WINDOWS 7 : SAN aware file system - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WINDOWS 7 : SAN aware file system

spelltox

Recommended Posts

צהריים טובים !

היום קיבלתי QNAP TS-212 NAS.

הקמתי ISCSI TARGET ושייכתי אליו LUN,

אני רוצה שארבעת המחשבים ברשת יראו את ה-LUN הזה כדיסק ויחלקו את השימוש בו במקביל.

הבנתי שזה בלתי אפשרי אם אותו LUN מפורמט בתבנית NTFS (גורם ל- FILE CORRUPTION ועוד ...),

לכן חיפשתי ומצאתי שצריך לפרמט את ה- LUN ב- file system שהיא SAN-Aware.

ל- Linux יש הרבה אופציות קוד-פתוח, אבל ב- Windows, היחידה שהצלחתי למצוא היא :

DataPlow SFS, הבעיה שהיא מאד יקרה...

שאלתי היא האם מישהו מכיר San Aware File System (עבור Windows) שהיא Open-Sourceאו שאפשר למצוא גרסה חינמית/להורדה שלה ברשת ?* אני לא רוצה להשתמש ב- Shared folder משום שבשיטה זו משתמשים לא יכולים לכתוב לאותו קובץ במקביל (הוא ננעל לקריאה בלבד ברגע שאחד פותח אותו).** על המחשבים מותקנת 7 ואין לי אפשרות להוסיף חומרה.תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יבגני, תודה על התשובה :xyxthumbs:

קראתי באינטרנט לגבי CIFS, אם אני מבין נכון זה בעצם הפרוטוקול שמאפשר לבצע שיתוף או MOUNTING של תיקיה ברשת כך שתיראה כאילו היא דיסק לוקאלי. הבעיה היא שגם כשאני מייצר תיקיה משותפת וגם כשאני ממפה כונן , עדיין בכל רגע נתון יכול רק יוזר אחד לפתוח קובץ (אקסל) לכתיבה.

לגבי CSV - לא מכיר את המינוח ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CIFS זה שם אחר (או גרסא יותר מתקדמת) לSMB ואין שום קשר להדמייה של כונן מקודמי או לא.

כמו שניתן יהיה לבצע פעולות כתיבה/קריאה על שיתוף קבצים שנוצר ב , ככה גם זהז יהיה עם LUN שניגשים אליו בCIFS.

ניתן לממש אותה שיתה גם בNFS, אך זה עובד הרבה יותר טוב בלינוקס.

אם זה קובץ אקסל - אופשר לו שיתןף? (לא קשור לSAN/NAS)

CSV זה מערכת איחסון מיוחדת שמשתשמים בה ב Server failover cluster. רק במצב הזה ניתן לכתוב על iSCSI LUN מכמה מקורות במקיל (כל node ב clusterׂׂ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...