כניסה לתחום ה- IT - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כניסה לתחום ה- IT

themannnn

Recommended Posts

שלום לכולם

אני בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה והחלטתי לשנות כיוון. דרך משרד התעסוקה נרשמתי וסיימתי קורס ניהול ותקשורת.

כיוון שאין לי ניסיון בתחום אלא רק לאחרונה סיימתי את הקורס אני לא ממש יודע איך לשכתב את קורות החיים שלי בצורה טובה, חוץ מלרשום שאני בעל תעודת mcsa...

בתור מומחים ומעסיקים פוטנציאלים רציתי לדעת אם יש אפשרות לייפות את העובדה שאני חסר ניסיון? יש טעם לפרט את ההסמכות שמרכיבות את התעודה?

אשמח לעזרה

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסמכה הזאת לא שווה כלום בלי נסיון. תתחיל ממשהו זוטר בתחום ותראה לאיזה כיוון אתה מתקדם ומה אתה אוהב.

נכון ולא נכון.

יש לא מעט עבודות בתחום שרוצים עובדים עם חלב על השפתיים - כאלה שהם יכולים לעצב אותם בכל דרך שיחפצו, כאלה שיעשו הרבה בשביל ללמוד ובשביל לצבור ניסיון. גם חברות גדולות לפעמים פועלות בדרכים האלה.

הבעיה מתחילה כאשר על כל משרה כזאת, שלא דרוש לה ניסיון, באים כמות לא מבוטלת של אנשים. נכון, הניסיון שיש לחלקם, ויש להם, הוא לטובתם, אך הוא לא חובה.

למה? כי תאר לך שזה עם הניסיון רוצה משכורת X שלא עונה על הדרישות, והאחר רוצה חברה, והאחר רוצה פנסיה מהחודש הראשון ועוד ועוד.

כן, ניסיון זה תמיד טוב, תמיד מועיל ותמיד יעיל - אבל זה לא אומר שצריך לוותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכותב הפוסט: כבעל ניסיון בתחום לא מעט שנים, אני התחלתי בתור HelpDesk טכני. לאחר מכן, עברתי להיות SysAdmin בחברת סטארטאפ וכיום אני עובד בתחום התשתיות.

כשהתחלתי לעבוד במוקד ה HelpDesk אפילו לא עשיתי עדיין את הקורס של ה MCITP. התקבלתי על סמך ידע אישי בלבד.

רק כשעברתי להיות SysAdmin הייתי בתחילת הקורס (MCITP)

אם להגיד לך שהקורס פתח לי את הדלת? כן ולא.

היה לי לא מעט ידע לפניי שהגעתי לקורס, וכשהחלתי לחפש עבודה בתור SysAdmin לא באמת היה איכפת למקומות אם עשיתי קורס כזה או אחר.

איכפת להם מהידע.

איך הקורס אבל כן עזר לי? כשהם שמעו שאני לומד MCITP והתחלתי "לחרטט" :-) אותם אילו נושאים אנחנו בדיוק לומדים בקורס ומה אחנו הולכים ללמוד בעתיד, זה היה נשמע שאני בחור רציני ורוצה ללמוד ולהתפתח והם נתנו לי את הצ'אנס. כמובן שהיה לי ידע, אחרת לא היו מקבלים אותי.

ובסופו של יום, צריך מזל. צריך ליפול במקום הנכון, עם המנהל הנכון שיש לו רצון לפתח ו"לגדל" אנשים שמגיעים בלי הרבה ידע לתפקיד זוטר, אבל עם הרבה מוטיבציה ללמוד.

מאוד חשוב שמגיעים לראיון עבודה, לקבל את רושם הראשוני מי הולך להיות אחראי עלייך.

והדבר הכי חשוב בתחום ה IT זה להכיר המון טכנולוגיות.

בנימה אישית, אני הייתי ממליץ לך ללמוד כמה נושאים בצורה עצמאית, אפילו רק בשביל שיהיה לך איזשהו ידע בסיסי, זה יוכל לתת לך את כרטיס הכניסה שלך למקום עבודה טוב.

אני הייתי ממליץ לבנאדם כמוך בלי ניסיון להתחיל להכיר את תחום הוירטואליזיה : Vmware.

הייתי יכול גם להמליץ לך על KVM,Open Stuck ו Hyper-V אבל בשביל בנאדם בלי ניסיון שגם לא מכיר לינוקס, הייתי לומד VMWARE.

אין כיום כמעט אף חברה בינונית ומעלה שלא מתעסקת עם שרתים וירטואליים וספציפית עובדת עם Vmware.

תלמד את הבסיס, זה ממש יעזור לך.

הייתי לומד גם הגדרות בסיסות של סוויטצ'ים. תלמד את ה CCNA הבסיסי של סיסקו. זה גם יוכל ממש לקדם אותך בצורה טובה.

כיום כול הסוויצ'ים גם בין אם הם של סיסקו או כל חברה אחרת, משתמשים בSyntax כמעט אחד לאחד של סיסקו.

התחום האחרון שהוא ממש קריטי כיום הוא תחום ה Storage.

מי שמבין Storage לעומק, יודע לנהל, מכיר סטורג'ים של לא מעט חברות כמו : EMC,IBM,,HITACHI,NETAPP

עבודתו כמעט מובטחת. זה אבל בשלב הרבה יותר מאוחר.

בקיצור, תחום ה IT זהו תחום ענק ענק ענק, אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות.

הכול תלוי בך בסופו של דבר.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק עליך - הרבה חברות לא משתמשות בסיסקו, והרבה מהם גם לא משתמשים בוירטואליזציה או ב-VMWARE.

כל חברה משתמשת במה שמתאים לה.

מצחיק אותי שמכל התחום לא הזכרת לשנייה אחד מה שכל חברה משתמש, בצורה כזאת או אחרת - טרמינל (בין אם בצורת או מקומית).

באשר לתחום התשתיות - אני ממש לא רואה את זה כיותר מניהול - אלה שווה ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה כיום אם אתה משתמש בסיסקו,ג'וניפר,QLOGIC,BNT.BROCADE.

או כל דבר אחר, הבסיס הוא אותו בסיס. אולי יש טכנולוגיות קצת שונות.

אם אתה מבין ויודע איך לנהל סוויצ' של סיסקו ומבין את התיאורה, אתה תדע לנהל כל סוויצ' אחר.

אני לא יודע במה אתה עוסק בתחום שלך, מבחינתי כשאני אומר שאני מתעסק בתחום התשתיות זה אומר שאני מתעסק בכמעט כל תחום שהוא קשר לעולם ה IT. בין אם זה Networking, storage, storage replication,,Blade Centers והרשימה עוד ארוכה. ובעצם מתן פתרון לכול תשתית או חומרה, לא משנה איך תקרא לזה שחברה צריכה.

תבין, יש פה בארץ בעיה שאומרים שמישהו מנהל , זה יכול להיות שהוא בכלל נותן תמיכה טכנית לאנשים ואחראי על פתיחה וסגירה של משתמשים, אז קוראים לו מנהל .

ומנהל יכול להיות מישהו שמתעסק עם כול ה IT בחברה, כלומר, שרתים, ציוד תקשורת, סטורג'ים, פיירוול ועוד.

יש בעיה של שם התפקיד והמיתוג שלו.

הגדרת התפקיד לא משנה, משנה מה שאתה עושה בפועל ומה הידע שלך.

אל תשווה תחום אחד לשני אם אתה לא יודע מה בפועל עושים.

והגדרת התפקיד שלי היא Systems Integrator אם זה מעניין אותך.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אם לחברה יש יותר מ 30-40 שרתים והיא גדלה וגדלה,

לא משתלם לה לקנות כול פעם שרת פיזי, היא כנראה תשתמש באיזשהי וירטואליזציה בשביל לחסוך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שכחת לציין דבר אחד - לא משנה במה אתה מתעסק, אם החברה שלך היא כל כך גדולה, היא לעולם לא תסתמך על דעה של אדם אחד, ולעולם לא תגיד "איש IT מבין בהכל". הם יחפשו אנשים שמתמחים בדברים ספציפים - אחד בציודי תקשורת, אחד בשרתים מיקרוסופטים, אחד באיחסון וכו' וכו'.

באשר לשרתים וירטואלים - אל תשכח ששרת וירטואלי בסופו של יום מסתמך על חומרה של שרת קיים - ואם הוא לא מספיק חזק, אז גם השרת הוירטואלי לא יהיה מספיק חזק.

באשר למנהל - הסיבה, שלדעתי, העבודה שלו יותר חשובה - היא שלרוב אנשי תשתיות הם פריילנסרים שעושים עבודה - גם אם גרועה, בסופו של יום נופלת על מנהלי הרשת להתמודד איתה.

לכן אפשר לראות כיום יותר ויותר חברות שמעדיפות לקבל שירות מחברות שמתמחות בנושא ולא מאנשים ספציפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם אם החברה גדולה, יהיה בנאדם שמתעסק רק עם נטוורקינג, סטורג', סיסטם, DBA, אבטחת מידע, גיבויים ועוד ועוד.

יש חברות שהן כול כך גדולות שהן מחזיקות בנאדם שמתעסק כל היום רק עם Exchange ו LYNC של או בנאדם שאחראי רק על TSM או netbackup או כל מערכת גיבויים אחרת שיש ועם זה הוא מתעסק כל היום. עד לרמה הזאת אפשר להגיע.

אבל כיום הרבה אנשי סיסטם מתעסקים עם שלל נושאים שמצריכים ידע אפילו שיש בנאדם אחר שאחראי על נושא כזה או אחר בחברה.

וכמובן שיש המון מקרים שאפילו שיש שרתי Hypervisor, יצטרכו להשתמש בשרתים פיזיים לשלל מערכות ייעודיות בגלל שהן דורשות שרתים חזקים.

הכול תלוי בצורך של החברה בסופו של יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...