שאלה שאולי לא קשורה לפה אבל אתם בטח יכולים לעזור - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שאולי לא קשורה לפה אבל אתם בטח יכולים לעזור

nerrow12

Recommended Posts

היי חברים,

אני מראש מצטער שאני כותב כאן,ועוד משם משתמש אנונימי - אני יודע שזה לא המקום הנכון.

אבל בגלל שאני בפורומים כאן מגיל 15 אני יודע שיש כאן אנשים הרבה יותר מבוגרים ממני ועם המון ידע וניסיון.

אז ככה,

אני חייל בן 21 שמשתחרר עוד 5 חודשים.

התחתנתי לפני חודשיים(כן כן - צעירוס שכמוני) וכרגע עומדת בפניי דילמה קשה.

בתפקידי בצבא אני מתכנת,ויש לי עוד ניסיון של 2-3 לפני הגיוס.

הייתי בטוח שככה אני אמשיך את דרכי גם לאחר הצבא - מתכנת פשוט בחברת הייטק.

חמי הוא יהלומן דיי מצליח בבורסה כבר 22 שנה, עצמאי בעל חברה שמתעסקת עם קניית יהלומים לא מלוטשים,מלטשת - ומוכרת.

לא מזמן יצא לנו לדבר ועלה הרעיון שאולי אחרי הצבא אני אצטרף אליו לעסק ואעזוב את המחשבים.

מאז אין לי יום ואין לילה,

מצד אחד יש לי את הידע והניסיון שרכשתי בצבא מה שייתן לי באזרחות משכורת של 10 אלף לפחות.

אבל - בגלל שהתחתנתי בגיל צעיר אין לי את היכולת לגור אצל ההורים ולחסוך את רוב המשכורות שלי לקניית בית כמו שתכננתי.

מצד שני יש לי פה עולם חדש שנפתח בפניי,עולם שבו אם מצב היהלומים יהיה קצת יותר טוב מעכשיו,הרווח יהיה אלפי דולרים בחודש.

אבל אני יודע וגם חמי יודע שמצב היהלומים כרגע בעולם ובמיוחד בישראל אינו במצב טוב,ואפילו גרוע.ואף אחד לא יודע אם המצב ישתפר.

יש לציין שלפחות שנה - שנתיים אני אהיה ללא משכורת כי הוא צריך ללמד אותי את עסקי היהלומים - אני לא יודע דבר וחצי דבר.

אני אשמח לשמוע לעצתכם,או אפילו אם אתם מבינים או יודעים דברים שאני לא - בשמחה.

תודה רבה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד יש לי את הידע והניסיון שרכשתי בצבא מה שייתן לי באזרחות משכורת של 10 אלף לפחות.

אבל - בגלל שהתחתנתי בגיל צעיר אין לי את היכולת לגור אצל ההורים ולחסוך את רוב המשכורות שלי לקניית בית כמו שתכננתי.

עם נסיון של מתכנת מהצבא אפשר להרוויח הרבה יותר מזה - אלא אם התכוונת עשרת אלפים נטו (בעצם, גם יותר מזה אתה יכול להרוויח). בכסף הזה אתה יכול גם לשכור דירה (בהנחה שגם אשתך עובדת) וגם לחסוך לקניית דירה תוך פחות מ-10 שנים. אתה יכול גם לעבוד בהייטק שנתיים כדי לחסוך כסף ואז ללכת ללמוד את תחום היהלומנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אוהב את זה, אתה יכול למצוא עבודה בשכר כזה שיספיק לך לשכור דירה, לשלם חשבונות ולחיות ברווחה. כמובן שעם הניסיון והזמן להתקדם.

עסק היהלומים כמו כל עסק, הוא בעל סיכון גבוה. אתה בכלל לא מכיר כרגע את התחום, אתה מציין שהוא נמצא במצב לא טוב (ומי הבטיח כי ישתפר?)

אז לא נראה בכלל שיש סיבה לזנוח את התחום שלך ועוד לכזה שאתה בכלל לא הולך להרוויח בו בשנתיים הקרובות (WTF?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדעה של גיל. בינתיים תעבוד במה שמכניס כסף. אם בעתיד המצב ישתפר, תקשול לעשות הסבה מקצועית.

אני כשהייתי בגיל שלך ולמעשה, גם עכשיו לא מרוויח 10K נקי בחודש אז אתה במצב טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנים הטובים חמי הרוויח 100 אלף דולר בחודש ( לפחות ככה הוא טוען,אבל בהתחשב במה שיש לו - דיי הגיוני )

ובזמנים פחות טובים הוא מרוויח בין 15- 20 אולף דולר

זה מאוד קורץ לי הסכומים האלה,ואני גם אוהב להיות "איש עסקים" עם המון טיסות לחו"ל וכו

אולי אני חולם יותר מדי שגם אני אהיה כמוהו - אבל יש לי הזדמנות.

אני באמת לא יודע כבר מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שתלך עם חמך בהנחה שזה באמת מה שמרוויח והוא לא חי על אשראי (בור ללא תחתית)

גם אם בשלב מאוחר תחזור לתכנות אז אולי לא תגיע למקסום כמו שיכולת אם היית מתחיל , אבל אם תרוויח כמו שהוא מרוויח אז תוכל לפצות על זה

הזדמנויות כאלה לא יגיעו לך כל יום וכמה שמרוויחים טוב בתכנות , אם חמך אמיתי במה שהוא אומר עדיף שתלך על הכסף ולא על הבנייה האיטית .

כל מה שכתבת הכי חשוב זה "אבל יש לי הזדמנות" - עדיף לך לקחת אותה עכשיו שאתה צעיר וזה עוד יחסית "קל" לטעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...