10,000 ש"ח בשנה גלידה, 2.5 מליון ש"ח לשנה להחזקת הבית - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

10,000 ש"ח בשנה גלידה, 2.5 מליון ש"ח לשנה להחזקת הבית

omrij

Recommended Posts

צריך לעודד אבל לא מעודדים. מה הקשר בין מה שצריך לעשות לבין העובדה שזה לא מה שנעשה בפועל?

כי כשאתה מסביר למה צריך לתת לחברות הטבות מס, עדיף להביא דומאות לחברות שמקבלות, ולא חברות שלא מקבלות. אבל לא משנה.

לגבי שאר הנושאים-הבנתי והפנמתי.

ועכשיו לגבי דבר אחר,

פעם הפקדתי כסף בבנק, ציפיתי לריבית מסוימת ובסוף השנה קיבלתי הרבה פחות. ההשקעה כנראה לא הלכה כל כך טוב. ואולי היא כן והבנק סתם לקח את מה שמגיע לי? איך אני יכול לדעת שהבנק באמת נותן לי את מה שמגיע לי?

ועוד דבר, איסתרא, אתה אמרת פעם שהריבית שמקבלים בבנקים היום אפסית, הבורסה סוערת, המת"ח לא יציב, אז אנשים משקיעים בנדל"ן.

כלומר ברור שהריבית בבנק נמוכה כי הסיכון נמוך, אבל בתקופה הנוכחית היא נמוכה במיוחד.

מה הסיבה לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פעם הפקדתי כסף בבנק, ציפיתי לריבית מסוימת ובסוף השנה קיבלתי הרבה פחות. ההשקעה כנראה לא הלכה כל כך טוב. ואולי היא כן והבנק סתם לקח את מה שמגיע לי? איך אני יכול לדעת שהבנק באמת נותן לי את מה שמגיע לי?

כשאתה לוקח הלוואה מהבנק, ומשלם ריבית, זה בגלל שהשקעת את הכסף ואתה מחזיר אחוזים מהרווחים? כמובן שאין קשר, פשוט מדובר בהלוואה עם ריבית.

אותו דבר כשאתה שם כסף בפיקדון בבנק - זו לא השקעה, והראיה שגם אם יהיו לבנק הפסדים אתה לא תפסיד אחוזים מהכסף, אלא תמשיך להרוויח. אתה פשוט מלווה כסף לבנק, ומקבל ריבית על ההלוואה שלך. לכן הריבית היא קבועה (או משתנה לפי כללים מסויימים: הריבית של בנק או המדד וכו', אבל בלי קשר לרווחים של הבנק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...