מציאת עבודה כפקטור של ציון הממוצע בתואר (הנדסת חשמל ואלקטרוניקה) - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מציאת עבודה כפקטור של ציון הממוצע בתואר (הנדסת חשמל ואלקטרוניקה)

Salwaby

Recommended Posts

אני לומד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה שנה שנייה אוניברסיטת תל אביב , השאלה שלי היא כמה ישפיע הממוצע בסוף התואר על מציאת עבודה

ברור שלא מדובר על ממוצע 60, יותר באזור ה 75+ 80- לעומת ציון של 85+ . ברור שיש הבדלים, מה שהייתי רוצה לדעת הוא כמה ההבדלים

משמעותיים (שכר, תנאים...) הייתי שמח אם מישהו שמבין בנושא היה תורם את הידע שלו (רק מישהו שמבין בנושא) תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעשר שנותיי בהייטק יצא לי לראות די הרבה קורות חיים והגישה של מנהלים אליהם.

באופן כללי, כאשר מדובר בסטודנט שרק סיים את התואר האמצעי היחיד שיש להעריך אותו הוא הציון (אם הוא לא עבד בתחום בזמן הלימודים).

מכיוון שכל מנהל מקבל המון קורות חיים אז הוא חייב לשים איזשהו גבול.

מניסיוני מנהלים יסתכלו על קורות חיים מ 80+ וחלקם מ 85+ ואף יותר תלוי במספר קורות החיים שהגיעו.

יש גם השפעה גדולה מאד למוסד הלימודים: יכול להיות שמנהל יעדיף לזמן לראיון סטודנט מאוניברסיטה בעל ממוצע 80 על פני סטודנט ממכללה אנונימית עם ממוצע 95. מנהלים גם יעדיפו באופן כללי לזמן לראיון אנשים שלמדו באותו מוסד לימודים כמוהם.

ממה שאני מכיר ממוצע הציונים משפיע רק על הזימון לראיון. אם כבר החליטו לקבל אותך אז הממוצע לא ישפיע על המשכורת/התנאים שיציעו לך בצורה ישירה אבל הוא יכול לגרום לכך בצורה עקיפה. מועמד פחות טוב שלא בדיוק נחטף בשוק ייאלץ בסופו של דבר לבקש משכורת נמוכה יותר ממישהו שיש לו כמה הצעות מחברות שונות.

בכל אופן, אני ממליץ בחום להשקיע בלימודים ולעבור לפחות את ה 80. אם אתה יכול לגרד את ה 85 אז מצבך יהיה מעולה.

אני גם ממליץ מאד לעבוד בתחום בזמן הלימודים גם אם זו עבודה חלקית מאד ולא ממש מה שאתה רוצה לעשות בעתיד.

ניסיון תעסוקתי שווה הרבה יותר מעוד כמה נקודות בממוצע.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...