הבית היהודי - הפתעת הבחירות? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבית היהודי - הפתעת הבחירות?

פילון153

Recommended Posts

מה יש לך לומר על כל יוצאי יש"ע ויחידות קרביות? האם הם יפעלו למען אינטרס ההתנחלויות והמאחזים או יפעלו להסכם שלום עם שכנינו? הרי הבית היהודי מתנגד לפינוי שטחים, אז מה נעשה? נחיה במלחמה עוד 4 שנים?

אם מראש היית אומר שאתה שמאלני נאיבי (ממעטי המעטים שעוד נשארו פה בארץ) היית מראש חוסך לי את ההשקעה בתשובות עבורך :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם מראש היית אומר שאתה שמאלני נאיבי (ממעטי המעטים שעוד נשארו פה בארץ) היית מראש חוסך לי את ההשקעה בתשובות עבורך :/

כדאי מראש שתשקיע. אצלי אין דבר כזה ימין - שמאל. אני מחפש אחד שישרת את האינטרסים של כ-ל העם. לא רק חלק ממנו. זה בסדר שמפלגה תגיד שהיא משרתת את האינטרסים רק של הגימלאים נניח. זאת התחושה שהמפלגה הזאת מייצרת. כאילו אחדות, כאילו כולם אבל בפנים כולם נראים מוטים רק לצד אחד בלבד. ימין.

נ.ב

אין לך מה להעלב ממילותיי. זה בסדר לאהוב את בנט, ביבי או רע"ם תע"ל. אני חושב נניח שאתה טועה, אתה חושב ההיפך, וזה דרכו של דיון. גם אם אני שמאלני, ימני או מרכז, אתה צריך לקל את זה. רק ככה תוכל להתמודד עם אנשים מכל סוג שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא נעלב, אני פשוט חושב שאם יש מישהו שגם היום הוא עדיין לא מצליח לעכל את המציאות שבה הוא חי, כנראה ששום דבר כבר לא יצליח לשכנע אותו. אז חבל על הזמן והמאמצים, זה הכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אז למה לא אמרת? זו לא בעיה. רק תחליף את כל הערבים שסביבנו בשוייצים ויהיה שלום. הבעיה היא לא שאנחנו לא רוצים - הבעיה היא שהם לא רוצים. אתה יכול להוביל סוס לשוקת אבל אתה לא יכול להכריח אותו לעשות איתך שלום.

אה, ממש קל להוכיח את זה. בדוק בכל אמצעי התקשורת המרכזיים: ידיעות, מעריב, הארץ, ערוץ 2, ערוץ 10, כל אתרי החדשות המובילים באינטרנט - בכל סקר שהם מפרסמים, יש ניתוח ל הגושים הצפויים בכנסת הבאה (כי האנשים שכותבי את הידיעות מבינים יותר ממצביע קדימה ממוצע בבחירות שעברו). ואיך הם קוראים לגושים? האחד גוש הימין והשני - מרכז-שמאל או שמאל-מרכז.

רגע, מה פתאום מרכז-שמאל? למה המרכז חייב ללכת דווקא עם השמאל? אם יש בארץ ימין, מרכז ושמאל הרי שיש לנו שלושה גושים פוליטיים: ימין, מרכז ושמאל. המרכז, שנמצא בין הימין ובין השמאל, יכול ללכת הן עם הימין והן עם השמאל, אז למה בכל אמצעי התקשורת המובילים מחברים אותו באופן קבוע לשמאל? לחליפין, וזו בד"כ התשובה הנכונה, הניתוחים לא מדברים על גוש המרכז ועל גוש המשאל שחייבים ללכת ביחד, הם מדברים על גוש אחד שלו הם קוראים מרכז-שמאל. אבל מה הופך את המפלגות שבו למפלגות מרכז ולא למפלגות שמאל? ממתי מפלגת העבודה עזבה את השמאל? ומה עם התנועה, שאין שום הבדל בין המצע המדיני שלה ושל העבודה? לפי כל אמצעי התקשורת הנ"ל, השמאל מתחיל במרצ בכלל.

יש לזה שני הסברים שסביר ששניהם נכונים: הראשון הוא שמאחר שאותם אמצעי תקשורת תומכים בשמאל, הם מעניקים לו שם שימשוך מצביעים. הרוב מעדיפים לחשוב שהם במרכז ולא בצדדים, א לקרוא לשמאל "מרכז" יכול להביא עוד מצביעים. לא סתם יחימוביץ' מתעקשת שהעבודה אף פעם לא היתה מפלגת שמאל. השני היא שמאחר ואותם אמצעי תקשורת תומכים בשאל ובמיוחד בשמאל הלא מתון בואך קיצוני, עבורם מםלגות שמאל מתונות יחסית כמו העבודה או התנועה הן בכלל מפלגות מרכז. הם פשוט מציגים את השקפת העולם שלהם.

איך שלא תביט בזה, העובדה נשארת שכל ספקי החדשות המרכזיים בארץ מוטים פוליטית לצד שמאל. חלקם, אגב, אפילו מודים בזה.

אה, זה ברור: יש לא מעט מצביעים שמתלבטים בין הליכוד והבית היהודי. בנט אומר להם שהם יכולים להצביע לבית היהודי בשקט כי הם בכל מקרה ילכו לקואליציה עם ביבי.

ברוך הבא איסתרא ;)

אתה יודע? גם אני חשבתי כמוך בנוגע לערבים. יש שם גם מן הצדק. אני מניח שאתה חושב שערבים הם עם חרא, שרק רוצה להרוג ולזרוק את כולנו לים, נכון? גם אני חשבתי כך ושוב, אולי יש כאן מן הנכון, אבל תחשוב על זה לרגע:

אתה חי ברמת גן. תחשוב שכדי לצאת לעבודה שלך בתל אביב, אתה צריך לעבור במחסום ולעבור בדיקת גוף מקיפה. אתה נמצא בסגר, חיילים נכנסים לביתך באמצע הלילה לבדיקה שגרתית, אתה נמצא במצור. נכון, אולי יש בזה מן הצדק, אבל תבין למה קל להסית את העם הערבי נגדנו. אנחנו טובים, אבל הסברתית נופלים בקטע הזה. אדם כזה מן היישוב מתמלא חימה עליך ובייחוד על המתנחלים שברובם פנאטים לא קטנים שעושים להם טרור יום יום בשדות ובמסגדים ואנחנו לעיתים לא עוצרים זאת. אני מבין את הכעס שלהם, כשאני מבין, אני יודע איך לנטרל אותו. זה אחד.

שתיים, יושב לך מנהיג ערבי בגדה שאומר בראיון לערוץ 2 שהוא מוותר על צפת, על חלקת אדמה שכל הערבים מחשיבים כשלהם, אף אחד לא אמר זאת לפניו ובכל זאת כאן קוטלים אותו. מה אתה מצפה שהוא יגיד, שהוא אוהב את ישראל? הוא משרת את האינטרסים שלו ושל עמו ויוצא נגדנו, ומנגד, עושה דברים כדי שעמו יאהב אותו. זה לא שהם לא רוצים, אנחנו גם לא רוצים, ביבי עלה על עץ גבוה ולא יורד ממנו. צריך לקום ולעשות משהו בעניין גם אם זה יגרום להפסקת הבנייה בהתנחלויות. לא רוצים להכיר בך, שלא יכירו, אני אוכל להתנתק מהם ברגע שהם יקימו מדינה. לקפל את תשתיות המים, החשמל והכסף, נראה אותם אח"כ. הביצים בסל שלנו, אנחנו לא עושים חצי דבר. האשמה היא בחציה שלנו.

מצד שני, בלי גזענות, רוב אנשי התקשורת בארץ אשכנזים. אשכנזים מטבעם שמאלנים. אין להם יצר עמידה על הרגליים. הם תמיד מתקפלים. הבעיה היא שגם השילטון כזה והוא לא מבין את המנטליות של העם. הוא חושב אירופה ולא חושב . מי שגדל עם כפית זהב בתוך התחת, סליחה על הביטוי, לא יכול להנהיג אותך. הוא לא כמוך, הוא חי באשליה, חושב שהכל בסדר. זה כי הוא לא מכיר חצי מהעם שלו, רק את הסביבה הקרובה שלו שאומרת לו שהכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו היה רץ לכנסת כשהוא היה מזוהה עם חסן נסראללה? היית מצביע לו?

עם כל הכבוד, אם אתה משווה בין הרב דב ליאור לנסראללה, יכול להיות שאתה פה הקיצוני?

(ואני בכלל לא נמנה עם מצביעי הבית היהודי)

ולגבי מה שאמרת כאן:

שתיים, יושב לך מנהיג ערבי בגדה [...] זה לא שהם לא רוצים, אנחנו גם לא רוצים

צר לי לחדש לך, זה שאנחנו לא רוצים, כמה שאנחנו נרצה ואפילו אם נציע להם ה כ ל הם בחיים לא ירצו. הנה, תסתכל כאן בוואלא:

http://news.walla.co.il/?w=/2680/2606191

ציטוט מהכתבה:

הנה האמת שנחשפה במסמכי ויקיליקס ופורסמה אצלנו בעיתון בעקבות מחקר של בועז קנטור: ראש צוות המו"מ מטעם הפלשתינים, סאיב עריקאת, הינחה את צוותו לענות להצעת אולמרט באחת משלוש הדרכים: הצעה נגדית; תשובה מעורפלת (מתחמקת); תשובה שלילית.

ולהזכירך, אולמרט הציע להם יותר מכל מהיג ישראלי אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, אם אתה משווה בין הרב דב ליאור לנסראללה, יכול להיות שאתה פה הקיצוני?

(ואני בכלל לא נמנה עם מצביעי הבית היהודי)

נו, ידעתי שהייתי צריך להכניס את המילה "להבדיל" אנ מדבר פה נטו על העיקרון. להיות מזוהה עם מישהו מסויים קיצוני בדעותיו. קח כל קיצוני שאתה מכיר ותמקם את הדוגמא הזאת בראש שלך ואח"כ תענה לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא נעלב, אני פשוט חושב שאם יש מישהו שגם היום הוא עדיין לא מצליח לעכל את המציאות שבה הוא חי, כנראה ששום דבר כבר לא יצליח לשכנע אותו. אז חבל על הזמן והמאמצים, זה הכל..

אני רואה טוב את המציאות, בדיוק כמוך, רק מעניקים לה פרשנות שונה לפי הידע שאנחנו צוברים מהתקשורת ומהמציאות עצמה.

אני גם חייב להודות שדי קשה להסביר את כל מה שאנחנו חושבים בכתב. זה ארוך ומייגע ולרוב, דברים מתפרשים אחרת ממה שהתכוונו אליו.

אני ואתה ואנחנו רוצים את אותו הדבר, ירושלים שלמה, ארץ כמה שפחות נגוסה ושקט. העניין הוא שלא תמיד אנחנו, קרי המדינה רוצה. יש כאן המון אינרסים תחת לשטיח שלא תמיד אנחנו חשופים אליהם.

במבצע עמוד ענן ממשלת העבירה סכומי כסף רציניים לחמאס, התעשייה הצבאית מוכרת לרוסיה וטורקיה שמועבר בסופו של דבר גם לידיים עויינות. הכל ידוע, אך הרבה כסף מסתובב פה והרבה אינטרסים שמשרתים אנשים מרבים, רק לא אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. אורית סטרוק נראית לך אישה מתונה? הרב דב ליאור נראה לך אחד מתון? אנחנו מדברים כאן על עובדות. העובדה שנראית לי כרגע היא שרק בנט ואיילת שקד מצטלמים לתקשורת. כל השאר מושקטים, למה?

ואתה מכיר את כל המועמדים הריאליים במפלגה שאתה מתכנן להצביע לה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה מכיר את כל המועמדים הריאליים במפלגה שאתה מתכנן להצביע לה?

אני בוחן את כל המפלגות הריאליות מבחינתי כמובן. זה לא שאני מעלה את הבית היהודי על המוקד כאן, פשוט העליתי אותה כאן כי היא שונה מהאחרות בציביון שלה.

ואתה יודע מה? אולי עדיף בכלל לא להצביע ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי ברמת גן. תחשוב שכדי לצאת לעבודה שלך בתל אביב, אתה צריך לעבור במחסום ולעבור בדיקת גוף מקיפה. אתה נמצא בסגר, חיילים נכנסים לביתך באמצע הלילה לבדיקה שגרתית, אתה נמצא במצור. נכון, אולי יש בזה מן הצדק, אבל תבין למה קל להסית את העם הערבי נגדנו. אנחנו טובים, אבל הסברתית נופלים בקטע הזה. אדם כזה מן היישוב מתמלא חימה עליך ובייחוד על המתנחלים שברובם פנאטים לא קטנים שעושים להם טרור יום יום בשדות ובמסגדים ואנחנו לעיתים לא עוצרים זאת. אני מבין את הכעס שלהם, כשאני מבין, אני יודע איך לנטרל אותו. זה אחד.

אתה טועה בדרך שלך כי אתה (עדיין) חושב שבצד השני יושבים אנשים מתורבתים בעלי שכל ישר. אל מול חברה עם תרבות אלימה אי אפשר להתרפס, לנסות להבין, לרחם ולהתקפל - אתה רק מחזק אותם ומחליש אותנו. כן, אלה המונחים - מחזק ומחליש. למה? כי זאת מלחמה. אין כאן שיח, משא ומתן או דיון תרבותי בפרלמנט הנורבגי. הסיבה היחידה שהם לא מחסלים את מדינת היא כי הם לא יכולים. אני מסכים עם זה שהם מסכנים, אבל את השינוי הם צריכים לעשות קודם כול אצלם - ע"י אימוץ הנורמות של העולם המודרני, הדמוקרטי, המערבי. רוצים לחיות כמו בטבע? החזק שורד? אין בעיה. נראה מי ישרוד. תבין, לא יהיה שלום (כפי שנתפס אצל האדם הנורמלי) עם חברה שמובלת ע"י ערכים אנטי דמוקרטיים בעליל ומפלגת טרור מובהקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמש כפול של מי אתה?

אוייש איסתרא, זה שאמרתי לך שלום אז אני משתמש כפול? אני אחד ויחיד. פילון האלכסנדרוני. לא מייצג אף אחד פרט לעצמי.

אני פשוט זוכר אותך מדיונים קודמים שהעליתי כאן ובפורום כללי, אז ברוך הבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה בדרך שלך כי אתה (עדיין) חושב שבצד השני יושבים אנשים מתורבתים בעלי שכל ישר. אל מול חברה עם תרבות אלימה אי אפשר להתרפס, לנסות להבין, לרחם ולהתקפל - אתה רק מחזק אותם ומחליש אותנו. כן, אלה המונחים - מחזק ומחליש. למה? כי זאת מלחמה. אין כאן שיח, משא ומתן או דיון תרבותי בפרלמנט הנורבגי. הסיבה היחידה שהם לא מחסלים את מדינת היא כי הם לא יכולים. אני מסכים עם זה שהם מסכנים, אבל את השינוי הם צריכים לעשות קודם כול אצלם - ע"י אימוץ הנורמות של העולם המודרני, הדמוקרטי, המערבי. רוצים לחיות כמו בטבע? החזק שורד? אין בעיה. נראה מי ישרוד. תבין, לא יהיה שלום (כפי שנתפס אצל האדם הנורמלי) עם חברה שמובלת ע"י ערכים אנטי דמוקרטיים בעליל ומפלגת טרור מובהקת.

נורמות של עולם מודרני? לא כולם מאמצים. אתה חושב שאנחנו מודרנים? תתפלא, אנחנו לא. להיפך, העולם המערבי לעיתים רק נראה נאור אבל הוא ממש לא. מתפלצן עלינו סליחה על הביטוי ומזניח את כל יבשת אפריקה שתגווע ברעב ומחלות.

אנחנו מחזקים אותם. אנחנו מעבירים להם וכסף, אוכל וציוד. אתה מממן אותם. זה לא נראה לך מוזר שאין לנו מטה הסברה ואף יחצ"ן בעולם כמו לערבים? אני לא אומר שזה בכוונה, בל זה ממש נראה ככה. איך הזניחו את תושבי הדרום נוכח הטילים מעזה? אף אחד לא עשה דבר? מדוע? פשוט, נרה שאנחנו עסוקים בשטויות ורק מחפשים לא להתחיל מו"מ. לא מצליח בגללם? תפרסם, תצא ותאמר לעולם משהו. אתה אל תצא מטומטם וככה אנחנו יוצאים כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...