ילד ישראלי בן 12 נאבק בסרטן לבד במנזר בתאילנד - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ילד ישראלי בן 12 נאבק בסרטן לבד במנזר בתאילנד

omrij

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4347121,00.html

ראיתי את הכתבה אתמול ודי הזדעזעתי

אח"כ שמעתי את האמא ברדיו וקראתי קצת תגובות והבנתי שזה הרבה פחות שחור ולבן

מעניין אותי, מה דעתכם בנושא?

והאם לדעתכם המדינה צריכה להתערב ולהחזיר אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לאסור את ההורים על הזנחה ולהחזיר את הילד. ממה שאני רואה מדובר כאן על הורים שהפקירו ילד חולה אצל רופאי אליל. איפה הגוונים האפורים כאן?

בעקרון אני מסכים איתך,

בפועל כשאתה שומע את האמא ברדיו מספרת שהוא לא יצא מהבית חולים 4 שנים,

מסביבו ילדים מתו כל הזמן וחלק איבדו צלם אנוש בגלל הטיפולים, אתה משנה קצת את החשיבה.

עדיין לא מצליח להבין איך הם השאירו אותם שם וחיים פה בארץ בינתיים כאילו הכל כרגיל.

אם תשים לב, גם התגובות לכתבה הן חצוייות וחלקן מצדיקות את ההורים.

אני עדיין חושב שהמדינה צריכה להחזיר את הילד

(ואין ספק שאם היה משהו דומה רק במקום מנזר תאילנד זה היה חרדים במקום כלשהו זה היה עושה הרבה יותר רעש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתם כלום מהכתבה ואתם רבים רק כדאי לריב! :silly:

העובדות הן כאלה (מההבנה שלי), הילד עכשיו בריא לאחר שעבר השתלת מח עצם, ההורים מאמנים שהוא ישאר בריא רק באותו מנזר.

לנושא הזה יש כמה בעיות, האם להורים יש זכות לעשות את מה שהם עושים לפי החוק והשאלה העיקרונית אם אמונה מרפא הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבה של Ynet, כרגיל, מגמתית להחריד.

מציגים את זה כאילו השאירו שם את הילד לגסוס לאט ולבד. זה לא נכון - מכיוון שהוא גם "נקי" כרגע (כנראה) מסרטן וגם כן זמין לו שם טיפול רפואי מערבי. הוא לא נתון לטיפול של רופאי אליל, יש שם רופאים "רגילים".

הגישה של האם לא כזו הזויה. אורח חיים רגוע, במקום שקט, ללא זיהום אוויר, עם מעט מהחי והרבה מן הצומח, בהחלט יכול לעזור בהחלמה. זוהי לא "רפואת אליל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגישה של האם היא שיש שם "אדם מואר" שירפא אותו

כי "רופאים לא מרפאים" (אגב, את הדברים האלה אני שמעתי אותה אומרת ברדיו)

בהחלט אין לו שם טיפול רפואי מערבי, גם לא חינוך מערבי.

למעשה כשהתיירים מתקלו בו הוא קיבץ נדבות עבור המנזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חינוך מערבי? זכותה של האם להחליט איזה חינוך הוא יקבל.

הוא היה במשך מספר שנים בטיפולים בארץ. סימן שההורים הם לא אנשים שפוסלים על הסף טיפול מערבי קונבנציונלי. יכול להיות שבנקודה זו הם החליטו לנסות גם משהו אחר. זו זכותם. הוא הילד שלהם. אין לאף אחד הוכחה וגם לא אמירה בעלת סבירות גבוהה לגבי כך שהם טועים.

אומנם לא שמעתי אותה מדברת, אבל אני מעריך שהאמירה "רופאים לא מרפאים" היא לגבי עצם זה שהרופאים לרוב מטפלים במחלה, אבל לא "בבן אדם". יש חשיבות כלשהי לקשר בין הרופא לחולה. זה באופן מובהק משפר סיכויי החלמה. בארץ הקשר לא טוב. (לא מאשים בזה את הרופאים, ככה המערכת בנויה)

לגבי "למעשה כשהתיירים מתקלו בו הוא קיבץ נדבות עבור המנזר.":

מה אתה בעצם מנסה להגיד? לא הבנתי. אין קשר בין זה לבין טיפול במחלה שלו או סיכוי ההחלמה שלו ממנה.

דרך אגב, הנה הדברים המלאים (לפחות לפי הכתבה) שהאם אמרה:

"לטענת ההורים והעובדת הסוציאלית שמטפלת במשפחה, הטיפול הרפואי בילד נכשל והמערכת הרפואית הרימה ידיים. לפני שנה, בהמלצת נזירים, החליטו ההורים לשלוח אותו למנזר בודהיסטי בתאילנד. אמו של הילד מסבירה כי בזכות הטיפול שקיבל במנזר בדיקות הדם שלו נקיות ולכן המשפחה הגיעה למסקנה שזה המקום הנכון עבורו. "במנזר יש אדם מואר, והוא שומר על החיים של הילד‭,"‬ אמרה אתמול האם לחדשות ערוץ ‭.2‬ "זו אנרגיית החיים. רק רופאים מרפאים? הרופאים לא יודעים לרפא, הרופאים יודעים לפרק את הגורמים הפוגעים. זה מושג שונה‭."‬ "

זה מפה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4347121,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לאסור את ההורים על הזנחה ולהחזיר את הילד. ממה שאני רואה מדובר כאן על הורים שהפקירו ילד חולה אצל רופאי אליל. איפה הגוונים האפורים כאן?

הוא מוזנח? לא מאכילים אותו? מכים אותו? לא... הילד חי ובריא פשוט בסביבה ותרבות שונה... זאת ממש לא הזנחה

לדעתי כל השיח הציבורי בנושא מיותר... זכותה של המשפחה לעשות כרצונה ואין לממשלה זכות בכלל להתערב בנושא כל עוד לא הפרו שום חוק.

לשלוח ילד לפנימיה בחול זה בסדר? כן... במקרה הזה שלחו למנזר

משגיחים עליו? כן

מאכילים אותו? כן

יש מעקב רפואי? כן

הילד בסדר גמור, ברור שהוא לא בדיוק רוצה להיות שם, זאת זכותו לא לרצות אבל ההחלטה היא של ההורים

לדעתם הדבר הטוב בשבילו הוא להיות שם, אם זה מה שהם מאמינים זאת זכותם

לא עלינו אבל מדובר בילד שהיה חולה, שכב בבית חולים, עכשיו הוא בריא ובמקום אחר

האם זה בגלל שהוא במנזר עם בודהיסטים? אולי. העובדה נשמרת... הוא בריא וזה מה שחשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה סרט אתם חיים? הוא בריא כי הוא עבר השתלת מח עצם בארץ. לא בגלל אורח חיים בריא.

ההורים פשוט חוששים שהמחלה תחזור, אז זרקו אותו לקבץ נדבות בתאילנד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שהם שמים את החיים של הילד שלהם בסכנה

הרופאים אמרו שהוא צריך לעבור בדיקות תקופתיות כדי לוודא שהמחלה לא חוזרת

אבל ההורים מאמינים באנשים "מוארים"

ואם אני מאמין שמה שטוב לילד שלי זה לסגור אותו בחדר עד גיל 18 זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתקוע אותו בחדר עד גיל 18 זה התעללות, נכנס תחת ההגדרה של כליאה אסורה

אפשר לשלוח ילד לפנימיה צבאית לא? גם שם הוא לא ירצה להיות...

עד כמה שאני זוכר (לא זוכר באיזה אתר קראתי) הילד עובר גם בדיקות דם תקופתיות כשהוא שם, זה לא שאין השגחה רפואית כלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...