קניית מוזיקה בפורמט דיגיטלי - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מוזיקה בפורמט דיגיטלי

karpazi0

Recommended Posts

עד כה קניתי (כן, קניתי.... אני מרובע) את המוזיקה שלי בוואלה מוזיקה בפורמט שהוא איכותי מספיק לפחות בשבילי. כעת משנסגר השירות, איפה עוד ניתן לקנות ללא DRM? חשבתי כבר לקנות מאמאזון אבל הם לא ירימו גבה כשאשלם באשראי ישראלי בינליאומי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא קונה מוזיקה ב-FLAC? לא כל האתרים מציעים את האיכות הזו, אבל אני פשוט לא קונה מאלה שלא מציעים.

כלומר, FLAC אפשר תמיד להמיר ל- או כל פורמט אחר ללא פגיעה באיכות, אבל הפוך מן הסתם לא אפשרי. אם אתה כבר קונה , אז לפחות תקבל אותה באיכות של הפורמט הפיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המוזיקה שלי מקורית. בפורמטים החדשים ובקידוד שהוא מעל 192KBPS לא שומעים הבדל, גם במערכות של כמה אלפים. התנהול מול FLAC, הפעלתו והמקום שהוא דורש, פשוט לא שווים את המאמץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים. אתה לא מרגיש הבדל בין לנגן מדיסק מקורי לעומת ה-mp3?

הנפח הוא באמת בעייתי, במיוחד אם יש לך ספרייה ענקית כמו שלי. אפשר להעביר לדיסקים, אבל זה לא פתרון מושלם. בכל אופן, ניהול? כל נגן נורמלי מנגן FLAC והעבודה איתו היא ככל פורמט אחר. לא נדרש בכלל מאמץ מיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכת שיש לי כיום במחשב ובמערכת בכמה-אלפים-טובים-שיכולה-להקפיץ-שלושה-ביניינים-אשר-נמצאת-בסלון

ניתן לשמוע הבדלים רק עד 192 KPBS. במידה והקידוד טוב (vbr -v.o) אין הבדלים.

לא יודע מה הולך במערכות מקצועות בסטודיו וכדומה.. אני מדבר על הבית.

האוסף שלי בMP3 הוא בערך 45 ג'גה. לשמור הכל בפלאק יקפיץ לי את גודל האוסף פי 3 ל-5.

לא רואה שום צורך בכך.

אני משתמש ב-winamp lite בגירסא מ-2010 ובגירסא מ-2012. שתיהן לא תומכות בflac

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פעם הייתי משתמש ב-winamp, אז אני זוכר שהוא תומך. אולי הלייט לא. v0 דרך אגב זה בממוצע יותר מ-192kbps.

אני מניח שכל העניין הזה הוא די סובייקטיבי ולרוב האנשים לא ישנה. אני די אודיופיל וכן מבדיל בין ל-flac, במיוחד באוזניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם ווינאמפ עוד מסוף גירסה 1. עברת על כולם ולמעשה, קראתי את *כל* השינויים שהם הכניסו בקוד. אלא אם כן אתה משתמש בפלאגין מיוחד, אין תמיכה בסיסית בפלאק בלייט.

אכן, לרוב v0 זה ישב בין 200 ל-280.

אני אגב מעדיף vbr על פני cbr 320. לדעתי הקידוד "נקי" יותר

התחלתי את האוסף שלי מ-128-192. משם עליתי ל-192 מנדטורי. לאחר מכן כשהתבגרתי וכסף נהפך לדבר נגיש יותר. הרוב הוחלף בפלאק/wave (גם כך הטעם המוזיקלי שלי השתנה) ואני חושב שבשש השנים האחרונות התחלתי לעבור בחזרה ל-. גם פה התחלתי מפורמטים חופשיים של מעל ל-320, לאחר מכן 320 ולבסוף vbr

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

alac מגיע בתבנית של m4a

עד כמה שאני שונא את , הכיום, סביר להניח שזה הקידוד הכי טוב שקיים בשוק.

במקרה הצורך, תמיד תוכל לקודד מחדש לmp3 (עם איבוד מינימלי של איכות שמע, לרוב, לא תשמע הבדל)

- - - נערך: - - -

cbr - constant bit rate

קידוד ישן יחסית

vbr varieant bit rate

קידוד ישן גם אך קיבל הרבה עידכונים ושינויים עם השנים. כיום תחת lame 3.98 יש דיון בלתי נגמר מי מהשניים ברמות הגבוהות יותר טוב.

על פניו לגודל מסוים של קובץ, ה-vbr יהיה יותר טוב כי הוא יותר קומפקטי (קטעים פשוטים ושקטים מקודדים בביטרייט נמוך יותר, קטעים מסובכים יותר מקודד עד 320 ביטרייט.

הcbr מקודד הכל, גם קטעים שלא דורשים זאת לביט רייט נתון נגיד 128, 192 וכו'.

לכן לכל ביט רייט עד 320 ה-vbr יותר טוב.

מ-320 מתחילה הבעיה. מצד אחד cbr תמיד על 320 לכן אין חשש שהקידוד יפקשש ולכן יכולים להיות קטעים ש-cbr יהיה בהכרח טוב יותר.

להריץ בדיקות "מקצעוית" בגבהים הללו היא בעייתית ולכן מסתמכים על שמע.

אם נעזוב לרגע את כל אלה שכביכול יכולים לה בדיל בין ביטרייט לקידוד על פי שמע בלבד (הספרות המדעית סותרת זאת אבל בסופו של עניין זה דבר מאוד סוביקטיבי)

הדרך היחידה להבדיל בין קידוד טוב יותר לפחות טוב זה על פי כמות הפיקשושים בשירים. מכיוון שיש אין סוף שירים ואי אפשר לעבור כל שיר ושיר. אין דרך אבסולוטית להחליט איזה קידוד טוב יותר.

מנסיון אישי, לרוב שמתי לב שכש cbr מפקשש אתה מקבל שיר שיהיה שונה מהתחלה ועד הסוף מהמשמעות המקורית שלו. כאשר vbr מפקשש, לרוב זה יהיה איזה מכת תוף או צליל ספיציפי שנעלם ברגע מסוים. בהיאמר זאת, המיקרים הללו נדירים מאוד. ובכל קידוד תמצא שירים שנשמעים יותר טוב בקידוד אחד על פני השני.

מכאן זה הולך ומסתבך כי vbr עצמו מחולק לדרגות v0-v9 כאשר ככל שהמספר נמוך יותר כך הקידוד איכותי כאשר v0-v3 נחשבים לאיכותיים מאוד. אבבבבלללל

נרשמו מצבים ש v0 היה פחות טוב מv2.

לטעמי זה הולך כך: abr<cbr 320< v0

אבל יהיו כאלה (ורבים) שלא יסכימו איתי

זה על קצה המזלג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...