עדכון דרייברים בווינדוס 8 וביצועי SSD - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון דרייברים בווינדוס 8 וביצועי SSD

huber

Recommended Posts

שלום חברים.

התקנתי SSD חדש (סמסונג 840) על לוח אם של גיגהבייט מדגם GA-P55A-UD3:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3439#sp

ה SSD הותקן כמובן על בקר ה SATAT6 המבוסס על שבב 9128. על ה SSD הותקן ווינדוס 8 נקי וכמובן שבביוס אותחל ה ACHI. לצערי אני חש בקפיאות מידיי פעם גם ב SSD וגם בשאר הדיסקים שמחוברים לבקר של אינטל. התופעה קורית בפעם הראשונה שאני מנסה להיכנס חאיזושהי סיפרייה באיזשהו כונן. במקום להכינס מיידית יש דיליי די ארוך. כמובן שנכנסתי לגוגל וחיפשתי דרייברים לבקרים הללו, אך ללא הצלחה (לא באתר של ולא באתר של אינטל).

ווינדוס 8 זיהה את הבקרים הללו בהצלחה, אך הדרייבר שבשימוש (מתוצרת מיקרוסופט) מאוד מיושן - משנת 2010 עפ"י מנהל ההתקנים. ניסיון לעידכון מהרשת לא צלח ומנהל ההתקנים טוען שזהו הדרייבר העדכני ביותר.

אשמח לעזרה במציאת דרייברים עדכניים והמלצה על תוכנת לבדיקת ביצועי ה , אני מעוניין לדעת האם אני מקבל את הביצועים שאני אמור לקבל בכונן שכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאה נמוכה מאוד...

התקנת את הדיסק במצב IDE ולא AHCI (בטוח ששינית לבקר של ולאט לבקר המובנה?)

הדיסק על ACHI בוודאות בדקתי כרגע בביוס וגם בבוט רואים את זה - יכול להיות שזה קורה בגלל שהעברתי ל ACHI אחרי שהתקנתי את מערכת ההפעלה ולא לפני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כמובן?

בדיוק להיפך, הבקר של marvell פחות טוב.

תעביר לAHCI בביוס, ותחבר את הכונן לבקר של .

ואת זה אמורים לדעת איך? הרי הוא SATA6 והבקר של אינטל הוא SATA3, כך שההיגיון הבריא אומר להתקין את ה שתומך ב SATA6 על הבקר המהיר יותר, לא?

השאלה עכשיו פשוטה - האם הירידה בביצועים היא בגלל שהתקנתי ללא ACHI ורק אח"כ העברתי אליו או בגלל הבקר? אני בכל מקרה אתקין בהזדמנות הראשונה שתהיה לי את המערכת מחדש, השאלה היא האם אני יכול להתקין אותה על בקר אחד, לבדוק את התוצאות ולהעביר לבקר השני? האם המערכת הפעלה תעלה רגיל במעבר מבקר לבקר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי לעומק בביוס ומסתבר שיש הגדרת ACHI נפרדת לכל בקר. לידע כללי הגדרת ה ACHI לבקר האינטל נקראת:

PCH SATA Contrl Mode

והגדרת ה ACHI לבקר המרוול נקראת:

GSATA Ctrl Mode

שינית את השני ל ACHI והנה השינוי בתוצאות:

ssdachi_zps24cc0571.jpg

מה שמוביל לשאלה המתבקשת - יש למישהו המלצה על בקר SATA6 על כרטיס שמותאם היטב ל הנ"ל (ד"א, זה דגם ה 256GB למי ששאל)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך בקר חדש.

תבדוק את הביצועים על שני הבקרים שיש לך, ותבחר במה שנראה לך יותר מהיר.

הSSD שלי עובד על לוח עם SATA II, ואין לי שום כוונה להשקיע כסף בבקר שיתן הבדל לא מורגש, ויזרק בשדרוג לוח הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...