תכנית לרפורמה בחוק הגיוס ובשוויון בנטל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנית לרפורמה בחוק הגיוס ובשוויון בנטל

its me

Recommended Posts

גיבשתי רעיון לרפורמה בחוק הגיוס שמצד אחד "רותם" את כולם לשוויון בנטל ומצד שני מאפשר לאלה שמסלול הגיוס לא מתאים להם שלא להתגייס .

אני מציג את הרעיון קודם כל כאן בפורום ואשמח לשמוע את דעות הגולשים.

הרעיון הוא כזה:

כל אזרח בהגיעו לגיל 18 יזומן להתייצב בלשכת הגיוס, במידה והוא מוכן להתגייס לשירות צבאי רגיל – מה טוב ומה נעים. במידה והמועמד מסרב להתגייס מכל סיבה שהיא הוא יוכל להגיש בקשה מנומקת לפטור מגיוס. הבקשה תועבר לועדה שתוקם לצורך כך ובמידה והועדה תאשר את הבקשה המועמד יקבל פטור מהגיוס לצבא ויעבור למסלול "שוויון בנטל".

במסלול "שוויון בנטל" האזרח יחוייב לשלם לצבא מעין מס כספי על פי סכום מסויים שייקבע מראש (200,000₪ למשל) אותו ישלם מדי חודש לפי גודל ההכנסות שלו(כ-30%-50% מההכנסות).

במקביל הסכום שייגבה מאותם "סרבני גיוס" ישמש ברובו לנתינת משכורות מוגדלות לחיילים המגוייסים (על פי הסטטיסטיקות כמעט 50% מהאזרחים אינם מתגייסים כך שאם הסטטיסטיקה הזאת תישמר ואפילו אם תרד ל- 30% אחרי יישום התכנית אז הגדלת סכום המשכורת עם השנים ל-2000₪ ומעלה לחודש לפי התוכנית הזאת נראה די ריאלי...)

במידה ואזרח במסלול "שוויון בנטל" לא עובד, הצבא ימתין עד שהבן אדם יתחיל לעבוד ואז ייגבה אותו סכום מהכנסותיו. הצבא ייקח בחשבון את מצבו הכספי ואת סך הכנסותיו והוצאותיו ועל פי זה ייקבע האחוזים שייגבו מאותו אזרח כאשר בסופו של דבר ייגבה אותו סכום מכולם ורק קצב הגביייה ישתנה ביחס לרמת החיים של האזרח ומצבו הכלכלי.

ניתן גם להוסיף תמריץ לאותם שייצאו לעבוד כאשר הסכום המקורי ייקבע ל-230,000₪ למשל ואותם שייצאו לעבוד או ללמוד מקצוע בשנים הראשונות ייקבלו הנחה של כמה אחוזים.

כידוע כוחו של צה"ל הוא באנשי המילואים שיכולים להתגייס בשעת מלחמה ולכן במידה וצה"ל יידרש לאנשי מילואים נוספים הוא יוכל להציע לאנשים שלא מתגייסים את האפשרות לעבור הכשרה ואימונים ותמורתם לקבל זיכוי והנחה מסויימת על המס שלהם לצבא.

בקיצור, מה שאנחנו מרוויחים מזה זה קודם כל שלא צריך להכריח אף אחד מי שלא רוצה – שלא יתגייס אפשר לתרום גם בדרכים אחרות, ומאידך גם החיילים יקבלו משכורת ראוייה על העבודה שלהם כשצה"ל בינתיים נהייה אירגון רציני שאליו מגיע מי ששקל את הרעיון ברצינות והחליט להתגייס.

מאידך גם בני הישיבות ושאר האנשים שמסלולי הגיוס ה"קונבנציונלי" לא מתאים להם – יוכלו להשתחרר מהצבא בלי בירוקרטיה מסובכת ומיותרת (ולא צריך להזכיר את הסטטיסטיקות על ההתאבדות לפני השירות הצבאי...).

בקיצור, אם מישהו מחפש שוויון אמיתי בנטל בלי קטטות ובלי יותר מדי כאסח אני חושב שזה הפיתרון האידיאלי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העשירים לא מעניינים אותי, העיקרון הוא שמעמד הביניים ומטה יוכל להתגייס לצה"ל ולהרוויח קצת יותר ממה שמקבלים היום בצבא, מי שאין לו 1000₪ להוציא יכול להתגייס ולהרוויח כסף (להזכירך היום בצבא מרוויחים 352₪ ואנשים מסתדרים עם זה אז אם בנאדם מרוויח 5000₪ הוא בהחלט יכול לשלם 1000₪)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי, החוק שיזמת קצת לא ראלי- אני מסכים עם חוק ה 3 שהוצע ע"י אחד השרים בעבר שקצת דומה לשלך- 3 שנים בצה"ל במידה ולחייל יש סיבות מיוחדות חריגות ואז בתשלום כספי, 3 שנים שירות לאומי, או במקרה הסרבני מרעיונות כאלה ואחרים (ויצא לי להיתקל בתור א.נפקדים ועריקים) 3 שנים כלא, אחרי זה אני רוצה לראות איך צהל יתנהל...

קח גם בחשבון שה 30-50% האלה זה הרוב דתיים סרבניים שעדיין חיים בסרט חוק טל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:

אני מציע ליישם את החוק הקיים, בן 18? יופי... כשיר לגיוס

עכשיו משפרים את הסיפור, ומחלקים ל3 אפיקי גיוס:

1 - צהל

2 - שרות לאומי

3 - שרות אזרחי (כל דבר שתחשבו עליו)

המדינה דורשת מכל אזרח לתרום 3 שנים מחייו תמורת שכר סמלי

לא רוצה ללכת לצבא? סבבה... עדיין תתרום, כוח אדם לעולם אין יותר מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח גם בחשבון שה 30-50% האלה זה הרוב דתיים סרבניים שעדיין חיים בסרט חוק טל....

דבר ראשון חרדים לא דתיים, דתיים הולכים לישיבות הסדר ואינם כלולים בחוק טל.

דבר שני זכור לי שקראיתי איפשהו שרק 14% הם חרדים עוד 35% הם משתמטים אחרים, אני יבדוק עוד פעם את הנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה תעשה אם המון ישתמטו ויהיה לך מחסור בחיילים?

תהיה ועדה שתעבור על הבקשות ובמקרה של מחסור בחיילים תאשר רק בקשות עם סיבות דחופות, זאת אומרת במקרה הצורך הועדה לא תאשר שיחרור של אזרחים מגיוס מעבר למה שיש היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:

אני מציע ליישם את החוק הקיים, בן 18? יופי... כשיר לגיוס

עכשיו משפרים את הסיפור, ומחלקים ל3 אפיקי גיוס:

1 - צהל

2 - שרות לאומי

3 - שרות אזרחי (כל דבר שתחשבו עליו)

המדינה דורשת מכל אזרח לתרום 3 שנים מחייו תמורת שכר סמלי

לא רוצה ללכת לצבא? סבבה... עדיין תתרום, כוח אדם לעולם אין יותר מדי

מסכים ומחזק

המה גם שהצעת its me - פוגעת במרכיב מאוד חשוב במדינה הדמוקרטית - שיוויון בפני החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...