מזעזע!!! - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזעזע!!!

Joli

Recommended Posts

תחילה שיהיה מובן אני לא משייך את עצמי לשום קבוצה..למרות שדתי. אני מציין מה שאני מכיר/רואה בשטח.

^אתה טועה זאת לא דעתם.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D

ההבדל העיקרי שבין הגישות הוא ביחס למדינת . לפי הלאומיים למיניהם, יש קדושה ומצווה במדינה החילונית, ולפי החרדים, אין קדושה ולא מצווה במדינה החילונית.

בשני הקבוצות אפשר למצוא אנשים מאוד שומרי מצוות ובמצב רוחני גבוהה.. (הכי חושב זה המעשים ולא החיצוניות) אך כציבור ,בחרדי ..יותר,כיוון שהשמירה שם על הרוחניות ולימוד גבוהה יותר .. ועל כך אפשר יותר להתעלות ולהישמר. גם לא חדש שהרבנים הכי גדולים יוצאים מהציבור החרדי.

אין בציבור הלאומי רבנים בסדר גודל של הרב עובדיה ,הרב שטניימן, הרב חייב קייבסקי.. וזה ללא מחלוקת כמובן.. וכולם מכבדים רבנים.

וצר לי ,אך בדתים-לאומים יש הרבה חול יותר מקודש .ברגע שיש טלווזיה ברגע שאין הפרדה וכן הלאה.. זה משפיע.

בעניין חומרה... זה עניין של כל אדם אם ברצונו לקיים. אבל אין ספק שאדם שגם מחמיר במקום שאפשר ---זה מראה שאותה מצווה חביבה עליו יותר ..לדוגמא:

יש אדם שקונה ארבעת המינים בלי יותר מידי בדיקה ובמחיר סמלי. יש אדם אחר שבודק מה הכי יפה ומהודר ומוסיף על כך בתשלום. איאפשר לומר ששנהם עשו אותה מצווה בדיוק. כל מצווה נמדדת בכל שערה ושערה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בנוסף לדבריו של רוני, רציתי עוד להגיד שחרדים גודרים גדרות נוספים כדי להשמר מהשפעות העולם החילוני (וזה גם יימשך כך, אך לחילונים זה לו נוגע).

לכן הם לא משנים את עצמם לפי הסביבה, אלא מתאימים את הסביבה לאורח חייהם.

לכן יש פלטות שבת. לכן יש סלולרים כשרים. לכן יש שעוני שבת. לכן קיימים שווקים שלמים, כמו ביגוד, כלים חד פעמיים, ספרים וכד'.

אפשר להגיד שחרדים שומרים על עצמם ועקב כך שומרים על סביבתם ולא נותנים לה (בעקיפין) להעשות חילונית יותר ויותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור חוזר בתשובה- "הטריק"בנתיים "שעבדו" עלייך.

זה לא בעיה לזרוק לחלל שטויות.

דתי שנחשף לדברים חילוניים בוודאי שיכול להיות מושפע כמו שחילוני יבקר בשיעור תורה ותהיה לו השפעה.

רובם של הנופלים אינו קשור לחוסר אמונתם או לדת אלא פשוט שהעולם החילוני נראה נוצץ ומושך יותר באופן החומרי. יש הרבה שנקראים 'חוזרים בשאלה' והם עדיין מאמינים ומכבדי דת.

יש כוח בחירה לאדם ל..כן אתה רואה חוזרים -בתשובה וחוזרים-בשאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי , אם אתה מאמין ב"אלוהים" , בקיום של משהו שהוא מעבר לחוקי הפיזיקה , אז אתה צריך לקיים את כל החוקים (מצוות) שהוא קובע , וזה לא משנה בכלל באיזה דת אתה. ובדך כלל אנשים בוחרים ללכת בדת שאליה הם נולדו וזה נורמלי והגיוני.

מה שאני לא אוהב זה שחלק מהאנשים מנכסים לעצמם את הדת והאמונה וחושבים שאם מישהו מאמין או לא מאמין או בוחר לקיים את הדת בצורה שונה ממנו אז הוא "פסיכי" או "אידיוט" או כל מיני מונחים כאלה.

כל עוד אתה לא יכול להוכיח או לשלול קיום של משהו מעבר , אז אתה לא יכול להגיד שמישהו טועה , כי אף אחד לא טועה.

דרך אגב , אלברט איינשטיין אמר שהוא לא אתאיסט בגלל שגם אתאיזם זה דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, החרדים פשוט דוגלים בקיום כל המצוות והלכות תוך כדי היצמדות השואפת למוחלטת לטקסט, והלאומיים מאמינים שצריך לשנות את ההלכות לפי ההתקדמות הטכנולוגית.

אותו חרא.

אבל לפחות הלאומיים מהווים חלק מהחברה הישראלית.

לצערי אני צריך ליידע אותך שלא הבנת. כל סוגי הדתיים מאמינים שצריך להיצמד לטקסט. כל אחת מהקבוצות מפרשת אותו באופן אחר.

ולפי מה אתה קובע מי "החברה הישראלית"?

דוביק, אתה רומז שלא חרדים כמו הדתיים הלאומיים לא משתמשים בפלטות ושעוני שבת? אתה מבין מה אתה אומר?

דת זה טריק?

הסגירות היא בגלל שלדעתם זו תרבות שלא יודעת מה נכון. אתה יכול להסכים או לא אבל למיטב ידיעתי לכל הורה יש את הזכות לחנך לפי ראות עיניהם. אני יכול לקחת את הילדים שלך ולחשוף אותם לפורנוגרפיה באופן שיטתי מגיל 0 כי הצלחתי לפתח חברה שבה זה נורמה? להזכירך יש עדויות ארכיאולוגיות לקבוצות שהקריבו ילדים, קבוצות שהנורמה בהן הייתה של מעשים מיניים מופקרים לפי ראייתנו היום, כמו קיום יחסים עם אם ובת, וגם גילוי עריות. ועוד כיד הדמיון הטובה עליך, כל מה שתצליח לדמיין גם עשו פעם. אז בגלל שזו היתה הנורמה אז זה כן היה בסדר? אתה חושב שאתה צודק, אבל הדתיים מעדיפים ליצור חברה שבה, למשל, לא מקובל לקיים יחסי מין מגיל 13-14 כמו שקורה היום בחברה החילונית. זה נראה להם מופקר הנורמה התל- אביבית (לפחות של מספר אנשים שאני מכיר) של סטוצים ללילה. אז הם מחנכים נגד זה וריחוק מהגורמים לזה, לפחות לדעתם.

אני לא אומר שהם בהכרח צודקים (כי אז אני אצטרך לשכנע אותך ובאמת שאין לי כוח) אבל אם תחשוב על זה תבין שיש בשר בטענות שלהם. לא שאין מקרים לא תקינים שיקרו אבל זה בשוליים ולא משהו שמקבל לגיטימציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד. אם אתה מתגייס לצבא/עושה שירות קהילתי כלשהו, מוצא משרה, ומשלם מיסים אתה חלק מהחברה הישראלית. אם אתה לא מתגייס לצבא, לא מוצא משרה ומקבל כסף מהממשלה על לימוד תורה, שאגב, רוב האברכים ממש לא עושים 12 ולא 6 שעות, אז אתה לא חלק מהחברה הישראלית.

וודאי שדת זה טריק.

שלב א': בידוד מוחלט מכל תרבות מודרנית ע"י חינוך של "האינטרנט טמא" ו"העולם שבחוץ טמא". אתה יודע שכשילד בבני ברק רואה במקרה רכב נוסע בשבת בצד השני הוא פשוט המום? הוא נכנס לשוק טוטאלי, זה נראה לו כמו נחיתה של עב"מ.

שלב ב': יצירת פחד מ"הבורא הנורא", איומים והפחדות של "אם תעשה/לא תעשה ככה וככה תישרף בגהנום למשך נצח נצחים" ומאידך הסברה של "אם תקיים מצוות ותהיה יהודי טוב תלך לגן עדן". סתם כהערת אגב, 'זרע לבטלה = החטא הכי גדול'? לפי המודל הזה, 100% מבני האדם חטאו עשרות אם לא מאות פעמים בחטא הכי גדול בהיסטוריה ו 100% מהם ישרפו בגהנום, בגלל שאין אדם אחד בהיסטוריה שלא היו לו הפרשות בלתי רצוניות הנגרמות מייצור תאי זרע נוספים עד כדי אין מקום (הגוף נאלץ להיפתר מהפסולת). יתרה מכך, התופעה אפילו נצפתה אצל אוברים. כך שכולנו למעשה רוצחי תינוקות המוניים. הדבר הזה גורם לרגשי אשם איומים ונוראיים אצל מתבגרים דתיים. הם מרגישים כמו רוצחים שמסתובבים חופשי ושאלוהים לעולם לא יסלח להם. ולא, אין לזה שום קשר לתזונה/תפילה/כל פעולה אחרת. זאת עובדה נקודה.

שלב ג': הכחשה טוטאלית של כל תחום מדעי כמו מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, אביוגנזיה, אסטרונומיה וזלזול מוחלט בכל זוכי פרס נובל בתחומים מדעיים שהיו מאז ומעולם בטענה דבילית של "העולם קיים 5500 שנה, כתוב, עובדה, ולכן הם טועים". ההכחשה מגיעה יחד עם רבנים שמתיימרים להיות אנשי ללא שום השכלה מדעית, גם לא תיכונית, כמו זמיר כהן, ומתיימרים להסביר לאנשים חסרי השכלה כיצד קיימים מאובנים וכו'. כמובן שכל קשר של הסבר כזה למציאות הינו מקרי בהחלט. לרב אין זכות להרצות בנושאי בדיוק כמו שלאתאיסט אין זכות להרצות בנושאי דת.

שלב ד': הטמעת הדת בקורבן באופן כזה שבכל פעם שהוא ירגיש שהוא "נחלש" (חה-חה) הוא יעצום עיניים, יאטום אוזניים ויגיד "בלה בלה בלה, אני לא שומע, אני צודק ואתה טועה ניני בניני".

והרי לך דתי למופת, שלא יכול ולא רוצה להוציא את הראש מהאקווריום. טריק מתוחכם למדי שנועד בסה"כ לחנך בני אדם שלא מסוגלים להיות מחונכים בדרך אחרת, אבל טריק לא פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cha0stAlker

אברך לא מקבל כסף (700 שח מהמדינה) כיוון שלומד אלא כי חל אסור לעבוד ,כל עוד תחת תורתו-אמונותו . כרגע אין חוק.. אז הנושא הזה עומד בפתח של תוכנית חדשה.

השעות בהן החוק מדבר : מ9 בבקור עד 13:00 ומ15:00 עד 18:00 . רוב האברכים אכן עומדים בשעות.וגם מעבר לכך.. לימוד תורה כלעצמו ..לא כפוף בשום שעה .

....

א' - רצוי שלא לקחת סיסמאות של קיצוניים ולהכליל על כל החברה החרדית. אבל אכן החברה היא יותר בבידוד,כדי לשמור על רוחה. זה לא טריק.

האיסור הוא על אינטרנט לא מסונן, לא נראה לי שאני צריך להסביר לך .

שאתרי הסקס (ולא רק זה,אלימות ,רכילות וכו'.)למיניהם והדברים הקרובים אליהם הם האתרים הנצפים ביותר ברשת?

השוק שמגלגל כסף הרבה יותר מאיביי. היצר הרע חזק מאד אצל כל האחד,והפתרון החילוני הוא להפוך את העיסוק היצרי ללגיטימי ול'תרבות' לא פותר את הבעיה אלא מתעלם ממנה. סינון אינטרנט היא אופציה שמציע כל ספק וכל אקספלורר, והיא מומלצת מאד למי שרוצה להישאר ממוקד בחיים.

קיצוניות יתר היא אכן בעיה , מה לעשות. אבל הפסטיבל הטיפשי שנעשה סביבה היא בעיה שנובעת מן התקשורת.

ב'.עוד פעם לקיחת דוגמאות של קיצוניים. אבל אכן ברור שעל פי התורה יש שכר/ועונש .. מהם, לא ידוע.

זרע לבטלה:

קרי לילה זה לא זרע לבטלה. כאתה עושה את המעשה בכוונה תחילה לשם בטלה -זה זרע לבטלה

ההלכה מאפשרת ואף מעודדת זוגיות ויחסי-אישות גם כאשר האשה נמצאת בהריון, או שהיא כבר זקנה (ומובן שבמצבים שכאלו אין להוצאת הזרע כל שייכות לפרייה ורבייה). מכאן מוכח שחז"ל לא התייחסו להוצאת הזרע כפעולה אסורה אלא את הוצאת הזרע לבטלה כפעולה אסורה (לבטלה: כלומר הוצאת זרע שלא למטרת רבייה אוזוגיות שבין גבר לאשתו )

אין דבר שאין עליו תשובה ..ממעשה "הרע" .

ג'.לא נכון, אם יש הכחשות הן (רצוי) באות מפאן מדעי וענייני . בכלל, לדעתי כדאי לך לחשוב לדוגמא :הבריאתנות מנקודת מבט אחרת, גם אם הבריאתנים לא צודקים בהרבה דברים שהם אומרים, עדיין חשוב מאד שתהיה קבוצת ביקורת לממסד. בתחום שניתן להיבדק באופן מעשי לא צריך ביקורת, אם חוקר תרופות ימליץ על תרופה מסויימת, והיא תהיה מסוכנת, נדע זאת מיד, והוא ישלם מחיר כבד. אבל אם חוקר אבולוציה ימציא תיאוריה מסויימת, ודבריו לא ייבדקו יותר מדי, לעולם לא נדע זאת. טוב שיש אנשים שבודקים ומתעקשים ומנסים למצוא פירכות וחורים. רוב הבריאתנים הם אנשי מדע בעצמם, שלא מוצא חן בעיניהם הקו הממסדי הנוקשה שחייב להיות שהכל נוצר מעצמו, וטוב שיש כאלו. שמעוררים את הספקנות האנושית הבריאה, שאדם יכול להחליט ולחשוב בעצמו, ולא להאמין לכל מה שמוצא כתוב.אם כבר ..תנסה להידבק למרצים ברמה .הרב אהרון לוי

http://www.arachim.org/VideoLectures_List.asp?SupplierID=1

https://www.facebook.com/RabbiLevy?ref=ts&fref=ts

ואין כמובן שום בעיה במתמטיקה וכדו'..במדע עוסקים בהסקת מסקנות מתוך עובדות, יש מתודות רבות, ובכל ענף יש דרגת ביסוס אחר. ברפואה פשוט בודקים את הדברים אם הם עובדים או לא, גםבכימיה, אבל במדעי העבר אי אפשר לבדוק באופן ישיר, הבדיקה נשענת על הנחות.

*חסריי ידע יש בכל אוכלוסיה ...דתים ואתאיסטים,ברשת ניתן להיווכח בזה רבות .

עדיין לא צריך לקחת איזה רב (לדוגמא :אמנון יצחק הוא לא רב, הוא פופוליסט )או מרצה ולהכליל על כולם.יש לך בעיה איתו ...תפנה אליו.

הדת והאמונה לא עוסקים באותו מישור של המדע, המדע אינו יכול מעצם טבעו לעסוק אלא ביש וב'מה', ולא בשום אופן ב'למה',ב'רצוי', או בשום תחום הנוגע לרוחניות של האדם, ולכן אין שום קשר בין התחומים. העובדה שיש סדר היא , המסקנה שתבונה יצרה אותו אינה , אלא הגיון. הדת לא נשענת על , אלא על הגיון, שיכול להיות תואם עם המדע. כל מי שעושה אחרת ומערבב.. -אכן לא מתאים...הצגת תכנון תבוני כמדע הוא ערבוב של השקפה והגיון עם מדע. מדע עוסק בנתונים ובחקירתם, השקפה או דת או פילוסופיה או תיאולוגיה עוסקים בדעתו של האדם הנובעת מתבונתו בלבד.

*לא כתוב שהעולם קיים 5000+ שנה. אין ביהדות החלטיות בגיל העולם ..יש הרבה סברות בחז"ל על דרך המקורות .כמובן שהתורה אינה ספק פיזיקה המנסה להציג את כל המידע הקיים.

*האם יש בעלות למישהו על הדעת, יש אנשים שמאמינים בבריאת העולם, וחושבים שהאבולוציה היא תיאוריה מוטעית, וזכותם

וגם חובתם לומר את דעתם. ייתכן אי דיוקים בדבריהם, כמו שייתכנו אי דיוקים בדברים של עיתונאים שמבקרים , או של שדרנים שעושים תחקיר או של פרופסורים שמדברים על יהדות. מי שלא צודק או לא מדייק זו בעיה שלו, אבל זו לא סיבה למנוע מאנשים לומר את דעתם.

אגב עדיין לא ראיתי ממך טענות. לכתוב על זמיר כהן למשל "כמובן שכל קשר של הסבר כזה למציאות הינו מקרי בהחלט".

המונח כמו 'הרבה יותר הגיוניות' או' מקרי 'לא קביל בדיון עניני ומנומק. הגיון זו לא הכרזה אלא משהו שמגובה בטיעון.

אדם לא צריך להיות בעל תואר בשביל לדון ולתת את דעתו ,מספיק שהוא יודע את הבסיס .

ד'.לא יודע באיזה דתיים נתקלת..אך כבר ציינתי שגם אצל האתאיסטים תמצא כאלה. אדם רציני נדבק לאנשים רציניים.

שבוע-טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרב אין זכות להרצות בנושאי בדיוק כמו שלאתאיסט אין זכות להרצות בנושאי דת.

רוני כבר ענה לך על הרבה דברים אבל אותי מעניין החלק המצוטט. אתה לא שם לב שאתה מרצה בנושא דת בדיוק בהודעה הזו?

הצלחת להחליק את חוסר המודעות שלך בצורה כל כך חלקה שאני חייב לשאול, אתה במקרה עונה לשם "יאיר לפיד"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיב לרוני בהמשך, פשוט אין לי סבלנות לזה כרגע.

בכל מקרה, ממש לא "הרצתי בענייני דת". רק הבעתי את דעתי (ולא טענתי שום טענות בניגוד למה שרוני חושב) בצורה שראיתי לנכון. להרצות בענייני דת זה להרצות בדינים כאלה ואחרים ולהיכנס לפרטים טכניים, אבל כמעט ולא נכנסתי לפרטים כאלה כי אין לי מושג וזה גם לא מעניין אותי. אה, ואני גם לא אתאיסט. Your argument is invalid.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכולם יש זכות להרצות בכל נושא שיבחרו.

מי בדיוק יקשיב להם, ואיך הם יגיבו, זה כבר עניין אחר.

יש הרבה אתאיסטים שיש להם מה לומר בקשר לדת.

ויש הרבה רבנים שיש להם מה לומר על מדע.

והדבר המעניין בכל הסיפור, שכמעט כולם מחפשים לדבר בעד או כנגד הדת.

ולא בעד או כנגד המדע.

כי הדת היא זו שמנסה להשתלט על חייהם של אנשים ולהכתיבם.

ולא המדע.

הדת היא חור שחור, וכל מה שנמצא מסביבה קורס לתוכה או נאבק בה.

כוחה גדול ביחס למסתה.

מסתה נקבעת על פי כמות האנשים באופן יחסי לאדם/לסביבה.

במדינת לדת היהודית יש מסה גדולה מאוד שמשפיעה כמעט על כולם במידה כזאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...