מחשב חלקי לגיימינג ועבודה עד 5000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חלקי לגיימינג ועבודה עד 5000 ש"ח

Guy950

Recommended Posts

שלום,, פשוט אצטט מהנושא הראשי את הדרישות ואח"כ אפרט מה שרלוונטי.

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000 ש"ח, התקציב הוא 4500 ש"ח עם התגמשות עד ל5000 ש"ח.

2. מה שימושי המחשב:

בראשית ובראשונה המחשב מיועד לגיימינג, המשחקים הקבועים הם BF3 וCOD:OP2. כמובן שאפשר להוסיף את רוב המשחקים החדשים בשוק שהם SC2, Simcity 5 טומב ריידר וכו'. לא חסרים משחקים.

שנית, המחשב הוא גם לצורכי תכנות, ג'אווה, C++ וכדומה. (דברים אלה לא דורשים הרבה כוח עיבוד, רק הרבה זיכרון ראם)

3. האם יש צורך בציוד הקפי: לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט: ישנם כמה רכיבים שברשותי שאפשר לוותר במפרט:

כרטיס מסך - יש לי את HD6950 שנקנה באמצע שנת 2012 לאחר שהכרטיס הקודם נשרף (פעמיים). אם יש אפשרות להכניס בתקציב כרטיס יותר חזק מזה ולא תהיה חריגה אז אפשר להוסיף כרטיס מסך.

אין צורך בכוננים קשיחים, לפני כחמישה חודשים רכשתי כונן SSD של intel וכונן 1TB של WD מהסדרה השחורה. שני אלו יספקו את כל האחסון הנדרש. הם כמובן בעלי חיבור SATA 3 ככה שרצוי שללוח אם יהיו יציאות SATA 3.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5-6. לא ממש משנה לי, יש לי לוח בקרה חיצוני לשליטה בRPM, אז אני שולט במאווררים.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? מתוכנן OC קל, לא משהו אקסטרים.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך במערכת הפעלה, ואני מתכוון להרכיב את המפרט בעצמי אז אין צורך בהרכבה. רק שיהיה משלוח של הרכיבים לבית.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? לא, רק שיהיה משלוח ואנחנו מסודרים.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? עדיף שיהיו יציאות SATA 3 בשביל הכוננים הקשיחים, בנוסף לזה אשמח אם תהיה אפשרות לשני אבל אם זה יהיה 8x לכל חיבור אז אפשר לוותר. בסופו של דבר המחשב יהיה מחובר ל4 מסכים, אני מעדיף שהביצועים יהיו כמה שיותר מקסימלים.

בנוסף לכך, החדר שלי לוהט בקיץ, ולא תמיד המזגן עובד. אשמח אם יסדרו טוב למעבד. כרגע יש לי מים שעושה את העבודה, אבל זה סיפור מהטוסיק עכשיו להתאים לתושבת חדשה.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אשמח להשאיר את הדלת הזאתי פתוחה, כן.

אם מעניין מישהו, למרות שאני לוקח רכיבים מהמחשב הישן, אני כן מעוניין במארז חדש, ועדיף שיהיה נוח להרכיב בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה מעט סדר בדברים ואז נמשיך הלאה.

-לטובת OC קל שהשיפור ביצועי יהיה זניח כדאי לוותר על הרעיון מכיוון שמדובר בתוספת של מאות שקלים ומערכת

מותאמת כזו תיהיה מותאמת ל-OC הרבה יותר מקל.

אפשר ללכת על לוח עם ערכת שבבים Z77 ומעבד ללא המכפלה פתוחה עם מעט איכותי מהסטוק לטובת העניין

ולחסוך כמה שקלים אבל זה יהיה רעיון מטומטם למדי, עדיף פשוט לוותר על האפשרות. או לשלם ולעשות, או לחסוך ולא לעשות.

-ההבדל שבין רוחב פס X8X8 לבין X16X16 הוא זניח לחלוטין, גם ההבדל בין X16X4 הוא לרוב לא בשמיים.

-רזולוציית המסכים שברשותך? שאתה אומר 4 מסכים אתה מתכנן לשחק על כולם?, אני מניח שזה לא אפשרי מיכוון

שצריך מסך מכרזי ככה שזה או שלושה או חמישה, אז על שלושה אתה הולך לשחק?

בחירת הרכיבים וכרטיס המסך מאוד תלוי בכמות המסכים שיחוברו בזמן משחק, אם מדובר בחיבור מספר מסכים

ישתווספו לרזולוציה עצומה צריך לבחון את הדברים במספר גישות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הOC, אתה כנראה צודק. אני לא מתכוון לעשות מעבר לקל אז אם יש מעבד ולוח אם שיתנו ביצועים יציבים מבלי שיהיה צורך בOC אז זה בהחלט יקל את העניינים.

עניין המסכים הוא קצת מסובך.

באופן קבוע מחוברים שני מסכים (אחד ברזולוציה של 1920x1080 והשני 1440x900) שאלו המסכים הפעילים. הם לא יוצרים יחד רזולוציה רחבה. מחוברת בנוסף טלוויזיה שגם לה יש רזולוציה 1920x1080, היא משמשת בעיקר לסרטים (לא 3D).

המסך הרביעי הוא טלוויזיה מתוכננת להוספה בדירה שתחובר למחשב עם חוט ארוך. כנראה שהיא תצורף הרבה מאוחר כי לדעתי זה רעיון טיפשי להעביר חוט לכל אורך הדירה.

בזמן המשחק יופעלו בעיקר שני מסכים. לפני כן היה לי את הכרטיס HD4870 בעל 1GB . אחרי שנה וחצי הכרטיס קרס, לכן במסגרת האחריות קיבלתי כרטיס HD4870 חדש מהמפעל שגם הוא נפל בקרב אחרי כמה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך משחק עם שני מסכים יעבוד כראוי ועוד שאחד מהם ברזולוציה נמוכה, אני מניח שזה מיותר למדי.

לגבי הכרטיס, ה-6950 הוא לא כרטיס חלש ואם הוא מספק את הדרישות אז אתה יכול בכיף להשאיר אותו. אם אתה רוצה

ביצועים ללא פשרות אפשר לשלב כרטיס עוצמתי בתקציב.

אם רמת השקט אינה חשובה במיוחד אני לא רואה סיבה ללכת על קירור יקר ללא OC במיוחד בהיצע הבעייתי של TMS,

אם תעדיף בכל זאת יש מגוון קירורים רחב יותר במחיר שפוי ב-KSP וכ', משהו באיזור ה-100\120 שקלים יספיק.

אתה מרכיב את המערכת לבד אז בכלל אין בעיה.

אם נלך על מערכת גיימינג חזקה מאוד זה יראה כך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Quad-Core i5 3470 3.2Ghz 6MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪879

קירור למעבד:

Intel Original 1155 ליבת נחושת - עד 95W

כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪357

מארז:

בנאדל מארז TMS S1 מתקדם וספק כח Seasonic ECO 500W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪485

קירור למארז:

EVERCOOL Value Series 120mm

כמות: 1 - מחיר: ₪25

זיכרון:

Corsair 8Gb CMV8GX3M1A1600C11 CL11

כמות: 2 - מחיר: ₪299

כרטיס מסך:

SAPPHIRE 7970 3GB GDDR5 HDMI RETAIL - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1799

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪110

סה"כ: ₪4297

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4212 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/eqah2bp3

כולל כמות גדולה לבקשתך, וכרטיס עוצמתי שיהווה שידרוג ביצועי משמעותי מה-6950.

אם אתה חושב שכרטיס כזה מוגזם בשבילך תוכל ללכת על ה-7950 שחזק גם כן ב-1375 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי אם אני טועה, אבל לא ראיתי שהמלצת בנושא אחר דווקא על המעבד 3570K במקום ה3470K?

ולעניין הכרטיס אני אשאר עם הHD6950, לקפוץ מהדור הזה לדור 79xx לא באמת יהווה הבדל קריטי, אשמור את הכסף הזה כבר ל89xx.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-3570K הוא מעבד מכפלה פתוחה ל-OC, אם חוסכים את העניין אין סיבה לא ללכת על ה-3470 שמשתלם יותר.

בנוגע לכרטיס- אל תשווה בין הכרטיסים, מדובר בתוספת ביצועים משמעותית, במיוחד שה-7970 אוברקלוקר מעולה

ואפשר לקבל ביצועים אפילו טובים יותר.

יש עוד לא מעט זמן כידוע לי עד יציאת הדור הבא, אם הכרטיס שיש ברשותך מספק את הדרישות שלך תישאר איתו, אם

אתה לא מסופק אין ממש טעם לחכות, אתה יכול למכור את שלך על מנת להחזיר חלק מהעלות של הכרטיס החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שיצא הדור הבא של הכרטיסים יקח עוד זמן, מה גם שסדרת ה89XX בהתחלה בטח תהיה באיזור ה-3000 ש"ח.

בעזרת OC ל7970 תוכל להגיע לתוצאות אפילו יותר טובות מההשוואה שהבאתי מקודם.

הנה השוואה בין הכרטיס שלך ל7970 GHZ שמגיע מומהר מהחברה:

http://www.anandtech.com/bench/Product/510?vs=618

קח בחשבון שבעזרת OC תוכל לעבור את התדרים של גרסת GHZ ולהגיע לתוצאות אפילו יותר טובות שמשאירות לכרטיס שלך

אבק והופכות את ההבדל בביצועים לגדול יותר בחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. במחשב הנוכחי שלי יש OC שבגלל זה יש מים, אבל במחשב החדש באמת אין לי כוונה לעשות OC כי פשוט אין לי זמן. אז אם ה3470K יעשה את העבודה אז אני אהיה מסופק ואקח אותו.

לגבי הכרטיס, המבחנים מרשימים, האמת שהופתעתי הרבה יותר ממה שציפיתי.

אקח את ההמלצות שלכם ואזמין את הרכיבים בהתאם,

תודה רבה על ההמלצות ועל העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה להתעסק עם זה, רק נקודה קטנה למחשבה..ה3570k מגיע בתדר 3.4 ועם מצב בוסט שמרים אותו ל-3.8.

בעזרת הגדרה פשוטה בביוס של 3 דקות הבאתי אותו ל-4.5 mhz יציב ומאז לא נגעתי, שיפור של 32% מהתדר המקורי.

אני כבר חצי שנה עם ה-oc הזה יציב, בזכות ה-k(מכפלה פתוחה), זה פשוט. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...