איזה אוזניות יותר איכותיות cx300 cx300-II cx400 cx400-II cx500 ? - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה אוזניות יותר איכותיות cx300 cx300-II cx400 cx400-II cx500 ?

natan805

Recommended Posts

את הshure se215 אין לבנתיים במלאי ברוב החנויות,ובחנות אחת(שאני לא יודע אם מותר להזכיר את השם בפורום) קניתי את האוזניות והיה בלאי לגומיות של האוזניות, כנראה מהחום הם פשוט היו שרופות לחלוטין,אז החנות החזירה לי את הכסף במקום.

ביבואן הרישמי "גבעת אלקטרוניקה" אמרו לי שכרגע אין את האוזניות במלאי והאוזניות יגיעו למלאי בשבוע שבועיים הקרובים.

החנות היחידה שקרובה אלי לבית ושיש להם את המוצר במלאי זה אייבורי,מה אתם אומרים עדיף לחכות ליבואן או שאפשר לסמוך על אייבורי?

ראיתי את האוזניות SCL3 של שור שעולות 540 ש"ח בלבד ושאני זוכר אותם לפני כמה שנים שהם היו עולות 1000 ש"ח ואנשים היו מחבבים אותם מאד,איך הם לדעתכם? האם הם בהרבה יותר טובות מה se215 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שהאוזניות האלו אולי יהיו טובות, לא הייתי משקיע הרבה כסף באוזניות של חברת שור אם אין להן כבל נתיק משורש האוזניה כמו שיש ל-215 ומעלה. זאת מפאת כך ששור משתמשים בכבל דפוק שעם הזמן מתייבש, נסדק ונדפק ומאבד את זה והלכה לך כל האוזניה ברמה היבשה. כמובן שניתן לעשות מוד ולהחליף את הכבל של האוזניה, אך זה "ניתוח" קשה אפילו לידיים מיומנות, שלא נדבר שאם תרצה לבצע תיקון לכך, יתכן ורק בחור אחד מחו"ל מאתר HF יוכל לבצע לך את התיקון הנ"ל בתמורה ל-30$ בערך אם אני לא טועה.

תחליט אם זה שווה לך את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיביי יש פול מוכרים+ גיבעון (היבואן) כנראה מחזיק יחידות שכאלה.

אישית לדעתי אין הבדל מאיפה קונים אוזניה. רוב הסיכויים שהאחריות יצרן לא באמת תעזור לך כי תקלה שתקרה לך תהיה ודאי רשלנות/בעקבות המשתמש. לכן היא לא תעזור כאן יותר מדי כמו לדוגמה במסכיי מחשב, שם נושא הפיקסלים השרופים הוא מדרגה ראשונה. פעם שמעת על אוזניה שדרייבר אחד לא עבד בה מלכתחילה? (קורה. אבל אחת ל-100K דגמים אם בכלל...)

תקנה במקום הכי זול שתמצא. בוודאי שזו לא אוזניה שמזייפים, לכן אין חשיבות רבה אם "המוכר אמין" כמו באיביי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי ה ה se215 מגבעון אלקטרוניקה ב380 ש"ח ורציתי רק לשאול:כתוב על האוזניות "made in china ",באמת מייצרים את האוזניות של שור בסין? או שנפלתי בפח :kopfpatsch: .

את האמת עוד לא שמעתי בהם מספיק בכדי לתת חוות דעת אמיתית,אבל לבינתיים הם מעולות.

רק אל תיבהלו אבל האיכות שלהם ברמה של הcx300,אבל כמו שamitbl אמר,פשוט כל מילה בסלע"הCX שם אותך בתוך אקווריום ומעמעם כל מה שהוא לא בתחום הבאס".כרגע אני מרגיש את זה ,הייתי פשוט עד עכשיו בתוך אקווריום,השור פשוט פתחו לי את האוזניים.

בכל אופן עדיין קשה לי להתרגל לשור בגלל שמאד התרגלתי לcx300 כבר 7 שנים וזה פשוט שתי סוגי שונים לחלוטין וגם השור לבינתיים ממש לא נוחות לי (מקווה שעם הזמן אתרגל).

בכל אופן אשתדל לתת חוות דעת יותר מקצועית בעוד שבוע שבועיים,רק לא לשכוח לענות לי על השאלה ששאלתי בשורה הראשונה.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הbrainwavz שהמלצתי לך עליו במקור הוא עם חתימת צליל חמה ומעט דומה יותר לCX (ועם זאת טוב ממנו בהרבה) ולכן המלצתי לך עליו - היות ואותו בטוח היית אוהב ישר.

כמו שאמרתי שוב ושוב ההבדל בין השור לסנהייזר הוא תהומי - לא רק באיכות, אלא גם בחתימת הצליל.

אני בטוח שתתרגל לסאונד היותר חושפני של השור ותלמד לאהוב אותו, כמו כ"כ הרבה אחרים. ואוליי אפילו יותר מהר ממה שנדמה לך ;)

בכל מקרה תתחדש! השור, בעיניי לפחות, מדהימות.

ולשאלתך, בהחלט ייתכן שחלק מהמוצרים של שור מיוצרים בסין. לא צריך להבהל מזה.

ולצורך העניין, רק לידיעתך, כמעט כל הIEM של סנהייזר מיוצרים בסין גם. כולל גם, אבל לא רק, את כל סדרת הCX הבינונית הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.head-fi.org/t/56744/headphone-burn-in-faq

יש כאלה שיגידו שהסאונד משתפר בעקבות זאת, ויש כאלה שיגידו שהתופעה היא אפקט פלסיבו, ופסיכולוגית לחלוטין וקשורה לתפיסה האנושית וה"התרגלות" לסאונד.

אני שייך לקבוצה השניה ומאמין שזה פסיכולוגי, אפילו שהוכח מדעית שקיים שינוי בחתימת הצליל במהלך הרצה, ושניתן למדוד אותו כמותית (אם כי השינוי הוא כ"כ מינורי שאוזן האנושית לא אמורה להרגיש בהבדל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ותופעת BURN IN קיימת, ניתן לציין שבאוזניות IEM היא זניחה מאוד מכיוון וגודל הדרייבר הדינאמי זעיר מאוד. מקום שכן אולי ניתן לראות השפעה זה באוזניות דינאמיות פול-סייז, וגם שם אני מאוד סקפטי לדבר.

אני סה"כ בעד BURN IN טבעי שנובע כתוצאה משימוש סטנדרטי באוזניות. בלי שום עבודה מיוחדת ושום השקעת מאמץ (בסופו של דבר- האוזניות עובדות בשבילך ולא אתה בשבילן! ;) ).

לדעתי כל האנלוגיה השגויה הזו נובעת מעולם הרכב, שם נהוג לבצע הרצה למנוע של פרק זמן (ליתר דיוק-מרחק) מסוים שבו אסור "לסחוט" את המנוע ולעבור קמ"ש מסוים.

ללא ספק המאזין צריך לתת לסאונד "לשקוע" באוזן ואי אפשר לתת ביקורת לאוזניה בלי שבאמת ישבת איתה פרק זמן ארוך יחסית. כמובן שברמה הכללית בטווח הקצר ניתן לקבל התרשמות לגבי אופי הסאונד וזה מה שנדמה שאתה קיבלת פה.

שים לב כי בעת שינוי האטמים הסאונד מעט ישתנה קליל ואטמיי סיליקון נותנים יותר בהיר, חד ומדויק שניתן לדמות לסאונד "טרנזיסטורי", לעומת אטמיי ספוג שמרככים את הסאונד, נותנים לו חמימות מסוימת בדומה למגבר מנורתי.

המטרה הכי חשובה היא קודם כל להגיע לאטימה אידיאלית ומומלץ להשקיע כמה דקות במשחק עם האטמים. שים לב גם כי אתה מלפף אותן מאחורי האוזן בהתאם להוראות יצרן (אני מציין את זה כי יצא לי להתקל באנשים "שוויתרו" על זה והאוזניה לא יושבת טוב בתעלת האוזן).

תתחדש! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון שניהם יושבים עלי סבבה,רק שאהבתי יותר את הפטנט של הספוג.

אבל בשורה אחרונה איזה אטמיי אוזניים לדעתך יתנו את הסאונד יותר טוב, אטמיי סיליקון או ספוג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הפרמטר הוא קודם נוחות, אחר"כ עדיפות מוזיקלית.

מכיוון ואני נמצא הרבה בדרכים ובסביבה רועשת אני מעדיף באטימוטיק שלי את האטם סיליקון הקוני, בעוד ב-R1 אני מעדיף את האטמים של קומפלי. זה סובייטיבי לחלוטין מה נותן לך תוצאה יותר טובה.

זכור כי זה אומנות ואין כאן "נכון/לא נכון", אלא מה שמרגיש לך נכון וטוב. נוח לך סיליקון? תשתמש בו ולהיפך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתם ממליצים לי שלא לגעת באקולייזר בנגן c2 עם השור?אני פשוט יותר נהנה לשמוע עם האקולייזר שכיוונתי לcx300 אבל בכל זאת אני חושב שזה עניין של הרגל ואולי התרגלתי למשהו לא טוב.

הcx300 היה צורם ולכן הורדתי את המיד ל-4 ובשור גם אם המיד יהיה על 0 זה עדיין לא יצרום,אולי קצת.

אגב:אחרי שמיעה של כמה ימים עם השור החלטתי לשמוע קצת בcx300-2 של אישתי,לרגע חשבתי שהתבלבלתי ושמתי בטעות את האוזניות של הפלאפון שלה,אבל לא!,זה אכן היה ה cx300-2 והסאונד שלו לא מתקרב לשור,אני עדיין לא בטוח שזה עניין של איכות (הcx300 עדיין נשמע ברור ואיכותי) אלא עניין יותר של שמיעת צלילים בצורה יותר חייה ואמיתית ולא ריקה כמו הcx300 שנשמע כאילו המיד והטראבל נמצא על מינימום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...