!

כיצד אני מגדיר באופן נכון (אם זו בכלל הבעיה),בביוס של זה,את התזמונים ושאר כל ההגדרות,שקשורות בזיכרונות?!

שוב תודה רבה מאוד מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה תחתונה:

אם כשאני מתקין את הזיכרונות הקודמים שלי,הכל בסדר,והולך חלק - וכשאני מתקין את הזיכרונות החדשים,ובודק אותם בMEMTEST,ומקבל הודעות שגיאה - אז מתוך היגיון=הזיכרונות החדשים תקולים,לא...?!

או שיכולים להיות עוד גורמים/סיבות לתקלה/בעיה זו:מהם יכולים להיות (הפעם מתוך ידע וניסיון)...?!

שוב תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...