מבקש מפרט למחשב ביתי בסביבות 1500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט למחשב ביתי בסביבות 1500 ש"ח

Neo810

Recommended Posts

המחשב הישן שלנו התקלקל והגיע הזמן להחליפו. המעבד שהיה בו הוא C2D 6320 ויש גם כרטיס מסך 8600GT.

עקרונית המחשב ענה על הצרכים שלנו ולכן סביר להניח שכל מחשב חדש כיום יהיה טוב יותר.

ייעוד המחשב הוא בעיקר צרכים ביתיים, כלומר אינטרנט, , קצת משחקים, קצת מוזיקה, קצת עריכת (ממצלמת הוידאו הביתית) וזהו פחות או יותר.

התקציב הוא באזור ה-1500 ש"ח כאשר מצד אחד אנחנו מחפשים להוציא כמה שפחות ונשמח למפרטים זולים יותר, מצד שני אנחנו לא רוצים לקנות מחשב שעוד שנה יקרטע.

מבחינת המעבד ההתלבטות היא בין סידרת ה-G ולבין סידרת ה-I3, כאשר ברור שעקרונית ה-G אמור לספק, מצד שני כאמור אנחנו לא רוצים מעבד שיהיה מיושן מדי בעוד שנה.

לגבי כרטיס המסך, ההנחה היא שנוכל להשתמש בכרטיס הישן או ביכולת הגרפית של המעבד.

יהיה נחמד אם יהיו גם יציאות קדמיות במארז ואם קורא כרטיסי לא מוסיף יותר מדי עלות אז בכלל מצויין.

יש מסך 19 ישן שכרגע ישמש אותנו.

נשמח מאוד לעזרה (כולל הסברים).

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם.

המחשב מדי פעם לא עולה, או שהוא לא מגיב בכלל או שהוא נתקע בהודע שיש בעיה עם הזיכרון (כאשר לחיצה על הזכרונות מסדרת את המצב).

מעבר לזה מדי פעם המסך פשוט נהיה שחור ורק אתחול עוזר (ולא, זה לא עניין של הגדרות) ובנוסף כרטיס הקול לא עובד.

יש לי חשד שגם כרטיס המסך לא 100% תקין אבל זה לא בוודאות, יכול להיות קשור ללוח האם.

אה כן, גם הצורב עושה בעיות.

בקיצור, הגיע זמנו.

אני לא רוצה להתחיל להתעסק עם לוחות אם כאשר בכל מקרה אני לא בטוח שזאת הבעיה ב-100% ובכל מקום גם בדיקה עולה כסף מה שהופך את הכל ללא כדאי.

חשבתי בהתחלה ללכת על אחד ממעבדי ה-G אבל כמה אנשים אמרו לי שחבל ואם אני כבר קונה מחשב ומשקיע כ-1000 ש"ח אז להוסיף עוד כמה מאות ש"ח בשביל I3 גם כי הוא טוב יותר וגם כדי לא להיות עם מחשב מיושן מהר מאוד.

מה אתה אומר?

בנוסף, אשמח למפרט מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-I3 לא בהכרח טוב יותר אלא כולל HT שזה טוב לתוכנות מסויימות שתומכות בזה. בשאר הדברים המעבדים די זהים.

בכל מקרה הנה מפרט בתקציב שאפילו כולל מארז לא רע ולוח עם USB3:

מעבד:

Intel Dual-Core Pentium G640 2.8Ghz 3MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪265

קירור למעבד:

ZALMAN 7000V Al SI EDITION - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:

MSI B75MA-E33 for 1155 Sata3/Usb 3.0

כמות: 1 - מחיר: ₪306

מארז:

באנדל תקציבי - Fractal Design Core 1000 + FSP 400W-HCN - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪380

זיכרון:

Hynix Original 4GB DDR3 1600 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪107

קשיח למחשב שולחני:

Toshiba 500G 3.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪301

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪105

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪1508

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1478 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/qkts4zfv

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה רבה.

ברשותך מספר שאלות:

1. לגבי המעבד, מבחינת הצרכים שלנו, לא נרגיש בהבדל מול I3? מה ההבדל בין המעבד הזה לבין ה-G645 או G840? יש בינהם הבדל של עד 15 ש"ח, האם שווה להוסיף את ההפרש הזה?

2. האם ללוח האם יש יציאת DVI? אם נגלה שגם כרטיס המסך שלנו לא תקין, נזדקק ליציאה כזאת.

בנוסף, האם כרטיס המסך שלנו באמת טוב יותר מיחידת העיבוד שמגיעה במעבד הזה?

3. האם למארז יש יציאות קדמיות? קורא כרטיסי זיכרון? צריך קירור למארז?

4. איך הדיסק הקשיח של טושיבה ביחס לWD? אני פשוט לא מכיר את הטושיבה.

ועוד שאלה אחרונה, שאלה שנועדה להבנה ולקבלת מושג.

במה המפרט הזה טוב יותר מהמפרטים הבסיסיים שיש נניח בKSP כמו:

http://ksp.co.il/?uin=16126 ללא המסך או http://ksp.co.il/?uin=15601 עם שינוי זיכרון ל-4GB.

או שיש גם הצעות דומות באייבורי http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=4985 עם הוספת זיכרון או http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=8829

אני באמת מחפש להבין.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא תרגיש בהבדל. ה-G840 למעשה ישן יותר ועדיף פחות.

2. למעשה, לא. יש לו ו-VGA. אתה יכול לקחת את הלוח B75-D3H של ג'יגהבייט שכולל גם DVI.

3. יש לו כניסות USB, מיקרופון ואוזניות\רמקולים. קורא כרטיסי זיכרון נדיר (אם בכלל) למצוא במארזים. תוכל לרכוש מתאם בנפרד. יש לו קירור מספיק.

4. טושיבה יצרנית טובה בדיוק כמו WD או סיגייט (ישנם רק שלושה יצרניות קשיחים בעולם).

היתרון הגדול במפרט הזה לעומת אלה של KSP הוא בכך שיש לו ספק איכותי ולוח מפוצ'ר (תוכל להוסיף למשל מהיר עם SATAIII או ליהנות מהמהירות

של חיבורי USB3). גם המארז עדיף בהרבה מבחינת איכות בנייה וקירור.

ספקים ג'נריים כמו ה-golden tiger מועדים לפורענות ומסכנים את רכיבי המחשב השונים. תוכל לקרוא עוד על ספקים ג'נריים בסטיקי בפורום המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות והמחשב עדיין לא נרכש, יש לי כמה תהיות.

1. אניי מתלבט לגבי המעבד, האם i3 3220 לא יהיה עדיף? היות והמחשב מתוכנן להיות כמה שנים, אני מפחד, אולי לא בצדק שה-g640 יהיה לא רלוונטי מהר מדי.

2. באם לא אשתמש בכרטיס המסך הישן, האם יחידת הגרפיקה מספיק טובה?

3. האם המארז והספק לא קצת אוברקיל בשביל המערכת הזאת? האם יש משהו זול יותר שעדיין נחשב טוב?

4. מה ההבדל בין הלוח שהצעת ה-d3h ל-d3v שקצת זול יותר?

5. חשבתי להוסיף קורא כרטיסים בילד אין, הוא לא יקר, כ-50 ש"ח, כדאי או לא?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...