25% עומס על המעבד. לא ברור לי איפה צוואר הבקבוק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

25% עומס על המעבד. לא ברור לי איפה צוואר הבקבוק

yonikl

Recommended Posts

שלום,

**לא בטוח שזהו הפורום הנכון - תקנו אותי אם כך המצב ולאן להעביר. תודה.

תוכנה משתמשת רק ב-25% מיכולת המעבד. לא ברור לי איפה צוואר הבקבוק.

נתקלתי בתופעה בפעולות שונות. אתן דוגמה ספציפית:

מדובר בפעולה של קריאת קובץ טקסט ועיבודו לקובץ שמע mp3.

לא משנה באיזו תוכנה ספציפית מדובר (בכוונה לא מצויין), זו התופעה עצמה שמעניינת אותי.

גודל קובץ הטקסט הוא 250~ KB, והגודל הסופי של קובץ השמע הוא בסביבות 80~ MB, כשזמן התהליך הוא 30+ דק' (!!).

המערכת שלי:

Asus P5QPL-AM (sata 2), Intel Q8200, Kingston 2*1GB 800, Intel 510 120GB SSD, Windows 8 32bit.

אני מודע לכך שהמערכת לא חזקה וחדישה במיוחד, אבל לשימוש יומיומי רגיל מספיקה בהחלט.

- בהתחשב בגדלי קבצי המקור והתוצר, לא נראה לי שהבעיה היא הכונן הקשיח, מה גם שלפי task manager עומס השימוש על הכונן הוא בסביבות ה-0%.

- זיכרון הראם גם הוא לא זריז במיוחד - 800Mhz, אבל שוב, בהתחשב בגודל הקטן של הקבצים, אני בספק אם הוא מהווה הגבלה (הנפח עצמו לא מגביל - 40% +/- בשימוש).

אני לא מכיר דרך לנטר את השימוש ב-bandwith של הראם אל ה-NB/מעבד - אשמח לדעת אם יש דרך כזו כדי לאבחן (חיפשתי, לא מצאתי - בספק אם יש).

- השימוש במעבד הוא 25% כמו שאמרתי - 25% מכל אחת מארבע הליבות, לא 100% מליבה בודדת והשאר במנוחה (שוב, לפי ה-task manager).

אני לא רואה שהתהליך תופס את כל רוחב הפס/יכולת של אף רכיב כלשהו - לא מבין איפה צוואר הבקבוק!

קובץ התוצר קטן כל כך (לא מכיל מידע מסובך גם ככה) שנראה לי שאורך התהליך צריך להיות פחות מ-5 דק'.

אז זהו - זה המצב.

אשמח לתגובות, להסבר למה זה קורה, ובעיקר אם אפשר לעקוף את המגבלה הזו!

יום עצמאות שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אור, אבל אני לא בטוח - כמו שרשמתי:

- השימוש במעבד הוא 25% כמו שאמרתי - 25% מכל אחת מארבע הליבות, לא 100% מליבה בודדת והשאר במנוחה (שוב, לפי ה-task manager).

אם כל 4 הליבות עובדות, אפילו אם רק ב-25%, זה לא אומר שהתוכנה כן יודעת להשתמש ביותר מליבה אחת?

אם אני טועה אשמח כמובן שתתקן אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שזה קשור לתוכנה,לא צריכה להיות הגבלה וכמו שרואים אין צווארי בקבוק (כאן בכול אופן).

יכול להיות שהתכנה משתמשת בכרטיס הגרפי והוא המגביל...

תריץ GPU-Z ובכרטיסיה השנייה ניתן לראות את השימוש בכרטיס הגרפי.

איזה כרטיס מסך יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אור - התוכנה לא משתמשת בכרטיס הגרפי (gigabyte 9600gt) לפי GPU-Z וגם לפי process explorer.

ניר - הקלטתי את מסך הגרפים של התהליך. הפיקים הגבוהים הם בסביבות 5MB, והשאר סביבות 1MB מינוס. אני לא יודע על אילו input/output מדובר... (RAM? HDD? CPU?)

tmpusr - תודה, גם אני מתחיל לחשוב שכך המצב... כנראה התוכנה יודעת להשתמש רק בליבה אחת, והשימוש קופץ כל הזמן בין הליבות כך שנראה שכל הליבות משתתפות ב-process. (?)

I-O%20%2B%20GPU.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה עובד. לדוגמא בהרבה משחקים ללא הגבלת FPS, אתה מצפה שהכ. מסך או שהמעבד יהיו על 100% שימוש והשני ביניהם יוגבל, אבל זה לא עובד ככה. שניהם יכולים לפעול על 60% לדוגמא אצלי בBF3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נראה שהתוכנה יודעת להשתמש רק בליבה אחת כמו שאמרו לפני

כדי לוודא - תסתכל על לשונית THREAD בחלון של בפרוסס

אתה תראה שם מס' ת'רדים אבל כנראה רק אחד יראה לצריכת CPU

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...